Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS szemcsepp-beadás! Hogyan...

SOS szemcsepp-beadás! Hogyan adjam be 3 éves kisgófiamnak a szemcseppet, ha nem hajlandó kinyitni a szemét?

Figyelt kérdés
Kötőhártya gyulladása van, és mellette lázas is, szóval elég nyűgös. Nem engedi beadni a szemcseppet, mindig becsukja a szemét, így csak a pillákra megy a csepp. Mit csináljak, van tippetek?
2012. febr. 22. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Én széthúztam neki, muszáj. Ja és rá is kellett 2ülnöm2 mert őrjöngött. De az első az egészség :(
2012. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Így ahogy az első írja. Terpeszben ülsz, feje a hasad felé, a két kezét a két combod alá, szétnyitod a szemét és cseppentesz. Máshogy sajna nem megy.
2012. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez kivételesen nem demokrácia kérdése. Ha meggyőzésre nem megy, akkor ágyra lefektettem, egyik lábamat át a gyereken, ezzel lefogtam a kezét is, persze, óvatosan, nem akartam összenyomni, csak annyira, hogy ne kapkodjon a szeméhez, egyik kézemmeel szem kinyít, másikkal becseppent. Ez elkerülhetetlen, szüksége van rá, ezen nincs mit mérlegelni.
2012. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, elég drasztikus, de tényleg ez lesz a megoldás.
2012. febr. 22. 20:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is nemrég volt kötöhártya gyuszija (3 é fél éves). Én ugy csöppentettem, hogy becsukattam vele a szemét és a belsö részhez (az orrhoz közelebbihez, hova amugy is kell) csöppentettem és utána mondtam neki, hogy nyissa ki a szemét, és igy szépen bejutott a szeméhez a szemcsepp. Ha nem akarta kinyitni, akkor alul kicsit lehuztam a szemének a börét, és igy csurgott be neki.
2012. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Egyértelműen az 5 nagyon jót írt, én is így csináltam kicsi koruktól kezdve, akár én is írhattam volna szóról szóra! Nem sírt soha, sőt, magától kéri a szemcseppet, ami nagyon nagy dolog, mivel pollenallergiás, így márciustól októberig naponta többször is cseppentünk. Szerintem már utálna, ha úgy csinálnám, ahogy az elsők írják....nem beszélve arról hogy 24 órás stresszben élnénk :D
2012. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én is így csináltam, a csukott szemére a szemzugba cseppentek, remélve, hogy így bejut valami (és utána kicsit fehérebb is neki a szeme). Ezek szerint ennyi is elég a gyógyuláshoz?
2012. febr. 22. 21:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem kötőhártyagyulladásos egyszerre most...még azt mondhatom ez a szerencse mert egymással versengve nem sírnak és ügyesebbek. de sokszor nem nyitják ki. A legnagyobbnak a szemzugba cseppentek ahogy az 5ös írta és mondom neki utána hogy gyorsan nyissa ki, kinyitja és belecsurog ilyen egyszerű :)) A másik kettőnek ki kell kicsit feszíteni a szemhéját mert kicsik még és miután a szemzugba cseppentek, nem figyelnek már :)) és nem nyitják ki,

Jobbulást!! Mi 3.napja csepegtetünk.

2012. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Bocsánat, de nem az akadékoskodás miatt... a szemcsepp nem azért van, hogy a gyerek arcára cseppentsék, aztán valamit, ahogy sikerül, a kis koszokkal együtt beterelgessenek a gyerek szemébe. A szemcsepp egy előírt adag, egy vegyi anyag, amit a szaruhártyára kell cseppenteni, nem az arcbőrre. Arról még nem hallottam, hogy ez valami rettenetes stresszt okozott volna bárkinek, legfeljebb a gyerek előbb-utóbb tudomásul veszi, hogy a gyógyszer bevétele nem játék, azt bizony komolyan gondoljuk és nem szeretem vagy nemszeretem kérdése.
2012. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
9 olvasd el még egyszer, szó nem volt róla, hogy az arcára cseppentjük. A gyerek "megerőszakolása" szerintem nem megoldás, ne törődjön már bele, hogy anya megkínozza, mert jót akar, mikor lehet azt szépen is. A belső szemzugodat nem tudod becsukni, az egy nyitott rés a szemen, ugyanúgy a szembe jut, de nem olyan drasztikus. 6 éve így csinálom, 1 éves volt, amikor elkezdtük, és tökéletesen működik...
2012. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!