Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a kisgyerek-...

Mi a véleményetek a kisgyerek-kisállat (kutya, macska) barátságról?

Figyelt kérdés
Valaki nem engedné a gyerekeket a közelükbe sem, valaki meg engedi, hogy akár együtt is aludjanak. Nektek mi a véleményetek erről? A ti gyerekeitek milyen kapcsolatban állnak a házi kedvencekkel?
2012. febr. 24. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
a macskákat nem szeretjük. kisfiam tudja, hogy van macska de mivel a családban nincs senkinek igy ezzel nincs bajom amugy sem szeretném a közelébe engedni. a kutya más szerintem, nekünk nagy kutyánk van, nem engedjük hozzá. most rágja a fülünket 4 évesen egy kiskutyáért majd meglátjuk de azt is kint tartanánk és nem lenne egyutt alvás stb. csak gondozás, simogatás játszás az még normális. rengeteg bacit terjesztenek ráadásul most jön a kisteso is. persze a családban tartott kis kutyákhoz odaengedjük játszani és nagyon szereti is öket.
2012. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk olyan szoros a kapcsolat a kutyákkal, hogy a legkisebb gyerekemet néha Mauglinak hívjuk... :D De macskát be nem engednék a házba. Ha megfelelően oltva, féregtelenítve van az állat, és odafigyelsz, hogy ne legyen ürülék a lakásban (kölyökkutya úgysem szobatiszta, oda kell figyelni és gyorsan feltakarítani utána), meg egy picit alaposabbra veszed a takarítást, szerintem okoz problémát, legalább is nálunk még nem volt sem betegség, sem harapás...
2012. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam másfél éves volt mikor macskánk lett. Most 2,5 éves és nincs semmi gond. Szereti a cicát, nem bántja. Legtöbbször tudomást sem vesz róla. A cica viszont érdekes. Engem szó nélkül megharap, rám ugrik (persze játékból, nem vérszomjas:) a gyereket meg nem bántja. Pedig nem kerüli, csak tudja hogy nem szabad. Én örülök, hogy van állatunk mert megtanulja a fiam tisztelni őket így.
2012. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy olyan kérdés, aminél tök mindegy, mit írok, le leszek pontozva. :) De mindegy, vállalom a véleményem.

Cicánk van, nagyon szereti a fiam. A cica már nem annyira, de hát ő macska, magán kívül senkit nem szeret. :D De hagyja magát. Én örülök, hogy van kisállat a közelében.


Unokaöcsémnél nincs állat, és úgy állnak hozzá, hogy soha nem is lesz, féltik is az állatoktól a gyereket. Ezzel azt érték el, hogy még egy rokon csöpp kis yorkijától is retteg a kisfiú. Az valóban tényleg jó, ha hamar megtanulja, hogy nem szabad minden állathoz odamenni, de ez már szerintem a ló túloldala.

2012. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4 Nyugi, engem ma reggel 4%-kal húztak le, és azt sem tudom, miért.... :D
2012. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az a legrosszabb döntés,ha teljesen eltiltjuk a gyereket az állatoktól,amikor aztán majd nagyobb lesz a gyerek és oviba jár vagy iskolába, megnézhetjük,hogy milyen betoji lesz!

nekem kutyám van,kistesü,nem bánt senkit,mert úgy neveltem,hogy a gyerekekkel is engedelmes legyen,most tervezzük a babát és soha nem fogom eltiltani a gyerekemet a kutyától,az lenne a legrosszabb dolog!


sokszor találkozunk olyan kisgyerekkel,aki ha meglátja a kutyámat átmegy az út túloldalára ,mert a szülei minden állattól tiltották..ez lett az eredménye!

a másik esetnél meg az anyuka jött a kislányával velem szemben a járdán,amint a kislány meglátta a pórázon vezetett kutyámat,egyből anyjához húzodott és szinte görcsösen akarta ,hogy felvegye az anyja! amikor mondtam nekik,h a kutyám nem is foglalkozik a kislánnyal ,nem lesz semmi baj.elmegyünk mellettük és ennyi! anyuka meg mondta,h vegyem fel a kutyámat,mert biztosan meg fogja harapni és,hogy miért nem teszek rá szájkosarat!!!

a kutyám 8 kiló és ha akarna sem tudna bántani senkit!!!


ennyit arról,h a szülök ,mennyire is ostobák tudnak lenni....

lehet lepontozni....

2012. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én sem tartom jó ötletnek, ha a gyereket eltiltjuk az állatoktól. Sokszor, ha sétáltatom a kutyám és egy kisgyerek mellett megyünk el, a gyerek elkezd majdnem, hogy visítani. Pedig nem egy rottweilerem van. A párom húgának kisfiát soha nem engedték állat közelébe, most 3 éves és nagyon fél az állatoktól.
2012. febr. 24. 12:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam imádja az állatokat, főleg a macskákat. Nekünk van egy kék orosz cicánk a lakásban, de nagyon fél a fiamtól. Ez a fajta macska nem szereti a zajos kisgyerekeket. Szóval nem sűrűn találkoznak, szerencsére ennek a fajtának a szőre sem hullik. Ellenben anyunak van 2 házi macskája szintén bent a házban, és ők nem félnek a gyerektől. Sőt, szívesen játszanak vele. Csak az a baj, hogy karmolnak is. Én hagyom, hogy játsszanak együtt, igaz, a fiam már 2 éves. Kisebb korában nem szívesen engedtem őket össze.
2012. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krisztivan ***** válasza:
Cicánk van itthon.Már nem fiatal(15 éves)és kikerüli a fiamat(17 hós)ha az nagyon szeleburdin közelíti meg.Ha szépen kinyújtott kézzel lépeget akkor hagyja magát megsimizni.Ennél jobban nem is tudtam volna megtanitani a fiamnak hogy hogyan kell közeliteni az állatokhoz:-))Imádja a kutyákat de csak ha nem ugat és ugrál:-))
2012. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Gusztustalan, ha lakásban kutya-macska van. Szeretem az állatot, de csak kint a kertben. Ha megnyalná az arcomat vagy befeküdne mellém az ágyba, el is hánynám magamat.


Na tuti lepontoznak a nagy állatbarátok, de nem érdekel.


Egyébként nem érdekel, hogy másnál állat van, az én lakásomban ne legyen, ez a lényeg.

2012. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!