Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam szeptembertől...

A kisfiam szeptembertől iskolás lesz. Az óvodában azt mondták, hogy július 2-től óvodaszünet lesz, és aki iskolába megy, annak nincs ügyelet sem. Ezt megtehetik velünk? Hova tegyem a gyerekemet két hónapig?

Figyelt kérdés
A férjem külföldön dolgozik, én is dolgozom, és még ha itthon dolgozna, akkor sem lenne kettőnknek sem két hónap szabadsága... Anyósomék 200 km-re laknak, az én anyukám is 120 km-re, és már 85 éves. Senkink nincs, aki segíthetne. Egyébként Debrecenben élünk, az ember azt gondolná, hogy egy ekkora városban ilyen nincs. És mégis van! Kik hozzák ezeket az "óvodaszünetes" rendeleteket???
2012. febr. 28. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fejesek odafent a többi áldással egyetemben, és igen sajnos megtehetik, mindent megtehetnek látszólag, és láthatóan nem érdekli őket a munkáddal vagy a gyerekeddel mi lesz, nem biztosítanak erre semmilyen lehetőséget.
2012. febr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
babysitter
2012. febr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Az óvoda nevelési éve szeptember 01-től augusztus 31-ig tart. Ha a gyerekedet felvették az óvodába, akkor elméletileg augusztus 31-ig biztosítani kell neki a helyet, ha más nem ügyeletes oviban. Ne hagyd magad, járj utána!
2012. febr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg: a suliban 2,5 hónap a szünet. Ha szerencsés vagy, akkor be tudod adni táborokba....
2012. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, igaz 5 hét. Nincs ügyelet sem. Arra hivatkoznak, hogy ilyenkor felújítási munkák vannak, és akkor nem tudják hova tenni a gyerekeket. Persze nem hiszem, hogy minden évben felújítanak, de ez van. Hát, igen, ha meg akarod tartani a munkahelyed, akkor készülj fel, hogy arra a 2 hónapra a havi fizetésed oda kell adni egy babysitternek. Érdeklődj a környéken, hátha van egy gyes-es anyuka, aki esetleg olcsóbban elvállalná, mert a hivatásos babysitterek elég sokat kérnek.

Nálunk nyári táborok is vannak, de az is elég borsos áron.

Vagy elviszed egész hétre az anyósodhoz, és csak hétvégén mész érte. Én azt fogom csinálni. Elég szomorú, hogy az ember ilyen megoldásokra kényszerül.

Tényleg nem értem, hogy miért van erre szükség, aztán csodálkoznak, hogy a nők nem dolgoznak, meg nem szülnek gyereket.

2012. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen ügyeletes óvoda, maximum nem az, ahova jártok. Oda mehet a fiad.
2012. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Falun egy ovi van. A városiba meg nem veszik fel, mert nem oda vagyunk bejelentve. Nem tudom a kérdező nagyvárosban lakik-e, mert akkor lehet, hogy van ügyeletes ovi.
2012. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Debrecen elég nagy város... Annyira jól nem keres az uram, hogy "bébisintért" alkalmazzunk, ráadásul nyakunkon van egy svájci frankos hitel, havi 90 ezres részlettel. Én minimálbért keresek, de muszáj dolgozni, mert nincs más.
2012. febr. 29. 08:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek meg az ovitokban, hogy melyik lesz az ügyeletes óvoda, és oda viszitek a fiadat.
2012. febr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az óvoda nevelési éve szeptember 01-től augusztus 31-ig tart. Ha a gyerekedet felvették az óvodába, akkor elméletileg augusztus 31-ig biztosítani kell neki a helyet, ha más nem ügyeletes oviban. Ne hagyd magad, járj utána!"


Pontosan ez van!!!Az ovi aug. 31-ig kap érte pénzt, csak ilyen-olyan indokkal megpróbálják lebeszélni az anyukákat. Nekünk csak annyi volt, hogy aug. utolsó hetére mondták, hogy ne vigyük be a gyereket, mert a beszoktatással foglalkoznának már.


Le akarnak pattintani csak, ne hagyd magad. Ha kell, hívd fel az önkormányzatot.


A többi válaszolónak: bébiszitter? Nyári tábor? Hol éltek ti, tudjátok mennyibe kerül?

aki meg a 2,5 hónap iskolai szünetet mondja: aha, csak az elsősöknek már is van olcsó napközis tábor, ahová lehet vinni.

2012. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!