Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok hogy hogyan kezdtéte...

Leírnátok hogy hogyan kezdtétek el a gyereketekkel a biliztetést, szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 éves a kisfiam és ha bekakil akkor szól hogy van kaka, de nem minden esetben. Nyáron szeretném elkezdeni vele a biliztetést, de nem tudom hogy álljak neki. Mindjárt az elején le kell venni róla a pelenkát és bugyit adni rá? Azt honnan lehet tudni hogy mikor érett a szobatisztaságra?
2012. márc. 9. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor jó idő van, ráadsz egy kis gatyót, ha bepisil, lecseréled. Ha van kert, még egyszerűbb. Ne görcsölj rá, ha érett rá, akkor szépen megszokja.
2012. márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron egy szép július elejei napon úgy döntöttem,hogy nincs pelus.A fiam nagyon érdeklődött már a wc,bili iránt.első napokban többször kérdezgettem lesz e pisi,ha igen ülj a bilire,vagy locsold meg a kerítést.a kaki nehezebb volt,azt eleinte csak elbújva volt hajlandó,majd megmutattuk neki a wc szűkítőt,meg hogy így le tudja nyomni a gombot...

nekünk segített a dobd el a pelust Elmo című dvd.és a bátorítás,dicséret(október végén töltötte be a 3at a fiam)

a kicsi júniusban lesz 2 éves,ő is szól hogy kaka pisi van a pelusban.Már én is várom a jó időt,hogy egy gatyóban tudjon mászkálni

2012. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam most lesz 2,5 éves a hónap végén. Tavaly nyáron pelus nélkül volt sokszor, és tök ügyes volt, ha pisilnie vagy kakilnia kellett, kiment a kertbe, nem itt a lakásban intézte el. Aztán jött az ősz, rá kellett adni a harisnyát, nadrágot, és visszaesett. Na most nemrég már meguntam a dolgot, és egyszerűen csak levettük róla a pelust. Persze eleinte még voltak balesetek, de most már nagyon ügyes, ha érzi, hogy kell neki pisilni, akár egyedül is megoldja: letolja a bugyit, harisnyát, odaáll a vécéhez a kis sámlijára, és egyedül is belepisil, vagy odatartja a fütyihez a bilit, és állva abba is belepisil. A kakilással még vannak gondok, elég sokszor bugyiba sikerül, de azonnal szól, és kapcsol, hogy hoppá, ezt nem ide kellett volna...

Próbáld ki a vécét is, bilit is, aztán meglátjátok, neki melyik jön be. Ha csak úgy leveszed róla a pelust, az elején biztos lesznek balesetek, de kitartónak kell lenni, mert az én kisfiam is kényelmes típus, ha rajta van a pelus, akkor nem szól. Ha nincs rajta peló, akkor viszont zavarja, hogy becsorgott, és rögtön jelzi, hogy van valami.

2012. márc. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tegnap volt 2,5 éves a fiam,1,5 hónapja szoba és két hete ágytiszta.neki volt egy korszaka 1,5 évesen,amikor szépen bilizett,a pisi oda ment,a kaka is néha.aztán elkapott egy hányós,hasmenős vírust,és visszaesett.utána is voltak próbálkozások,de nem volt rá érett még.aztán 1,5 hónapja beteg lett,itthon volt egy hetet,nem ment bölcsibe.akkor elhatároztam,hogy pelenka nélkül fog visszamenni a bölcsibe,ha meggyógyult.levettem róla a pelenkát,és kapott kisgatyát.és tényleg most ért meg rá,mert azonnal ment a dolog.két napig paráztam,kérdezgettem,vittem,aztán lenyugodtam,hogy megy ez szépen,és nem kérdezgettem.minden alkalommal szólt,egy baleset sem volt egész héten.következő héten a bölcsiben is pelenka nélkül volt,és két baleset volt,eljátszotta,és későn szólt.amikor szólt,már csorgott is.de ez egy hónapja volt,azóta nem volt egyetlenegy baleset sem.

szóval a legfontosabb,hogy ne eröltest,és tényleg akkor kezd el,ha megérett rá agyilag

2012. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor eldöntöttem, hogy szobatisztaságra nevelem a kislányomat, akkor már szólt, hogy pisilt, illetve kakilt. Megbeszéltem vele, hogy szeretném, ha már nem lenne pelusa és biliztetni szeretném. Ő azt mondta, hogy jó, elmentünk boltba biliért és választott magának egyet. Azt betettem a szobájába és csak egy kis bugyit adtam rá. Az elején persze bepisilt, de pár hét múlva már önként elment a bilihez.

22F

2012. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem akarom erőltetni, csak ha már megérett rá agyilag, de ezt miből látom ha érett rá? Milyen jelek vannak?
2012. márc. 10. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
abból látod,hogy megérett agyilag,hogy szól,ha kel neki,és addig vissza is tudja tartani,amíg bilihez,wc-hez értek.az nem szobatisztaság,ha óránként ráülteted,aztán vagy lesz valami,vagy nem.ha ő szól,hogy kell neki,akkor megérett rá.de a kezdő lökést meg kell adni,mert ezek a mai pelenkák annyira kényelmesek,hogy nem is érzi,hogy bepisilt.ha leveszed róla a pelenkát,és elmagyarázod,hogy szóljon ha kell és szól,akkor érett rá.persze eleinte vannak balesetek,amíg megtanulja szabályozni
2012. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!