Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez minden óvodában így van?...

Ez minden óvodában így van? Mindenhol teljesen természetes az, hogy ha az anyuka otthon van a kistesóval gyesen, a nagyobbik csak délig lehet az oviban, és nyáron egyáltalán nem mehet, vagy ez csak helyi sajátosság?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Miért tennéd oviba, ha otthon vagy???????
2009. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
tartok tőle, hogy sajnos ez máshol is így van. Az előző válaszolónak: esetleg azért jó oviba adni, hogy szokja a gyerektársaságot, és hogy ne a két gyerkőcöt kelljen egyszerre beszoktatni.
2009. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ez nálunk is így van! De szerintem fontos a gyereknek az ovi szocializálódnia kell.
2009. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Első vagyok. Nem elég neki délelőtt szocializálódni és az ovónő savanyú képét bámulni?

Nekem is kettő gyerekem van, a nagy suliba jár a pici 11 hós és mióta itthon vagyok nem marad a nagyobbik a napköziben. Pedig maradhatna. Én jobban örülök, hogy itthon van.

2009. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Főleg falusi ovikban sok érdekes dolgot tapasztal az ember. Elméletileg van nyáron ovi, csak összevont csoporttal és nagyon kevés gyerekkel. Általában mindenki megoldja másképp a gyerkőc felügyeletét, ezért maguk a szülők redukálják le az igényt a nyári ovira. Elméletileg reggel 6-tól lenne nyitva az ovi. Én ragaszkodtam hozzá, hogy reggel lehetőleg én vigyem, 3/4 7 körül szinte mindig mi voltunk az első. Délután anyu vagy a tesóm 3 óra után haza hozta. Ha hazaérek még 4 óra előtt akkor én hozom el. Néhányszor előfordult, hogy csak fél 4 után értem az oviba, akkor rajtunk kívül már nincs más gyerek. A fél napozás tudtommal csak a gyetesekre (főállású anyák) vonatkozik. Attól, hogy gyeden vagy gyesen vagy jogosult a gyerkőc egész nap oviban lenni. Az éremnek az a másik oldala, hogy 5 éves kor alatt elutasíthatják a gyerek felvételét hely hiány esetén azért mert Te otthon vagy.
2009. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
a múltkor hallottam hogy már nem kötelezhetik a szülőt hogy délben elhozza a gyereket ha otthon van gyesen gyeden vagy gyeten,pláne ha oviköteles a gyerkőc.Én is itthon vagyok és leszek és felvették teljes napra a gyerekeimet az oviba,az már más dolog hogy ebéd után el lesznek hozva mert ők nem alszanak ebéd után és nem akarjuk hogy zavarják a többi gyereket.Óvodavezetőn is sok múlik de sztem járjál utánna hogy mik a jogok....
2009. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na, engem konkrétan a téma még egyenlőre nem érint, egyetlen babám még picinyke. Viszont egyre több ismerősöm morgolódik. Kíváncsi voltam, hogy ez egyáltalán önkényes döntés-e, illetve van-e joga ehhez a vezetőnek. De az is kellemetlen, hogy melyik szülő vállalja fel a közelharcot, miután a gyereke még x ideig oda fog járni. De ez akkor úgy tűnik országos. Azt meg, hogy melyik szülő miért is szeretné, hogy a gyerkőc egész napra maradjon, talán ne kelljen megindokolni!!!
2009. jún. 10. 20:52
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Nos. Én óvónő vagyok. Az első kedves válaszolónak üzenem, hogy minél később adja be az óvodába a gyermeket szociális fejlődése annyival később indul meg.Egyébként ha Önöknek "savanyú képű" volt az óvónője mért nem vitte másik csoportba és óvodába. Mind a kettő szabadon választható. Egyébként a kérdésre válaszolva ez furcsa, hiszen nálunk éppen hogy azt nem kedveljük ha ebéd után elviszik a gyereket. A délutáni pihenés, alvás igenis fontos, nem biztos hogy otthon lefekteti a szülő illetve ilyenkor megnyugszanak a mindennapi sürgés-forgás után. Szerintem ez csak kényelmi döntés, sajnos vannak ilyen kollégák akik inkább javasolják ezt a megoldást, annyi gonddal kevesebb. :(
2009. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez nálunk is így van,bár mikor megszültem felajánlották,hogy egy félévet felveszik egész napra,de mi nem éltünk vele,mert a fiam nincs odáig az oviért.
2009. jún. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Óvónéninek üzenem: az ilyen hozzáállásból sokkal-sokkal több kéne! Miért nem természetes ez mindenhol? Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 11. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!