Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek supinált cipőt hord a...

Akinek supinált cipőt hord a gyereke, hogy oldja meg, hogy mindig ez a fajta döntött talpú cipő legyen a lábán?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, kicsit befelé dől a bokája, ezért azt javasolta gyerekorvos, hogy vegyünk supinált cipőt.

Még nem vettem, mert nem tudom, hogy mit csináljak. Az őszi cipőit kinőtte, amúgy kell újat vennem. Szükség lenne egy játszósra és egy kimenősre, meg gondolom egy sportcipőre is. Egy nyitottra, egy zártra.

Ahogy nézem ezeket a cipőket (salus, szamos, supy, supi+) mind kényes, nincs az orrán semmi védelem. Ha veszek egy ilyen magas szárú bőr cipőt 8 ezer Ft-ért, azt 2 alkalommal lecsúszdázza, szétrugja. Sportcipőben pedig nem is láttam supináltat.

Vagy vegyek 1 pár cipőt és abban motorozik és abba megyünk vendégségbe is? Hogy legyen? Ti hogy csináljátok?



2012. márc. 15. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket nem fogja elnőni, legalábbis nekem egy tényleg nagyon eleven kisfiam van, és nekünk várakozáson felül teljesítettek ezek a cipők. Bentre neki nyitott szandált vettem. Kintre is van egy nyitott szandál, és most még zárt cipő, és egy lábujjaknál és sarkoknál is zárt átmeneti cipő, sportcipő helyett. nekem 3 éves múlt, és már tavalyi s ezt hordta. Egyébként én leárazáson, utolsó darabos vásáron 20-25 %-kal olcsóbban vettem, mert hát tényleg húzós az áruk, viszont nekünk nagyon szépen javul a lába, ettől illetve mi lábtornázunk is melé.
2012. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi :mellé. Homokozni van gagyi szandink.
2012. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor ha jól számolom, 4 pár supinált cipője van a kisfiadnak és 1 gagyi szandál?

Ettől féltem én is, hogy meg kell venni mindenben a haránt emelőset.

2012. márc. 15. 15:37
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is supináltat hordanak, a fiam már 4 és fél, ő csak az oviban bennt használja, napi kb 6 órát. Más cipő nem sokat van a lábán, itthon mezitláb van.

A lányom bent és kint is ilyet hord még, 2 éves, motorozáshoz cipővédőt kap rá, kb. 2000 ft. Most készülök neki zárt szandit venni, átmenetinek.

Van olcsóbb vászoncipője is, és gumicsizma ha kellene.

Az orvos szerint 6-8 órát kell a lábukra ilyen cipő.


Itt vásárolok, mindig van választék.

[link]

2012. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, 4 pár. Ezekből a szandikat 5-6 ezerért, a zártabbat -7ért, a zárt cipőt pedig 10-ért vettük, ezt orvos írta, speckó a lábára gyártják. A második válasz alapján itt sincs összhang orvos és orvos között, hiszen a mi dokink szerint bentre a legfontosabb a cipő, hogy bent se legyen mezítláb, hiszen a nap nagy részét bent tölti, mondjuk az enyém még nem ovis, csak jövőre megy. Szóval a mi dokink szerint egyenes talajon, fán, betonon cpő kell, folyton. Kint a szabadban, homokban és füvön, egyenetlen terepen pedig kifejezetten jó és ajánlott a mezítlábazás.
2012. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazság szerint megengedhetjük magunknak a 4 pár cipőt is, de épp most határoztam el, hogy nem fogok túlzásba esni a cipő vásárlás terén, mert minden szezonban volt olyan amit szinte fel sem vett, úgy nőtte ki.

Kb egy hónapja vettem a lányomnak egy teljesen új szandált bentre, mert a korábbit kinőtte, Siestát hord mindig, de ez nem harántemelős, mert akkor még nem tudtam, hogy az fog kelleni.


Akkor nincs más hátra, bevásárolok és majd vigyázunk a cipőkre. Motorozáshoz van cipővédőnk, már hozza a lányom, hogy vegyük fel. Csak az a baj, hogy kertes házban lakunk és fel le ugrál hol a futóbiciklire, hol a motorra, majd csúszdázik, homokozik. Ide-oda rohangál, a cipővédő talpa pedig csúszik, abban elesik:( Nem lehet minden tökéletes:(


Második válaszolónak!

Nemrég voltam a Nagy Lajos úti Hádában, és amikor kijöttem, megakadt a szemem pont szemben egy gyerekcipő bolton. Milyen furcsa a véletlen, ahogy megláttam, arra gondoltam, hogy egyszer majd oda is be kellene néznem. Még soha nem vettem észre, pedig már sokszor jártam ott.

Valószínű megérzés volt előre:) Ugye az az a Lurkó cipőbolt?

2012. márc. 15. 16:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a benti cipő supinált, a kinti nem, de most, h jobb az idő, bentre lesz gagyibb, és kintre lesz supinált.

Nekünk az mondta a gyógytornász, h ne egész nap ilyen cipő legyen a lábán.

Most veszek egy tavaszi cipőt, nyárra egy szandit, aztán őszre megint cipőt, télre bentit.

Az oviban is készítenek minden évben neki szupinált cipőt, így ott is abban van.

2012. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ez a probléma :) Megoldásunk...eléggé összetett, de a legtöbbet szupináltban van.


Tavasz-cipő, nyár-szandi szupinált 2-2 db

1-1 kimenős újonnan vesszük, ha lehet akciósan, akár webáruházból (nagyon segítőkészek én már állandó vevő vagyok ahol olcsóbban van és mindent pontosan leméretek)


1-1 bölcsis használtan vesszük, de kizárólag első kézből újszerű kimenőset (legutóbb szebb állapotú volt, mint a mienk 1 hét hordás után) tehát nagyon nagyon megnézem, és tényleg hibátlan lehet.


Játszós 2 db

1 sima mezei magasabb szárú sportcipő, illetve sportszandi a homok bokáig ér ahova járni szoktunk :)


Télen

2 csizma de az nincs szupinált ugyebár (1 csini és 1 bélelt gumicsizma bölcsibe és játszósnak)



Lehet, hogy gyorsan lejön a felső rész, de a bőr nagyon erős és tényleg csak a legfelső része kopik le. Maga a cipő orra általában hibátlan, sokkal jobb mint a noname edzők, főként a gyerkőc lábának. (amúgy pedig van cipővédő is)

2012. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...kis keveredést látok a kérdező hozzászólásaiban. :)


Szupinált: döntött sarok


Harántemelős: belül a harántnál van egy púp a lábbeliben (na ez az amit nem szabad megvenni, mert nem fejlődik-erősödik eléggé meg a lábfej izomzata, az ortopéd orvosunk mondta)

2012. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak épp a héten voltam csináltatni szupinált cipőt,ez lesz az első neki,és mondtam hogy sokat motorozik.Erre is van megoldás,az orrára tesznek gumit hogy ne a cipő kopjon.Kíváncsi vagyok milyen lesz,még kb egy hónapot kell várnunk rá úgyhogy én is veszek neki másikat,én a szamosra gondoltam majd hétfőn megyünk megnézni.
2012. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!