Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig gondban vagyok az...

Mindig gondban vagyok az öltöztetéssel mikor évszakváltás van? Most mibe? Ha már tényleg 20fok lesz, ovis kisfimnak kell a nadrág alá harisnya? Vagy bélelt nadrág? és egy 6hónapos csöppséget hogy öltöztessek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is bajba szoktam lenni.Az ovis fiam eddig bélelt naciba ment, de szerintem most már nem azt adom rá. Reggel mi korán megyünk, akkor még hűvös van, farmerkabi, pufi mellénnyel, aztán napközben ha kimennek már elég lesz neki a farmerkabát, vékony sapkát is adok rá. A 6hóst mindig úgy öltöztesd, hogy vedd figyelembe hova mentek, nézz ki előtte nem fúj-e a szél...stb. nem kell azért őt se túlöltöztetni, az se jó!
2012. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
TE veszel fel ilyenkor nadrág alá harisnyát? Mert ha nem, akkor a gyerekre se adj, csak összeizzadja magát meg kényelmetlen. Nadrág MEG harisnyanadrág csak minusz fokokban lehet indokolt. A picire sem kell több ruha, mint a nagyobbra.
2012. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak irnám,hogy azért egy kisgyerek nem felnőtt,nem kell összehasonlitani! Sapkát se hordok tavasszal,de a gyerekre adok! Ez alap. És az is,hogy egy réteggel több ruha kell egy gyerekre,mint egy felnőttre! Én pl ma délután adtam a kisfiamra egy nagyon vékony harisnyát,mert egy szál vékony farmert adtam rá. Ha béleltebb lett volna,vagy vastagabb,akkor már nem adok harisnyát is. Szerintem 15-16 fok felett nem kell harisnya,ha vastagabb nadrágot adsz rá,pl kord vagy poláros,vagy bélelt farmer.
2012. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Óvodást olyan vastagon öltöztesd, mint saját magadat, második írta jól! A gyerekeknek kisebb a testfelülete, és nehezebben adják le a hőt, úgyhogy lehet, hogy még így is túl lesz öltöztetve. Különösen, ha futkos odakint.
2012. márc. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leírom én mit adtam tegnap a 6 hós fiamra:


Body, hosszúujjú vékony póló, egy vastagabb pulóver, mellény, tavaszi nadrág (nem bundás, de azért nem is vékony), közepesen vastag zokni, puhatalpú kiscipő, tavaszi sapka. A mellény cipzárját széthúztam séta közben, mert nagyon meleg volt, nem akartam, hogy leizzadjon.

2012. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tegnap adtam harisnyát ovis fiamra és egy vékonyabb nadrágot igy mentünk a játszóra,a hosszú ujjú pólópulcsira egy kabátot,és sapkát.na olyan melege lett hogy sapi le,kabát ugyan maradt,de ma már csak vékonyan bélelt nadrág lesz,pulcsira egy mellény és sapi nem,ha nem fúj a szél,az oviba még nem tudom,ugyanígy gondoltam öltöztetni,hisz amikor kimennek már meleg lesz.
2012. márc. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még adok az ovisomra harisnyanadrágot a nadrág alá. Egész egyszerűen azért, mert kinn az udvaron leülnek a földre, a homokozóba stb. és az még hideg. Nem szeretném, ha felfázna. Benn a csoportban kis szoknya van rajta, ha kimennek, ráadják a nadrágot.

Felülről nem öltöztetem túl, tegnap pl. vékony pulcsi és egy mellény volt rajta, mert tényleg szép napos idő volt, de semmi szüksége egy felfázásra, viszont nem akarom korlátozni se a gyereket, hogy ne üljön még le a földre, ne homokozzon, stb... Játsszon, ahogy jólesik, de ne fázzon fel. Egyáltalán nem vagyok paramami, de szerintem egy kisgyerek esetében a harisnyanadrág plusz nadrág még ilyenkor teljesen rendben van.

2012. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves. Nálunk a csizma helyett előkerült a félcipő. A fejére tegnap vékonyabb sapkát adtam. Délután a téli kabátot nem adtam rá, egy átmeneti plüss kabát volt rajta. Este még volt dolgunk a városban, akkor visszakerült a téli kabát, kellett még.
2012. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!