Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek is másként...

A ti gyereketek is másként viselkedik a 2 óvónéninél? Tesz köztük különbséget?

Figyelt kérdés
fiam 3 éves a csoportba ugye 2 óvónéni váltja egymást az egyik eréjesebb,kevésbé simulékony,kibeszélő,pletykás,és messziről le rí róla,hogy nem szereti a gyerekeket,ennek hangot is adott.a másik,kedves,szelíd,szereti a gyerekeket,jol tud bánni velük.a fiam az utóbbit jobban kedveli.amikor az első óvónénivel van,mindig akadnak vele problémák,alvásnál csak nála pisil be,enni nála nem akar.játszani vele nem akar.nem elutasító vele,és nem panaszkodik rá és az óvónéni sem,igaz mindig megjegyzi magányos a fiam,egyedül játszik,a másik óvónő szerint meg már több gyerekkel is játszik van kis barátja is és a közös foglalkozásokba is be lehet vonni.és 3 évesen még tök természetes ha inkább egymás mellett játszanak.És a fiam is mindig mondja kivel mit játszott.másnak is ekkora a különbség a 2 óvónő és a gyerek viselkedése,megítélése közt?
2012. márc. 20. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,nálunk is ez van,pedig itt mindkét óvónő nagyon kedves,aranyos,barátságos.Nekem is 3 éves a lányom és valamiért ő is jobban kedveli az egyik óvónőt,pedig a másikkal sem volt soha gond.Ha reggel beérünk az oviba és a lányom meglátja,hogy az általa nem kedvelt óvónő van ott,akkor már a folyosón elkezd sírni és általában alig tudom rávenni,hogy bemenjen a terembe.A viselkedése is teljesen más a 2 óvónőnől.Annál,akit szeret nincs semmi gon vele,a másiknál viszont nem hajlandó megenni sem az uzsonnát,sem az ebédet,így addig nem eszik semmit,amig haza nem ér az oviból.Volt olyan is,hogy nem mert szólni az óvónénienek,hogy ki kell mennie és bepisilt.A másik óvónőnél ilyen soha nem fordult elő vele.Még azt is észrevettem,hogy ha a délelőttöt azzal az óvónővel tölti,akit nem annyira szeret,akkor délután is nyűgősebb,mint általában.

Én nem nagyon aggódom emiatt.Szerintem természetes,hogy nem kedveli egyformán a óvónőt.Nekünk felnőtteknek is van olyan,hogy valaki már kinézetre sem szimpatikus,szerintem ez a kicsiknél is így van.

Nálatok meg főleg meg lehet érteni,ha az említett óvónő kerek-perec kijelentette,hogy nem szereti a gyerekekeket.Az ilyet a gyerekek megérzik és természetes,hogy távolságtartóbbak vele!

2012. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mind a két óvónő elég kedves. De ha kérdezem, hogy mi volt a gyerekkel, az egyik mindig panaszkodik: lökdös, nem eszik, nem alszik, nyűgös. Ezen csodálkozom is mindig, mert egy áldott jó gyerek egyébként. (Bár aludni itthon sem szokott.) Ha a másik óvó nénitől kérdem, hogy mi volt a gyerekkel, soha nem panaszkodik rá.

Én kérdeztem a lányomat, hogy mi a helyzet az óvó nénikkel, de nem mondja, hogy az egyiket jobban szeretné, mint a másikat. Sírás szerencsére nincs, nagyon szeret oviba járni.

2012. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sírni ő sem sír,és azt se mondja hogy most nem akarok menni,de a viselkedése,a bepisilések,nem evések,nem közös játszás mind azt mutatja nagyon nem stimmel a dolog.És a két különböző vélemény is meg van nálunk is,mondjuk a rosszabbik ovónő minden gyerekre panaszkodik.sokat szoktam vele beszélgetni és van hogy panaszkodik egy egy gyerekre+anyukára,már a múltkor mikor elkezdte mondtam neki,hogy inkább ne mondja,mert nekem esik rosszul.és tudom másnak az én gyerekemről is panaszkodik.de megkérdeztem 2 dadust is ők is a jobbik óvónő véleményét mondták,igy inkább neki hiszek,ha rossz napja volt vagy valamit nem csinált,ő is megmondja.
2012. márc. 20. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem viselkedik másként,de tesz különbséget.Nálunk mindkét óvónéni imádja a gyerekeket.Az egyikőjük fiatalabb(40-45 éves)halk szavú,nagyon nyugis,szeretgetős.A másik(55 körüli)határozott,hangosabb,nagyon jó a humorérzéke,és szerintem lazább is(de Ő is szeretgetős).Maximálisan kiegészítik egymást(és jó pár éve együtt dolgoznak)Mivel én is ilyen vagyok(pörgős,nem kifejezetten halk csaj)a fiam inkább hozzá húz.Szereti a másikat is,de Ő a minden.Észrevettem,hogy a szomszéd kis srácnak-aki visszahúzódó,nagyon csendes,a fiammal egy csoportba jár-a fiatalabb óvónéni a mentsvára.A dadusuk meg a két óvónéni keveréke,na,Ő a másik nagyon nagy kedvence a gyerekeknek.Úgy gondolom,igen szerencsések vagyunk,mert bár állami ovi,olyan a bánásmód,a hozzáállás,mintha magánovi lenne.És ez miden ott dolgozóra vonatkozik.Igaz,kicsi ovi(3 csoport van,kis,közép,nagy),de mi pont ezt a családias légkört akartuk(az épület régen egy nagy családi ház volt),hogy a gyerek szinte otthon érezze magát.Az én fiam is kis csoportos,és egy bp.-i oviról van szó.
2012. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!