Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok 2 és fél év körüli...

Ti adnátok 2 és fél év körüli gyereketeknek nyalánkságot (pudingot, kekszet), ha egész nap nem lenne hajlandó normális kaját enni?

Figyelt kérdés
Kezd elegem lenni abból, hogy a kisfiam nem eszik főtt ételt, de még szendvicset, "normális kaját" sem nagyon. Hagyjam, hogy akkor ne egyen semmit, vagy adjak neki azt, amit kér?
2012. márc. 20. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
akkor totál a rosszat mutatod neki,ne egyél normális kaját,egyél helyette nasikat! Nics sok logiba benen! majd megéhezik,kiéhezik,ne félj estére zabálni fog :D
2012. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
abszolut nem! ha megette az etelt, akkor ehet nyalanksagot utana! koran kell raszoktatni erre, mert kesobb nehezebb. az enyem meg csak 14 honapos es probalkozna de nem adom be a derekam. ha megevett annyit az ebedbol, vacsorabol stb amennyivel megelegszem, akkor ehet kekszet, sutit, turorudt vagy ami epp van. ne felj tudja a fiad mit csinal... inkabb hisztizze ki magat az edessegert de ne adj neki. ertesd meg vele ha megette az etelt utana ehet amit akar mint jutalom! te vagy a fonok!
2012. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom, csak sokkal könnyebb lenne, ha nem lenne ilyen kis vékony...:( Csak 12 kiló. Ha jó húsban lenne, biztos, hogy fel sem tettem volna ezt a kérdést.
2012. márc. 20. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálam előfordult egyszer-kétszer, amikor nem akart semmi mást megenni, még este sem, korgó gyomorral!!!

Semmi nem fog történni, ha egy nap csak ilyeneket kap, a puding/keksz nem az ördög eledele. Tapasztalatból mondom, a pudingot is meg lehet unni, egy darabig elvan vele és utána majd ráfanyalodik a rendes ételre. Turmixolj a pudingba gyümölcsöt, tedd vissza az eredeti poharába, nem fogja észre venni a trükköt, és te is megnyugszol, hogy nemcsak nasit eszik, hanem gyümölcsöt is.

2012. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tartós ez az állapot. Az én kisfiam nem túl válogatós szerencsére. Amikor betegség vagy fogzás miatt pár napig nincs étvágya, akkor engedékenyebb vagyok vele, persze akkor sem bolti pudingot, hanem joghurtot, tejberizst, lekváros kenyeret adok neki.

Ha sosem akarna rendes ételt enni, kivárnám, amíg megéhezik. A kisfiam 19 hónapos, vele már kitapasztaltam, hogy napi 3 étkezés bőven elég neki, ha ennél gyakrabban adok neki enni, pár falat után csak játszik az étellel.

2012. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nálunk nem átmeneti állapot, hanem sajnos ez a jellemző. És most már szeretnék változtatni ezen. És a pudingot sajnos nem unja, minden áldott nap kéri, ha adnék neki, akkor napi 2-3-at is megenne.
2012. márc. 20. 15:14
 7/13 anonim ***** válasza:

A vékony testalkattal kapcsolatban még hozzátenném, hogy a testvérem gyerekei nagyon soványak, pedig rengeteget nassolnak, és a főtt ételből ők is alig esznek. Viszont a nagyobbik gyereknek már több tömött foga is van :/

Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az egészségtelen nasik korlátlan fogyasztásától hízna a gyereked.

2012. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát mit ne mondjak,jól ledöbbentem a 4.válaszolón :/
2012. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért döbbentél le?4-es normális választ adott.

Ha nem kérne főtt ételt a gyereked egész estig akkor nem enne egész nap?????Na,én meg ezen döbbennék le!

Éheztetni csak azért mert nem azt akarja enni amit te adsz neki.

A puding gyümölccsel nem is olyan rossz.

2012. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az lehet,puding gyümölccsel,na de a többi nasika???

igenis kiéheztetném!!!!

2012. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!