Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha 3 éves kislányomn...

Normális, ha 3 éves kislányomnak csak 2-3 naponta van széklete?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít,hogy nem tud mindennap kakilni, de láthatóan őneki így normális. Azt olvastam, hogy a székrekedés az, ha 48 óra alatt egyszer megy nagyWC-re, fáj és puffadt a hasa, rossz a közérzete, étvágytalan. Az én kislányom ezzel szemben, jókedvű, jóétvágyú, játékos, normális hasú gyermek, viszont csak 2-3 naponta kakil (teljesen normálisat, tehát nem kemény és nem küszködik vele). Már csak olyanokat eszünk ami rostos, tehát nem kérek tanácsot, hogy mit adjak neki, már azt hiszem mindent próbáltunk és próbálunk is. Engem nagyon idegesít a dolog, vigyem szakorvoshoz? Vagy nála ez a normális?
2012. márc. 21. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e, de az én kislányom is már jó ideje 2 naponta kakil, van amikor 3 naponta, teljesen normálisat, és neki sincs semmi baja. Lehet, hogy lassabb az emésztésük, és ezért. Egyébként meg én sem szoktam minden nap, lehet hogy ilyen fajták vagyunk.

Én úgy tudtam, hogy a székrekedés az, amikor visszatartja a székletet, vagy nem tudja kinyomni, mert kemény, ilyet nem hallottam, hogy 48 órán belül.

2012. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a normális ha minden nap kakil az ember. De tényleg sokszor hallom hogy csak pár naponta kakilnak a gyerekek, pedig az étkezésükkel elvileg nincs baj. Gyerekorvos mit mond? Én biztos megkérdezném.
2012. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
21%
adj neki időnként ennivalót... vagy itass meg vele pár liter uborka levet vagy ha ez sem válikna be ,tegyél ki a napra 4 napig egy is tejed,és itasd meg vele .. akkor biztos jönni fog belőle a dolog.
2012. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló: Menj a pics-ába, egyáltalán nem vagy vicces, 4 napos romlott tejet adjon a 3 éves kislányának? Normális vagy?


Nem feltétlen jelent gondot ennyi idősen (sőt később sem), de ennyi idős korban ez általános jelenség. Ettől függetlenül a napi 1 széklet elvárható lenne, kérdezd meg a dokit, hogy mi a stájsz, ha nincs baja a gyereknek, akkor lehet próbálkozni különféle dolgokkal. (mint pl rost bevitel növelése)

2012. ápr. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló: köszönöm szépen!

Igazad van, én nem is méltattam válaszra, nem megf.satni akarom szegény gyereket. Amúgy mostanában rendben van (kopp-kopp), minden nap és magától.

2012. ápr. 24. 18:54
 6/6 anonim válasza:
Adj neki ricinust!
2013. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!