Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kész . Tehetetlennek érzem magam?

Kész . Tehetetlennek érzem magam?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 4 éves, és nem tudom mit tegyek vele. Mostanban nem visel el igazából semmit. Ha meg kell fognia a kezem ordít, ha el kell engedni ordít. Ha hülyéskedek vele fintorog, eltol, majd sír. Ha menni kell fürdeni sír. Ha nem sikerül valami sír ... és még sorolhatnám. Közben iszonyat szemtelen,követelőző és "alkalmi süket" lett az idáig szófogadó lányomból.

Szép szó nem hat, bünti meg jó egy darabig de már a sok büntitől kezd befordulni (ha lehet ezt így fogalmazni)


2012. márc. 22. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden rendben van az oviban? Foglalkoztok vele mindketten eleget? Mert nagyon szeretethiányosnak, problémásnak tűnik. Szerintem el kellene vinni pszichológushoz, ez nem életkori sajátosság.
2012. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom akkor csinálta ezt 1,5-2 évesen, amikor valami rossz élmény érte és nem tudott vele megbírkozni. És te minnél ingerlékenyebb és dühösebb vagy ő annál is inkább ellenkezik.

Nálunk a "birka" türelem vált be és az, hogy nem foglalkoztam a hisztivel, ha nem jött kezet mosni, akkor nem mostunk hagytam. Aztán mikor éhes lett muszály volt kezet mosnia, ha enni akart.

Emelett próbálj vele beszélgetni, hogy kiderítsd milyen sérelem érhette Plusz rengeteg szeretgetés, minnél makacsabb annál inkább.

Nálunk így 2-3 nap alatt elmúlt.

2012. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!