Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda mellett transzformátor...

Óvoda mellett transzformátor állomás (5m-re). Egyébként szép ovi, zöld ovi, más "kivetnivaló" nincs. Járatnád a gyermekedet ilyen oviba?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen, csak nagyobb méretű ennél, közvetlen az ovi kerítésénél.


2012. márc. 28. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne? Nem hiszem, hogy balesetveszelyes lenne, akkor nem lenne ott.
2012. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen. Van köztük kerítés, de amúgy sem veszélyes.
2012. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az esetleges rákkeltő hatása miatt kérdezem. Elektroszmog, sugárzás, zúgása miatt.
2012. márc. 28. 20:13
 4/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Feltételezem, hogy ha annyira veszélye lenne, akkor nem tették volna egy ovi mellé...

Úgyhogy én továbbra is azt mondom, hogy járatnám.

2012. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Édesapám villamosmérnök, sok alállomással volt dolga élete során és egyszer beszélgettünk erről.

Nem köztudott, de igen, van sugárzása, ő semmiféleképpen nem javasolja ilyen állomások közelében a hosszabb tartózkodást. Még ha nem légkábelen is megy a nagyfeszültség, hanem földkábelen, még annak is van káros hatása.

Ha lenne választásom, biztos, hogy nem ebbe az oviba íratnám a gyerekemet. Én mondjuk parázós vagyok, mert az összes felmenőm rákban halt meg, anyukám is, apukám egyszer már túlélte, de az összes nagyszülő, dédszülő. Brrrr:(

Ja, nem beszélve a folyamatos zúgásról, ami az ilyen trafóházakból jön.

2012. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó. Legalább szakmailag is megmagyaráztad.

De tényleg, akkor hogy tehették egy helyre őket? vagy ezzel nem foglalkoztak 50 éve?

Nagyon gáz.

2012. márc. 28. 20:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Én sem íratnám oda a gyerkőcömet, az tuti.
2012. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A másik ovi meg két főutca kereszteződésénél van, buszmegálló az ovi udvara mellett. 5 percenként jár.

Melyik a rosszabb? és ez nem a körzetes.

A körzetesnél van a trafoház.

Az ovi házától olyan 25m-re. Zöld ovi. Egyébként csendes helyen van, családi házaknál, csak az a trafo........

2012. ápr. 3. 13:29
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Egyik sem mondható ideálisnak de akkor inkább az utóbbi. A testvérem barátnője ilyen transzformátor állomás mellett lakott. Meg is halt rákban 17 évesen (sok kínlódás után). Az utca zaját "csak" 3 évig kell elviselni, de a trafó mellékhatásait lehet, hogy egy életen át. Én nem vinném oda az tuti. Az egészség fontosabb.
2012. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Ui: és valóban, annak idején sem, azóta sem és most sem érdekelte az okosokat, hogy hova járnak ezek a kisgyerekek oviba így simán odatették mellé. Azoknak kellene ott dekkolni akik ezt kitalálták.Nekünk szülőknek kell észnél lenni ezek után, hogy hogyan döntünk a gyerköceink sorsáról.
2012. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!