Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányommal ma...

Másfél éves kislányommal ma gyerekek közé mentünk, ha valamit nem engedtem meg neki, akkor odament másik gyerekekhez és rájuk próbált csapni, hogy előzzem meg, hogy ez berögzüljön nála?

Figyelt kérdés
Az miatt próbált másokat megütni,mert én például nem engedtem meg neki ,hogy például egy másik anyukának kipakolja a táskáját,ilyenkor fogta magát és jól rácsapott a legközelebb hozzá eső kisgyerekre,érdekes,hogy az általam ért sérelmet másokon akarta megtorolni.
2012. márc. 29. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Naná, hogy neked ciki legyen. Tudja, hogy az neked nem jó. Így is lehet, okos. :) Szerintem fogd meg a kezét, mikor lendül és határozottan mondd meg neki, hogy ezt ne csinálja. Ne dumálj sokat, ennyi elég, nem kell magyarázni, hogy miért nem, jaj, szegényke stb. Eleve tereld el a figyelmét olyan felé, ami nekit szabad, ne olyanokkal szembesüljön folyton, amit nem szabad. Ha másik néni táskájában vna már a keze, akkor odáig a te hibád, hogy eljutott, ő csak kíváncsi. Ha csak akarja, tehát készül oda vagy mondja, akkor nyugisan meg lehet beszélni. Inkább nekivaló dolgokat helyezz a látószögébe és dícsérd, minthogy azzal érdemelje ki a figyelmed, hogy folyton rá kell szólni. Tudom, ez így nem jól hangzik, de sajna én magamtól jöttem rá erre. Remélem nektek is bejön.
2012. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!