Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jön az ovis beirarkozás....

Jön az ovis beirarkozás. Félek, hogy megint nem sikerül. Mivel vértezzem fel magam előtte?

Figyelt kérdés

Tehát: tavaly a fiam beiratkozáskor volt pont 3 éves, szobatiszta, okos, nyitott, barátkozó gyerek, nagyon igényelte volna a közösséget. Itt van az (állami) ovi 3 percre, ide vagyunk körzetesek, mentem beiratni. Sulis papírom volt, de senkitől nem kértek se munkáltatóit, se semmit, annyit kérdeztek másoktól, milyen státuszban vannak (gyed/gyes, munkaviszony, vagy micsoda, de bizonyítani nem kellett, mondván ovikezdésig sok hó leesik, majd akkor ráér.) Tőlem nem is kérdezték, mivel 35 hetes terhesen mentem beíratni a nagyfiam.

Idén a nagy ugyebár 4 éves, a pici 1 lesz, nekem már nincs meg a sulim (vége), de megyek majd egy tanfolyamra, illetve a pici elvileg bölcsis lesz ősztől, így ha találok munkát, elvállalom majd. De most semmi papírom nincs.


Tavaly az elutasító levelet pont akkor küldték ki (késve, nagyon nem ezt az időpontot mondták a kiküldésre!) mikor vidéken voltunk temetésen, meg még ott maradtunk egy hónapot, mindegy, a levél itthon várt, hogy helyhiány miatt nem vették fel. Fellebbezni lehetett volna, 30 napig, ebből kicsúsztunk. Elmentem akkor az oviba, elmondtam, hogy nagyon nehezen jövünk ki anyagilag, lenne lehetőségem otthon dolgozni (ez sajnos ma már nincs), de 2 gyerek mellett nem tudom a sulit is + a munkát is csinálni, stb, mindent próbáltam, nem hatotta meg őket. Hívtam másik ovit is, mindenhonnan elhajtottak, nincs hely, betelt, késsssz. :S


Most mit csináljak, hogy tuti felvegyék? Mit mondjak? Ha nem veszik fel, kihez fordulhatok még (ha mondjuk fellebbezek és azt se fogadják el)?


2012. márc. 29. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szépen sorjában. Szerintem felveszik, hiszen már vártok egy éve. Ha nem, akkor fellebbezés. Ha az sem, akkor kell csak tovább gondolkodni (pl. önkormányzat).
2012. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg van az esélye, hogy ismét elutasítanak. Nálunk sem kértek semmiféle igazolást arról, hogy milyen státuszban leszek, de ez engem nem nagyon érdekelt. Becsatoltam a munkáltatóit, 2011. augusztus 20-tól állományba vettek, így a fiam 2011. szeptember 8-án mehetett óvodába (szept. 7-én töltötte a 3. életévét). Elég gördülékenyen ment a dolog, bár bennem fel sem merült, hogy munkáltatói igazolás ellenére elutasítanák a gyermekemet.


Ha nem veszik fel, akkor mindenképp fellebbezzél, ne hagyd magad, hiszen a fiadnak már nagyon nagy szüksége lenne az óvodára!

2012. márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A törvény azt rögzíti, hogy a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.

Szóval kötelesek felvenni, ha jelentkeztek.

2012. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem kötelesek felvenni, az egyetlen oka ennek helyhiány lehet. és az van.
2012. márc. 30. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz mindenhova bejutni.Nekem 4 gyerekem van azért veszik fel a kicsit dec-től,mert a másik 3 nagyobb is odajárt szerencsére.Egyébként nem tudom mi lenne,mert hallom több anyukától,hogy nem veszik fel a gyereküket több oviba se.
2012. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megint elutasítanak, az önkormányzathoz kell fellebbezni. Megmondod, hogy nem tudjátok megoldani a gyereke felügyeletét napközben. Nem kell részletezni, elmondod, hogy dolgoznod kell és slussz. A körzetisben mindenképp elsőbbséget kell, hogy élvezzetek. Csak nincs egy kiscsoportnyi gyerek, akinek a tesója is odajár. Csapj az asztalra!
2012. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!