Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most érett a szobatisztaságra...

Most érett a szobatisztaságra vagy nem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2éves múlt a kislányom,és mostanában kezdtük a bilire szoktatást. Úgy gondoltam itt az ideje mert szól hogy pisilni vagy kakálni kell neki,ilyenkor levesszük a pelust,és ő szépen rá is ül a bilire. De a gond az hogy 2perc után megunja,feláll,visszaül. Ez így megy vagy 10-15percig,utána szól hogy adjam vissza a pelust és abba végzi a dolgát.

2012. ápr. 2. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jól alakul. Hiszen szól. Ez azt jelenti, hogy érzi az ingert, csak nem tudja még ellazítani a záróizmait ülve, mert az teljesen más érzet, mint állva a pelusba. Így folytassátok, és előbb utóbb valamit bele tesz majd a bilibe. Akkor jöhet az óriási ováció, és majd lépésről lépésre haladtok.

Ez általában egy hosszasabb projekt, szerintem az a ritkább, akinél néhány hét/nap alatt lezavarodik.

2012. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. ápr. 2. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányod szobatiszta, csak technikai gyakorlat kell még :)teljesen egyetértek az előttem szólóval, esetleg annyit tennék hozzá, hogy nekem akkor türelmesebb a lányom, ha a bucija foglalt. Mesélj neki, beszélgessetek, vagy játszátok el, hogy a béka, a maci és a zsiráf is bilire megy, és ott üldögélnek, vagy bármilyen trükk jó, amivel ott tudod tartani.


A legfontosabb, hogy ne ügy legyen belőle és feszültség, hanem ez is bekerüljön a napi rutinba, pl ültesd le a bilire ugyanakkor. Pl. ébredés után, reggeli, ebéd után rutinszerűen mindig.


Persze az eredmény nagy dícséretet kell, hogy kapjon :)

2012. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia

mi is elkezdtük a bilizést leányzóm szintén 2 éves.

én is magyaráztam hogy a babái és mindenki a bilibe wcbe kakil pisil, sőt motiváltam hogyha belepisil a bilibe, akkor szép hercegnős matricát fog kapni a motorjára. eddig 3 van..

nem mindig pisil bele, de mellé se, de a kaki csak a pellusba megy és nem mindig szól hogy van kaka.. csakhogy most én újra kismama vagyok és az orrom húúúú... egyből megérzi..

szóval pedzegetik ők a dolgot, de hát róma se 1 nap alatt épült fel. sokszor ültetgetni kell én így teszem:

felkelés után

reggeli után

ebéd után lefekvés előtt

felkelés után

vacsi után lefekvés előtt


igaz ha ráültetem utána visszaadom rá a pellust mert tuti utána odakakilna valahová vagy bele a bugyiba amivel szintén hadilábon állunk nem akarja felvenni az istenért se, de néha a pelenkát nem szóval még nagyon az elején vagyunk.. van wc szűkítőnk is de most jobb a bili, pedig tudja a dolgokat ha akarná már szobatiszta volna,de kicsit lusti a lányom, én meg hiába is erőszakoskodnék annál jobban ellenállna, így örülök ha napi 5 ször ráül és közben mondókázunk stb...

hát majd ráéreznek ..

2012. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Ez is egy "technika", amit második ír, de szerintem különbözik nagyban. Én pont annak vagyok a híve, hogy nem "trükköztem" soha semmiben. A pisilés a pisilésről szól, a bili nem játékterep. És igazság szerint kakilni csak akkor tudnak, ha én nem vagyok ott, ez "magányos dolog". Egyébként könyvet néha ők is bevisznek, vagy inkább vittek, de ez leginkább azért van, mert apa is olvas a WC-n. :o)

Szóval nincs semmi baj azzal amit írsz, csak szerintem el kell dönteni, hogy rábízzuk-e az irányítást a gyerkőcre, és akkor ül rá, amikor magától szeretne, vagy ültetgetjük meghatározott időpontokban, és az egyik módszerhez tartjuk magunkat, mert különben összezavarodhat a gyerkőc is.

2012. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

második vagyok.


erősen gyerekfüggő a dolog... és az a lényeg, hogy olyan megoldást válassz, ami illik hozzád, szinte automatikusan megy, és te vagy...


egyébként meg jön a jó idő, még néhány hét, is odakint lehetnek bugyeszban, az sokat gyorsíthat a dolgon

2012. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 2. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat, de azért írok.

szerintem úgy 2 éves gyereknél nem lehet elérni a szobatisztaságot, hogy pelusban van, és csak egy rövid időre veszed le.

az 3 éves korban már működhet, de nekik még nem áll elsőre össze. szerintem ott kezdődik ez a folyamat, hogy leveszed a pelust. alváshoz, sétához megkaphatja, otthon nincs.

ez jó pár nap míg megszokja sajnos vagyis szerencsére, nagyon jók a pelusok, nagyon komfortos még akkor is ha pisilt bele így nincs ösztönzés.


vedd le a pelust otthonra és ha 2 hét múlva nem szobatiszta akkor nem érett rá :)

2012. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!