Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodánkat átveszi az egyház....

Óvodánkat átveszi az egyház. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Evangélikus egyházi óvoda lesz 2012 szeptemberétől az óvodánk. Lányom ott középső csoportos, kisfiam kiscsoportos.

Volt már értekezlet ezzel kapcsolatban, de nem igazán vagyok megnyugtatva, mert félek, hogy nagyon elvallásosodik az óvoda. A vezetőt leváltják és az óvónők sem biztos, hogy mind maradnak. Nem tudom, hogy kivegyem-e a gyerekeket, mert nem vagyunk hívők és nem szeretném, ha ez a dolog a hétköznapjainkat érintené. De tudom, hogy a gyerekeimnek sem jó lenne jó, ha kirángatnám a megszokott környezetből őket. Elsősorban olyan emberek véleményét, tapasztalatát várom, akik nem vallásosak és ilyen óvodába járt a gyerekük. Nagyon szépen köszönöm előre is!


2012. ápr. 3. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha ez úgy fog müködni ahogy külföldön akkor inkább örülj neki, hogy nem államiba hanem egyháziba fog járni. Míg az állam kakil mindenre, kifizetetlen számlák stb... addig az egyházi intézmények ezt mind megteszik, és még maga a gyermek gondozására is jobban oda figyelnek.

Az hogy valamit az egyház müködtet nem azt jelenti, hogy vallásos. Nekik ez ugyan olyan biznisz mint az önkormányzatoknak. Minél több féröhelyes ovit tudnak biztosítani annál több zsét kapnak az államtól. az emberek meg akkor viszik oda gyereküket ha kedvlet az ovoda.


ha nem lett volna kommunizmus most magyarországon is kb a fele az ilyen intézményeknek (korház, iskola, ovoda, bölcsöde, hospital) egyházi lenne. ebbe bárki mehet, csak maga az egyház üzemelteti és valami vallásos személyröl nevezik el, mint pl szent Margit korház vagy ilyesmi.


èn személy szerint örülnék neki, habár azért kivárnám, de szerintem jobb lesz mint eddig, és vallásoság max annyi lesz hogy noé bárkája játszótér, vagy pár egyházi dolgot is hallanak. de nem kell imádkozniuk vagy ilyesmi.

2012. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amennyit elmondtak a napirendről, hogy bizony imádkozniuk kell majd, lesz hittan és másképp kell köszönni is nekik. A Húsvét is biztos nem a nyusziról és a tojáskeresésről fog majd szólni és szerintem A Karácsonyt is máshogyan ünneplik ezentúl. Nem vagyok egyházellenes, nincs bajom a vallással sem, csak ne erőltessenek ránk olyan dolgot, amit nem szoktunk meg.

Köszönöm kedves válaszadó, tudom, hogy régen más volt ez az egész vallásos kérdés és természetesebb volt. Én is bízom abban, hogy most akkor az óvoda jelentős támogatást kap, lesz végre több játék az udvaron is. Ha maradna a csapat a régi, akkor ne is foglalkoznék a kérdéssel, csak hallottam olyat is, hogy egy idő után túlzásokba estek a vallási dolgokkal, már a szülők nevelésébe is beleszóltak.

Köszönöm még egyszer!

2012. ápr. 3. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcsém református oviba jár (senki nem vallásos) a kisfiam is oda fog járni januártól (csak párom vallásos),de azért irattam be ide,mert öcsém miatt sokat jártam oda és a város legszínvonalasabb óvodája. És úgy van,ahogy az első írja, itt tényleg nincsenek elmaradott számlák,...az udvar, a csoportszobák,...gyönyörűek.Rengeteg családi program van.Itt nem megy a pénzlehúzás,mint sok helyen.Barátnőm panaszolta,hogy az ő kisfiát délbe CSAK azért kell hazahozni,mert spórolni kell a gázszámlán, illetve több óvónő mehet haza,nem kell annyit fizetni.Pedig ez óvónőképzős óvoda.


[link]


Nézd meg ha gondolod.Minden ovinak ilyennek kellene lennie.Szerintem.És az oviba járók 70%-a nem vallásos.Ha nem több.

2012. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Vagyis öcsém járt.Így akartam írni.Kérdezhetsz nyugodtan!:)Encsi
2012. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Az én kisebbik lányom is vallásos oviba jár(a nagyobb meg az iskolájukba) és nagyon szeretjük.Jobbak a feltételek,jobban odafigyelnek a gyerekekre.Igaz "kell"imádkozniuk is,de az miért baj,ha megtanul valami olyat "amit otthon nem lát"?(mi is "csak"annyira vagyunk vallásosak,hogy vasárnak elmegyünk templomba)Egyébként az anyukák is sokkal nyugodtabbak,kedvesebbek,mint másik óvodában(bár mit lehet tőlük kérdezni,tapasztalatot cserélni,nem idegesek,nem kapkodnak..stb.)
2012. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!