Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megengednétek-engeditek 5...

Megengednétek-engeditek 5 éves gyermeketeknek, hogy az ő akarata érvényesüljön? Jó ha néha engedünk neki, vagy sem?

Figyelt kérdés
Fiam ott volt anyósómnál csüt.-pénteken,a párom az este hozta haza a hugicájával együtt,mert anyós ma már nem ér rá,nem tudott volna vigyázni rájuk.A fiam nagy hisztit levágott,ő vissza akar menni mamához.MOndtam,nem lehet.Lent az autónál csinálta a fesztivált,hiába mondtam neki,maradjon itthon,mama nem ér rá holnap,de csak orditott,akaratoskodott.Végül azt mondtam,menjen tök ideges voltam már!Aztán később a párom visszahozta,azzal megnyugodott a gyerek,hogy autóztak egyet.Már volt ilyenre különben példa,hogy engedtem a gyerek akaratának és ezzel kapcsolatban,ami most is történt.Szerintetek mi a helyes?Engedni vagy sem?Mert gondoltam arra is,későbbiekben nehogy visszaéljen azzal a gyerek,hogy hiszen anya engedékeny,bármit megtehetek!
2012. ápr. 7. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

lányom 5, nálunk ez egy érzékeny egyensúly.

sokszor van, h nem az akaraza érvényesül. de ilyenkor felajánlok helyette vmi mást. csinálunk vmi érdekeset, v megígérem, h máskor mehet.

ha ez nem jön be, és ragaszkodik ahhoz, amit szeretne, eldöntöm, h mennyire fontos, h nekem legyen igazam, ha nem fontos, engedek. ha fontos, akkor ragaszkodok, akkor is, haösszeveszünk

2012. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hisztit,őrjöngést csinál,akkor tuti nem engedem,még akkor sem,ha egyébként engedném. Meg lehet beszélni már egy ötévessel sok mindent.
2012. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez ÍGY nem jó.

A gyereknek is van saját akarata, vannak vágyai és elképzelései.

Az addig OK, ha pl. ő mákos tésztát akar ebédre, és megoldható. Vagy ha akkor is a piros pulcsiban akar elmenni oviba, ha a fene fenét eszik.


Ez viszont, amit leírtál, szerintem rossz.

Mondom: szerintem.


A gyerek elkezd hisztizni, mert a nagyi nem ér rá. ...és?

Ettől a nagyi még mindig nem ér rá.

Meg kell vele értetni, hogy ha hisztizik, ha ordít, akkor se mehet. Be a kocsiba, és hazavinni.

ÍGY rájön arra, hogy teljesen felesleges nagyjelenetbe fektetni az energiáját, mert úgysem változtathatja meg a dolgokat. Van, amibe bele kell nyugodni.

Öt évesen már érti, hogy "most hazamegyünk, ötöt kell aludni, és akkor megint jössz a nagyihoz." És akkor alszik ötöt, és TÉNYLEG mentek a nagyihoz.

Ezzel a következetességgel lehet elérni, hogy ne legyen hiszti.


Így a gyerek azt tanulta meg, hogy ha kitartóan ordít, sír, földhöz vágja magát, akkor megkapja, amit akar. Minél nagyobb jelenetet csinál, annál hamarabb unod meg, és éri el, amit akar.

Innen jön az, hogy pl. a gyerek addig nem vesz levegőt, amíg nem kap csokit, és már lila a feje, de neki akkor is csoki kell.


Legyél KÖVETKEZETES. Amit nem lehet, azt nem lehet. Akkor se, ha hisztizik, ha fejre áll, ha az egész utca titeket néz.

Esetleg ilyenkor meg is mondhatod neki: nézd csak, minden néni azt figyeli, hogy te milyen rossz gyerek vagy.


Pl. nálunk is volt kísérlet a hisztire. A boltban ordít a gyerek, hogy neki akkor is kell a játék, ha nincs nálam pénz. Kinyitottam a pénztárcát, megmutattam, hogy nincs annyi pénzem. Tovább ordít. OK, akkor addig ordíts bele a pénztárcába kisszívem, amíg tele lesz. Akkor megvesszük.

Mivel a gyerek se hülye, abbahagyta.


Ha nem akarsz olyan helyzetbe kerülni, hogy a gyerek két napot ordít, mert akkor is játszóra akar menni csúzdázni, ha tél van és -20 fok, te meg változtasd meg az időjárást, akkor ideje, hogy tartsd magad ahhoz, amit mondtál.

Ami nincs, az nincs. Amit nem lehet, azt nem lehet. Amit most nem kap meg, azt ne kapjon meg. Egy óra hiszti után sem.

2012. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a fiam, és pontosan ebben a korszakban van ő is. Ő akar lenni a főnök.

Én "keményen"fogom, Ha valamire azt mondom NEM, az úgy is van. De vannak helyzetek amikor kompromisszumot lehet kötni, viszont olyankor előtte sose mondom , hogy NEM. Meg kell tanulnia a gyereknek, hogy ha anya azt mondja NEM, akkor az megrendíthetetlen. És ha egysezr egyszer kilengsz, mint pl az esetedben is, akkor nem vesz komolyan utána és újra és újra eljátsza.

Én ilyen esetben, ha nem érti meg, hogy nem ér rá mama és nem lehet menni vissza, és elkezd őrjöngeni, elmagyarázom neki, ha nem hagyja abba, akkor mehet be a szobájába. Ez egy figyelmeztetés. Persze eleibe nem fogja abbahagyni és én beviszem a szobába 5 percre. Előbb utóbb megtanulja, hogy nem csinálhat h@lyét belőlem.

Baromi nehéz eleibe, de nem szabad engedni. Mi mostmár ott tartunk hogy sokszor elég figyelmeztetni és ő büszkén mondja is hogy már szót is fogad!! Persze olykor bepróbálkozik, de nem baj, ez a dolga.:-)


Lényeg, sose engedj ha egyszer megmondtad neki, hogy nem lehet. Hiteledet veszted és annál nehezebb visszaszerezni!

Legyenek dolgok amikben ő dönthet ez is fontos.

2012. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem sem volt helyes, hogy engedtél a hisztinek. A hisztinek még akkor sem szabad engedni, ha egyébként olyan dolog miatt hisztizik, amit engednél. Mert így az rögzül benne, hogy hisztivel el lehet érni dolgokat.


Egy 5 évesnek már meg kell értenie, hogy a nagyi nem ér rá, illetve azt is, hogy hisztivel nem ér el semmit.

2012. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne engedj ilyenkor! Mert ettől azt gondolja, hogy ha hisztizik, akkor mindent megkap majd. Már 5 éves, elég nagy.

Ha ilyen van, akkor magyarázd el neki, hogy miért nem, és ha hisztizik, hát hisztizik. Majd abbahagyja.

2012. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!