Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, nem féltek attól,...

Anyukák, nem féltek attól, hogy ha nem megfelelő cipőt adtok a gyermeketek lábára, gond lesz belőle később?

Figyelt kérdés

Annyi ajánlás van, nem tudni melyiket érdemes követni.

Ott a Salus típus, a kifelé döntött. Ezeknek kemény a talpuk, egyáltalán nem hajlik, és teljesen sík a belseje, egy pici dudor sincs a "lúdtalp" helyén.Azt mondják, ez az igazi.

A másik példa pont az ellenkezője, mondjuk a Siesta szandál/cipő, ennek hajlik a talpa és magas "lúdtalpbetétes", sőt, még a sarka is formázott, emelt. Ilyesmi a Superfit cipő is. Ezekre is azt mondják, hogy a legegészségesebb a gyerek lábának.

Aztán lehetne még sorolni...


Én nem tudok eligazodni, kislányomnak van ilyen és olyan is, de valószínű az sem a legjobb megoldás, hogy váltogatom.


Ti mi alapján döntöttetek cipő ügyben?



2012. ápr. 7. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben nagyon jol jártam ugyanis az apukám"nagypapa" vette ezeket a cipoket.Szerinte boka felett kell lenie rendesen bekotve és persze a ludtalp ddudorral ellátva.
2012. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igy jartunk, ahogy meseled te is.

Meg voltunk gyozodve, hogy a puhatalpu cipo a legjobb a fejlodo labnak, igy elso perctol ilyet adtunk ra. Masodik cipoje siesta volt, bentre nem kapott semmit. Ket eves statuszon nezte a doki, hogy befele dol a bokaja teljesen, ludtalp gyanus is, igy kotelezo jelleggel szupinalos cipot kell hordania. No igy legyunk okosak... Banom, hogy nem vittem ortoped dokihoz es nem ra hallgattam, hanem osszeolvastam mindent a neten.

2012. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves koráig Falcon illetve Marci cipőjei voltak, mind harántemelős, és tartotta a bokáját. Utána Deichmannos cipőket kapott. Most volt az oviban ortopéd orvos, és minimálisan dől csak be a bokája (mind a kettő), így a biztonság kedvéért kap gyógycipőt. De lúdtalpa nincs neki.
2012. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, ezt a cikket olvastad már?

Sok dolgot megvilágít, elmagyaráz, mi miért kinek kell.

[link]

2012. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikket, nagyon hasznos volt. Sajnos nem láttam korábban, ha olvastam volna, akkor egész másképp vásároltam volna a kislányom cipőit.

Sajnos mi is ugyanúgy jártunk mit a 2. válaszoló. Lányom 2 éves, és eddig csak Siesta cipői voltak, mert én úgy tudtam, hogy az a legjobb. ( Most kamasz gyerekem idejében szinte csak ezt lehetett kapni, mint a legjobb cipőt). Nem is feltételeztem, hogy változott a tudomány és a harántemelés/hosszanti emelés csak rosszabbat tesz a kicsi lábának.

Gondolom lányomnak is azért kezdett el befelé dőlni a bokája, mert a Siesta cipőt/szandált/bakancsot hordta 2 évig. :(

Most nagyon mérges vagyok, pont a legjobbat akartam a lányomnak és ezzel tettem rosszat.:(

Már vettem neki egy supinált Salust, ennek meg kemény a talpa, de erről nem szól a cikk, viszont azt mindenképp látom, hogy a harántemelős cipőitől sürgősen meg kell szabadulni, ha jót akarok neki.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2012. ápr. 7. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a fontos,hogy mindenki kérdezze meg a dokit,védőnőt,ortopéd dokit. A lányomnak azt mondták,hogy legyen kemény talpú,de hajlékony(Ne puhatalpú pl Liliputis...) és bőr de ne harántemelős...

Mig a barátnőmnek azt mondták,hogy legyen harántemelős,s ne hajlékony legyen a talp. Ja és neki az ő (2hóval fiatalabb) lányának meg a szobában is ilyen cipőt kell hordania. A lányomnak meg nem is kell cipő(max mamusz vagy zokni) a szobába.

Nincs ludtalpa,mig a barátnőm lányának ludtalp gyanus...Mondjuk neki már a babakocsiban ülve is volt kis kocsicipője,a lányomon meg csak mamuszka...A linket elolvasom mindjárt..

2012. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az ortopéd orvos, hogy kicsinek első cipőnek mindenképen suplinalt talpút vegyek ha anyagilag megtehetem. Siestát ne vegyek majd csak 5-6 éves korban de akkor meg azt ajánlja nagyon, mert már addigra kialakul a saját boltíve a lábnak.
2012. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Supinalt legyen és ne legyen "durod" harántemelés. Azzal nem fejlődik, inkább elkényelmesedik a lába. Aztán később jönnek elő a problémák.


Nekünk a kislányomnak is mint nekem bedőlő bokánk van. Így amint totyogni kezdett supinaltat kap, én pedig betétet hordok a cipőimben (mert az én időmben még nem voltak ezek a gyógycipők)

2012. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!