Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy majdnem 2 éves...

Hogy lehet egy majdnem 2 éves gyereknek kedvet csinálni az asztalnál evéshez?

Figyelt kérdés

22 hónapos, nem az étvágyával van a gond, hanem nehezen bír megülni az asztalnál. Eszik néhány falatot aztán menne szaladgálni.

Próbáltuk a plüssöket odaültetni, hogy azokat is megetesse, ez működik egy darabig, de aztán ezt is megunja.

Valami olyan ötletet keresek ami lefoglalja, mert alapvetően én abban látom a bajt, hogy unatkozik evés közben.



2012. ápr. 9. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság ...majd kinövi nekem isolyan ha nem kedvére valo az étel lelécelne fél percen belül pedig csak 19 hós lány
2012. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem úgy tanulta meg, hogy valahányszor meg akart lógni, elmondtam, hogy oké, mehet, de ha feláll, nincs több kaja, majd eszik uzsira legközelebb. Először nyilván nem értette meg, felállt, aztán jött volna vissza, de mondtam, hogy majd délután. Kb. 2-szer kellett ezt eljátszani, utána nem ment el az asztaltól.
2012. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is pont ilyen. Nagyon aggódtam, hogy mi lesz majd a bölcsiban, ha nem ül le, nem fognak bírni vele, és láss csodát...első nap a bölcsiben első szóra leült enni a többiekkel, megette egyedül a kaját, kidobta a szalvétáját, és nem szaladgált össze vissza. Csak ámultam rajta, mintha nem is ő lett volna. Itthon továbbra sem ül le.
2012. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nálunk az étvággyal is gond van, de evés közben beteszem a dvdbe a kedvenc meséjét, leültetem a kis asztalához, és talán eszik.
2012. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez, bár már 27 hónapos a fiam, pár perc után áll fel az asztaltól és megy játszani, egyszerűen nem ér rá enni. Nagyszülőknél még beül az etetőszékbe.

Viszont bölcsiben segít teríteni, leül és egyedül megeszi az ennivalót, esze ágában sincs felállni, hisz a többi gyerek is ott ül:)

2012. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez életkori sajátosság. Nálunk az van, hogy együtt eszik a család, és ő hiába kel fel, én mindig mondom neki, hogy nem megyek veled játszani, mert én még eszem. Úgyhogy rájött, hogy hiába ugrál fel, attól még nem tud előbb játszani.
2012. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!