Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a gyerekek akik későn...

Azok a gyerekek akik későn tanulnak meg beszélni szobatisztává is később válnak?

Figyelt kérdés
Vagy nincs semmi összefüggés?

2012. ápr. 11. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában nincs összefüggés.
2012. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi összefüggés, ezzel kapcsolatban már én is tettem fel kérdést. Nekem először az volt az elméletem, hogy a beszédközpont fejlettsége miatt (tehát ha előbb tanul meg a gyerek beszélni) később lesz szobatiszta.

De rájöttem, hogy csak érettség kérdése. Kisfiam gyönyörűen, nagyon választékosan, többszörösen összetett mondatokban beszél már jó ideje (másfél évesen kezdett mondatokban beszélni), de kábé egy hónapja lett csak szobatiszta - most 2,5 éves múlt. Most érett meg rá, ennyi.

2012. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 3.5 évesen kezdtem beszélni,szobatiszta 28hósan voltam. 1 héttel később éjjel is.
2012. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, azt lehagytam, hogy a bölcsiben jó pár gyerkőc már 2 éves kora előtt szobatiszta volt, akik még csak akkor kezdtek el szavakat mondani. Tehát tutira nincs összefüggés a kettő között.
2012. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a hasonló korú ismerős gyerkeknél később kezdett el beszélni, de a bilizéshez náluk korábban kapott kedvet. Szerintem nincs összefüggés.
2012. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen már szépen beszélt, de ha levettem róla a pelust még az sem nagyon érdekelte, hogy összepisilte magát. 2.5 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra.
2012. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiam 20 hónaposan lett nappalra, 23 hónaposan éjjelre is szobatiszta, most kezd beszélni, 2,5 évesen.
2012. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagy lányom 15 hónaposan mondta először,első szó ként,hogy "apa",de többet sem. Alig töltötte be a két évet,2 hétre rá már szoba és ágy tiszta volt,és akkor kezdett több szót mondani,majd 2 szavas mondatokban beszélni.

A középső lányom 13 hónaposan már több szót mondott,1,5 évesen már 2-3 szavas mondatokban beszélt. Ő kicsit később lett szobatiszta- mert kicsit önfejű,kicsit huncut,egész más személyiség mint a nagy- Nála 1 hónappal a 2 éves szülinapja után mertem kijelenteni,hogy szoba tiszta,+1 hónap után ágy tiszta is volt.


Üdv: 3 lányos

2012. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés.Nekem a kisfiam lassan szobatiszta,de mégcsak szavalat mond,míg mások már folyékonyan beszélnek,de még pelusosak.

28 hónapos

2012. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!