Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyereket utolér a...

Minden gyereket utolér a dackorszak? Nem lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy nem. De nincs valami jó nevelési trükk erre?


Mennyi idősen kezdődik és meddig tart átlagosan?


Hogy lehet kezelni?


2012. ápr. 13. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet és örülj neki ha van.A dackorszak egy agyi tevékenység is,nem beszélve a személyiség fejlődéséről,próbálja felismerni mit lehet mit nem,mi jó mi nem,van akarata,van véleménye,és ez később még nagyon jol jön.van egy bizonyos fog amikor már nem tud a kis agya visszakozni ezért jön a sikítás a sírás,ilyenkor jó a megelőzés,hogy ne is lássa azt mi kiváltja,ezt bizony meg kell ismerni,fel kell ismerni.minden korszaknak van ilyen dackorszaka és mindegyik mást tanít neki.másfél évesen kor körül kezdődik és van 3 éves korban is.tapasztalatom szerint ha az első ilyen korszaknál erős vagy és jol lefekteted az alapokat,határozott és kedves,nyugodt tudsz maradni,nem engedve a hisztinek,a későbbiekben már csak csiszolgatni kell ezt,mert elég ha csak emlékezteted,vagy határozottan rászólsz.nekem több módszer vált be és mindegyiket máshogy és máshol alkalmaztam,bár nekem sosem sírt nyilvános helyen,csak itthon hisztizett,inkább nyávogott nyafogott.de a humor, az elterelés és határozottság nekem bevált.
2012. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsonek: Leirnal egy-ket modszert h nektek mi valt be?
2012. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is vevő lennék néhány élő példára.:)


Elég laza vagyok és határozott vagyok, de nem tudom ez be fog-e majd jönni, még csak 10 hónapos a kicsi. Most már van néhány akaratos akciója, ilyenkor odamegyek hozzá,elmondom hogy oké, értelek, hogy mi nem tetszik neked, majd elterelem a figyelmét mással. (Játékkal, vagy mozgásos foglalkozással, vagy hangokkal) Eddig még bejön.

2012. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok.minden gyereknél más,igy fontos megismerni a saját gyereked.mit szeret mit nem mi az amitől hisztizik,mitől tart stb.ha tudom hogy hiszti lesz a bevásárlóközpontokban elhelyezett kis mozgó játékokért amire felülhet,akkor nem megyek arra,még véletlen se lássa mit hagy ki.nálam bevált a humor,volt hogy toporzékolt de úgy hogy csak na,én meg elnevettem magam,egyrészt mert irtó aranyos volt másrészt mert mondtam neki megfog fájdulni a lába ha ennyire veri,és nem tud motorozni,ettől megdöbbent és abbahagyta.és együtt nevettünk,a nem látlak,ki hisztizik módszer is nagyon bevált.ez is kizökkentette mindig.kicsit kitoltam a határokat is,ha nem vesz kék zoknit akkor választhat mást,ha nem vesz szokásos cípőt keressen mást,legyen neki is döntés joga,a lényeg ne kerüljön frusztrált helyzetbe.be vált még az az volt az utolsó,bármibe már kicsi korától erre tanítottam ez az utolsó mese,és ezt elmondtam neki vagy 5*.és utána kikapcsoljuk,és megyünk játszani.ha nyávogott pár perc múlva abbahagyta.ma már fel se veszi,mindig leguggolok hozzá és neki beszélek ha kérek akkor is,ha fegyelmezek pláne,ha ha magára hagytam amikor nem tudtam célt elérni,pá perc múlva jött utánam nevetve.a lényeg a megismerésben van,hogy úgy alkalmazzuk a módszereket hogy ismerjük a gyereket.ma már elég ha csúnyán nézek rá,vagy azt mondom anya pipa lesz,nem szereti ha szomorú vagyok,nem szereti ha kiabálnak vele,igy ez nálam beválik.sok türelem kell ami bizony nekem is elfogyott jó párszor,de ezen se idegesítse magát senki,nem lesz életre szóló nyom,ha felemeled a hangod,vagy rá ütsz a kezére,bánod de nem ettől lesz valaki rossz anya.
2012. ápr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Majdnem teljesen egyetértek a hosszasan beíróval, avval a különbséggel, hogy a figyelemelterelés CSAK INDOKOLT ESETBEN szükséges, pl. bevásárló központ.


Inkább hagyjuk, h kifejezhesse magából a dühét, az 1-3 év köztiek még annyi önkontrollal se bírnak, mint az ovisok, és nem is kell, hogy képesek legyenek még rá.


Ezen felül szeretetteli odafigyelést javaslok "hiszti" során is, egyrészt mert segíted vele a folyamatot, akárcsak egy pszichológus pl. a felnőtt pacienséét, másrészt pedig MERT A SZÜLŐ TUDATALATTIJÁT TÜKRÖZI, AZAZ A SZÜLŐT TANÍTJA A KISGYEREK, AKARATLANUL! Tehát még fejlődsz is ezáltal , eközben te is, kedves szülő, ha igyekszel értelmezni a kisgyermekedet; nem csak hiszti során tükrözi a szülőt, hanem általában, bár többnyire akkor csak, ha testközelben van a szülő a kisgyermekéhez; különben más felnőttek tudat alattiját is tükrözi részben, ha mások (is) vannak a közelében.


Tovább finomítva a meglátásomat: természetesen nyafogás esetén részben más a helyzet, ott már határozottan, egyben szintén szeretettel, együttérzéssel, de irányítani kell a kisgyermeket, pl. boltban a "csokit akaroook"-ra mondd azt szelíden, a szemébe: "Kicsim, megértem, hogy szeretnél, de nem veszünk, mert... :)" (és megindoklod, miért nem) , majd nyugodtan, határozottan tovább állsz vele. Ha viszont erre elkezd tombolni, akkor javaslom, humorral terelj, hiszen sajnos nyilvános helyen nincs lehetőség "pszichológizálni", segíteni neki, de ha otthon történik hasonló, pl. a polcról követel csokit, akkor előbb az említett szelíd módon előadod neki mondandód, de ha erre kitörne hisztiben, akkor nézd végig és hagyd, h tomboljon, ÉS ÉREZZ EGYÜTT VELE, valamint próbáld megérteni, mit tükröz benned, ami gyerekkorodban elfojthattál magadban.

2012. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

KIEG AZ ELŐZŐ BEÍRÁSOMHOZ:

...ja, és utóbbi esetben SE kapja meg a csokit, ha te nem akarsz adni neki valamilyen oknál fogva, vagy nem akkor akarsz; azaz: ilyen értelemben legyél következetes, miközben odaadóan végignézed a tombolását, javaslom.

2012. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

KIEG 2.:

megint én vagyok, még valami: a köztudatban az a tévhit szerepel, hogy mintha azért lenne ilyen az 1-3 év közti gyermek, mert fel akarja hívni magára a figyelmet - ez NEM jellemző! Majd ovisként jellemző lesz , hogy ez az oka gyakran. Azonban 1-3 év között a dackorszak jellemző, ha nem is mindenkinél 3 éven át, de e között valamikor jellemző; ennél fogva én-tudata fejlődése okán az ellenkezést gyakorolja, ami nagyon hasznos az akarata és én-tudata fejlődésére nézve! De ez NEM figyelemfelhívás!


Egy szakember

2012. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedevs szakember! Megkérdezhetem, hogy van-e gyermeked? Amit leírtál, azt alkalmazod a gyakorlatban is, és működik? Mert ez az érezzünk együtt a gyerekkel, és gondolkodjunk el magunkon nekem elég kivitelezhetetlennek tűnik...
2012. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban alkalmaztam, amikor 3 év alattiakkal babysitterkedtem. Amúgy óvodapedagógus vagyok, gyermekem nincs. Ettől még, h sajátom nincs, a gyakorlat is igazolt engem, mások 1-3 év közötti gyermekeivel való foglalkozásaim során, kültéren, és a szülő otthonában egyaránt.
2012. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!