Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hó körüli gyerkőcnek már...

20 hó körüli gyerkőcnek már kéne tudnia asztalnál, széken ülve relatíve nyugton ennie? A bölcsiben hogy van ez? Vagy ott is van etetőszék?

Figyelt kérdés

Kislányom etetése csak itthon megoldott, ha a nagyiknál, vagy pl. étteremben vagyunk, egész egyszerűen képtelenség őt megetetni, vagy hogy Ő egyen(mert már azért tud enni kanállal), mert nem bír 2 percnél tovább a széken ülni, állandóan elszaladgál. Mindig visszatesszük, mondom, hogy nem lesz ebéd, ha nem ül nyugton, akkor okés, de 2 perc, és már rohan a dolgára. Ha bepipulok, és leteremtem, akkor meg elkezd sírni, és végképp nem eszik, hanem csak csimpaszkodik rajtam.

Ez azért van mert ritkán van ilyen szitu, és ha sokszor lenne, akkor megszokná, vagy ez normális ebben az életkorban? Ha bölcsibe jár majd, akkor mi lesz? ott gondolom nem hagyják, hogy rohangáljanak...



2012. ápr. 16. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért van, mert ritkán van ilyen szituációban, nem természetes, megszokott neki, illetve mert még kicsi :) A bölcsiben nem hagyják szaladgálni, ölben etetés van vagy asztalnál. Meg fogja szokni, emiatt ne aggódj.
2012. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szépen eszik ölben, de vigyázni kell, mert dobálja a kaját.
2012. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:-) Húh, köszi, már kicsit kezdtem aggódni, mert 1 csajszival járunk össze, és neki már smián eszik a kisfia asztalnál, azt hittem, hogy az én kincsem hiperaktív...


Azért még várok válaszokat, de ez most nagyon megnyugtatott...

2012. ápr. 16. 13:06
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányom mégcsak másfél éves és egy sajtkukac :)

Alig bír pár percet a popsiján csücsülni. Gyorsan kell kanalazni, mert már szaladna tovább. Egyedül még nem eszik, mert csak össze vissza lapátol és mindenhova, csak épp a szájába nem :)

Szerintem még van egy kis ideje szépen megtanulni enni :)

2012. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a fiam 21 honapos, etetöszékben eszik, néha egyedüól, ha asztalnál eszik a kis székében, akkor azzal ringatozik, fel kel, elmegy, kaját elpakolom, utánam rohan, adjak még, megint leülünk, megint fel áll.. de van hogy az udvaron uzsizunk, akkor az ölembe ül, és ugy harapja a szendvicset. csak olyan székbe ültetem ha nem vagyunk itthon aminek van karfája és nagy párnát teszek a feneke alá.
2012. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugodtam, hogy nem én szúrom el a kiscsajomat..:-)

ÍÍÍRjatok még!!! :-)))

2012. ápr. 16. 13:15
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 19 hós és egy haspók.Bármit megtesz a kajáért.Még az asztalnál ülést is.De egyébként is egy viszonylag nyugodt gyerek.Csak a nagyszéken hajlandó mostmár ülni mert az Ő etetőszéke már "derogál"neki:-))Ha elkezd lemászni akkor tudom,hogy jóllakott.De mégegyszer,ez nem az én érdemem.Hanem Ő ilyen.:-))
2012. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7 válaszolónak:

:-) mááázlista anyuka! :-)

2012. ápr. 16. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!