Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset evő 3 év körüli...

Keveset evő 3 év körüli gyereked miből mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Az én 3 évesem ennyit eszik:

-reggelire: 1 joghurt,

-ebédre: főtt ételből egy fél tálka mennyiség, (abból a mélytányér fajta babatálból), olyan 10-15 kanálnak felel meg. Előfordul hogy előtte levest is eszik pár kanállal.

-uzsonnára: túró rudi, vagy kinder pinvi

- vacsora: kenyér felkockázva, kb 10 kocka (vajas v szalámis, v sajtos), vagy pizza, egy nagyon vékony szelet, vagy 1 db virsli kenyér nélkül.

És reggel-este tej, kb másfél deci


Nem tudom, mennyire számít ez kevés étkezésnek? Más kis étkű gyerek is ilyen keveset eszik, vagy ez normális. Ő ennyit bír enni, többet nem tudok belé varázsolni.

Amúgy ha a fent felsorolt mennyiségről beszélünk, akkor jól evett aznap.


2012. ápr. 16. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam meg csak 2 eves, de kb. 2 honapon at o is ennyit evett, plusz ket deci tej reggel es este. kap beres cseppet, azota megjott az etvagya. :-) csak ajanlani tudom.
2012. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 éves lányom 12kg.A főtt ételt gyümölcsöt nem nagyon eszi.Egy napunk amikor jól evett:Reggel 1,5 dl tej pár db győri édes keksz,tízórai 1db kakaós fornetti,ebéd:3-4 kanál leves két falat kenyér 4-5 kanál második.uzsi:1 falat alma pár kis kanál joghurt vagy egy fél rudi ,vacsi 2-3 karika virsli 1-2 falat kenyér 2dl tej.a kanál az ő kis kanala a falat az ő kis falatját jelenti.sajnos inni sem iszik 3dl -nél többet a tejen kivül
2012. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves. Ma ezt ette: reggeli:fél kifli lekarikázva , rá felvágott és édes hagyma.Délelőttönkét vagy gyümi,de ez ma elmaradt. Ebéd: Pár kanál leves, meg jó adag sajtos tészta. Uzsira túrórudi,majd pár falat kifli. Nasinak egy kis csokitojás. Este vacsira fél kistányér tejbegríz, majd nemrég mikrós sütit csináltam és abból egy szeletkét evett. Ma nagyon jól evett, de más napokon ennek a fele csak amit megeszik. Ja és reggel-este 2-2 dl tej vagy kakaó. A nagyobb fiam is rossz evő, néha annyit esznek,mint egy beteg kismacska. A kicsi 14,5 kiló így.
2012. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

en a fiamat korbekergettem mindig a kajaval.. es ugy sem evett sokat.

ráuntam.

kitaláltam, hogy a halacskát a miki eger fogta ki a csillag tóból, ő küldte (akkor tombolt a miki eger mania), meg mindenhez ilyeneket talaltam ki, amire tudtam, hogy "kattan".

az eredmenye: szepen megeszik mindent asztalnál :D

neha kerdezi, vagy mondja, hogy ezt ki hozta :)) de tobbnyire azt sem.

most kapott szép uj kanalat, azt is sokat hasznalja, tetszik neki.


(pl a gabonapehely (meg kell nezni, csak jó minosegut kell venni, mert hiaba a gyerekkep, legtobb muanyag), szoval a gabonapelyhet o rakja a muzlejebe, az a scooby snack :)


a dokinonek egyebkent ra egy honapra feltunt a statuszvizsgalaton milyen szep, mondta/kerdezte, hogy rendesen eszik e, elmondtam a "trükköm", nevetett, hogy vigyazzak, mert a kisteso mellett ilyenekre nem lesz idom, de ezerszer idotakarekosabb volt, mert magatol evett lelkesen, es nem kellett rohangalni, meg belekonyorogni/zsarolni a kaját.

2012. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 hónap múlva lesz 3 éves és kb. annyit eszik mint a tiéd.

Mindig aggódtam az étvágytalansága miatt, de mára már beletörődtem, hogy neki ennyi elég.

Amúgy 102cm és 14kg.

2012. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem vészesen kevés ez más gyerekekhez képest. Viszont a súlya csak olyan 11 kg, és kislány. De tiszta izom, és izeg-mozog állandóan, lehet ezért is.

Trükköket én is bevetek, szereti a teletubbie-t, ezért van nálunk tabikenyér, tabipuding, stb. Mickey-t is szereti, legközelebb én is kitalálok vmi mikiset. Úgyis minden új ételnél megkérdezi, hogy ez honnan van? vettem?

Mostanában még az szokott beválni, ha pár kanál után megunja az evést, akkor elveszem és azt mondom, hogy odaadom a szomszéd kislánynak (nagyon irigy vele) emiatt mindig megeszi az ételt.

2012. ápr. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!