Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bili utálat nem értem miért...

Bili utálat nem értem miért van a 2 évesemnél?

Figyelt kérdés
Második gyerkőc, kislány és hát próbálom a szobatisztaság irányába terelgetni. Már kb. fél éve a bili elő van véve, sokat mutatom neki, elmondom mire való, talán 2-szer rá is ült de azóta se. Nem hajlandó. Erőltetve nem lett semmi. Már ki is díszítettem neki szép matricákkal, még én is ráültem :D, hogy lássa. De teljesen elutasítja. Miért lehet ez? És valóban addig amíg nem beszél nem is érdemes a pelus elhagyással próbálkozni? Mert az én kislányom alig pár szót ha mond. Mindent megért, elmutogatja amit akar és csak a saját "baba nyelvén" nyomja ezerrel a szövegelést.

2012. ápr. 16. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra én már rájöttem, hogy nem függ össze a beszéd a szobatisztasággal. Az enyém 2 évesen már hosszú mondatokban beszélt, de most lett szobatiszta 2,5 évesen. Most ért meg rá.

A bölcsiben meg már az összes gyerek 2 éves kora előtt szobatiszta lett, holott alig beszéltek pár szót.


Egyébként az én kisfiam sem szerette az ikeás sima bilijét, pedig fel is matricáztam neki, de bacott rá. :( Aztán a bölcsiben megszeretett egy kisszék-szerű bilit (lehajtható a teteje, így szék funkciója is van), azon szeretett ücsörögni (szék funkcióban), és itthonra is beszereztem egy olyat.

A másik: megvettem a Pagony kiadó Bilikönyv című mesekönyvét, azt ahogy megkapta, elolvastatta velem vagy 50x, és azonnal hajlandó volt ráülni a bilire.

Lassan, türelmesen jutottunk el odáig, hogy már bilibe pisil, illetve vécébe kakil szűkítővel - de én levettem róla a pelenkát. Voltak az elején balesetek, de a pisis-kakis bugyi zavarta, míg a pelus tök kényelmes volt, ez már nem. :)

2012. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A könyv ötlet nagyon jó, köszönöm!!!!
2012. ápr. 16. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez az a könyv, szerintem nagyon aranyos. :)

2012. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sok Édesanya ezt használja, egy próbát nektek is megér! :)


Mosolyogtam, amikor írtad, te is ráültél, annyira helyes lehettél rajta :)))

2012. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán még nem érett a szobatisztaságra és erőltetésnek veszi, hogy ennyit mutogatod neki a bilit, és dacol is.

Én a helyedben békén hagynám 1-2 hónapig, de teljesen hanyagolnám a témát, aztán hátha jön majd magától.

2012. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéddel nem függ össze szerintem. A nagylányom 20 hósan szobatiszta lett, pedig nem beszélt még. A középső 26 hósan csak, pedig akkor be nem állt a szája.


Ha ennyire elutasítja, akkor én is pihentetném a témát pár hétig.


Nekünk nagyon bejött a zenélős bili egyébként. De próbálkozhattok egyből a wc-vel is, csak egy szűkítő kell hozzá. :)

2012. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak! :) Szűkítőnk is van, arra is ráült már, de magától nem akar arra sem. Mivel második gyerek így fel vagyunk már szerelkezve mindennel. A nagyobbikkal, a fiammal nagyon nehezen ment a szobatisztaságra való átállás, reménykedek, hogy a kislányommal könyebben megy majd.
2012. ápr. 17. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamiért nem szereti a bilit. Az én gyerekem igy volt, sikitva menekült ha meglátta a bilit. Először nem értettem és nagyon megijedtem hogy mi lesz igy velünk aztán rájöttem, hogy csak a bilit utálja, a wc-vel nem volt ilyen gond, az ellen nem volt kifogása. Mi is elkezdük 2,5 évesen 1 hónapig szobatiszta is volt aztán egyszercsak nem volt hajlandó többet szólni, simán bepisilt, bekakilt és nem zavarta. Pár nap után feladtam és újra pelenkás lett és nem is piszkáltam vele, pihentettem a témát. Gondoltam ami nem megy, ne erőltessük. Majd 3 évesen megbeszéltük, hogy Ő már nagyon nagy és nemsokára oviba fog menni és oda pelust nem lehet felvenni, a többi gyereken sem lesz, mindenki a wc-be jár,stb... Ekkor beleegyezett, levettük a pelust és onnantól soha nem volt 1 még baleset sem (kivéve alváskor mert akkor előfordul). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem valamiért Ő még nem akarja. Tudod, nem egyformák a gyerekek. Hagyjad, majd nyáron esetleg próbáld meg újra de még bőven ráértek.
2012. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!