Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha az alattunk...

Mit csináljak ha az alattunk lakó minden zajért panaszkodik?

Figyelt kérdés

A 2,7 éves fiam nem az az elülős fajta, 16h felé szoktunk hazaérni és akkor persze jön-megy, pakol, rendezkedik, autózik, kiabál, stb. Az alattunk lakó meg állandóan panaszkodik, hogy folyton rohangál a gyerek, meg nem hallja tőlünk a tv-t. Tegnap felborította a párologtató, persze zajjal járt, erre akkorát felkiabált, hogy teljesen kiakadtam.

Nem vagyok hajlandó állandóan arra figyelni, hogy lábujjhegyen járjunk, meg a gyerkőc is csak csendes játékokkal legyen el.

Persze más lenne ha este zajongana, de 8-kor már fekszik is le aludni.

Ti mit tennétek?


2012. ápr. 17. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki füldugót :-) Én semmit se tennék. Vagy kb annyit hogy ha beszól, mondanám hogy sajnálod hogy ez őt zavarja, de még mindig jobb hogy ilyen kis eleven mint hogy csendes beteges lenne. Vagy nem foglalkozol vele.
2012. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megmondanám a kedves alsó szomszédnak, hogy legyen megértőbb a gyerekkel kapcsolatban. Ha viszont erre nem hajlandó, akkor megmondanám neki, hogy akkor ez van, el kell viselnie továbbra is, mivel nem fogod lekötözni a gyerekedet az ő kedvéért. És hogy tovább ne nyaggasson téged ezzel az uncsi dumával, mivel azt csinál az a gyerek amit akar. Nem éjfélkor veri a falakat, könyörgöm. Milyen tuskó emberek vannak. Az ilyen miért nem költözik ki egy tanyára? Ott nem zavarná senki.

Ne foglalkozz vele. Aki hülye az is marad.

2012. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát gondolom rosszul szigetelt a födémetek.

Sokmindent nem tudsz tenni. A kritikus helykre szünyeget raknék, pl gyerekszoba, játszó sarok. ennél többet nem tehetsz, és nem is kell tenni.

en soha nem költöznék magyarországon panelbe,mert ez ilyen, de sokat nem tudsz tenni.

2012. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom van szabály, hogy mettől-meddig lehet zajongani. Esetleg közöld vele is, meg azt, hogy a fiad GYEREK.
2012. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig hidd el, hogy iszonyatosan idegesítő órákig a szaladgálást, kiabálást hallgatni! Próbálj normálisan beszélni vele, esetleg egy kicsit visszafogni a fiadat. Szőnyeg, benti cipő csodákra képes!
2012. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az alattunk lakók 3 évig egyfolytában zajongtak, futottak, kalapáltak, ordítoztak. Füldugóval mászkáltam a lakásban. Baromi rossz volt, főleg, hogy éjjel meg órákon át sírtak a gyerekek úgy, hogy nem foglalkoztak velük a szülők. Én csak azért szóltam, mert már reggel 6-tól ez ment hétvégén is, és az azért gáz. Olyan sok mindent nem tudsz tenni, szerintem is nagyon jó ötlet a benti cipő, és most, hogy jönnek a jó idők egyre több időt lehet majd a szabadban tölteni. Megkötözni nyilván nem lehet, de mondjad a gyereknek is, hogy csendesen stb. Egyik ismerősöm ezért költözött el, mert nekik is mindenért szóltak a szomszédok, és egész nap a játszótéren meg a focipályán voltak...
2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. vagyok! A rossz hangszigetelés nem a te hibád, de hidd el, hogy a ti életeteket is megkeserítené egy ilyen felső szomszéd. Félre ne érts, nem bántani akarlak, nem kell satuba fogni a gyereket, de vissza lehet fogni egy kicsit. Nekem is van 2 gyermekem, a felső szomszéd elviselhetetlen volt évekig, egy ideig nem is volt hajlandó meghallgatni minket, most, hogy már van egy másfél éves kisfia, kicsit normálisabb lett. Felmentem szólni, hogy nagyon zavaró az egész napos futkározás, székhúzogatás, és a 3 és fél éves fiamnak el tudom magyarázni, hogy mik ezek a zajok, de a 6 hetes kislányomnak nem. Bocsánatot kért, és azóta mérsékelten zajonganak.
2012. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam nálunk max. 4-től 8-ig van "zaj", de nincs össze-vissza rohangálás, csak néha kifut a szobájából a másikba, meg ilyesmi, tehát nem fogócskázunk itthon!

Szőnyeg van mindenhol!

Nemrég költöztünk ide és a régi lakásunknál semmi ilyen probléma nem volt, bár ott gyerekesek laktak alattunk, így tudják, hogy milyen egy gyerek. Itt viszont egy 50 körüli nő él a 30 körüli fiával.

Szerintem egy cipő jobban kopog mint ha zokniba van a gyerkőc.

2012. ápr. 17. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló probléma volt.Folyton szólt a szomszéd,hogy így hangos a lányom,meg úgy hangos a lányom.Egyszer elküldtem melegebb éghajlatra,hogy inkább legyen eleven,mint egy csöndes betegeskedő kisgyerek.Ne félj,azóta nem szól egy fél hangot sem,igaz a lépcsőházba sem köszön,de gondoltam had duzzogjon,addig sem zaklatja a lányomat.Mert a gyerekemnek is mondta ám ezerrel,hogy más gyerek normálisabb,és nem hangoskodik.Egyszer a férjem is,meg én is elküldtem a ......-ba..Azóta bunkón viselkedik,vágja a pofákat,de legalább meg se nyikkan.A mi szomszédunk egy öreglány!:D
2012. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki panelba költözik, annak számítania kell rá, hogy ez benne van a pakliban. (Én is emiatt nem akartam panelba költözni). Az én fiam 1,5 éves koráig minden éjjel órákat ordított. Bármit csináltam vele.

És még mindig jobb, mintha egy alkoholista házaspár lennétek, akik egész éjjel ordítoznak, meg veszekednek egymással.

2012. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!