Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 1,5-2 év között került...

Akinek 1,5-2 év között került bölcsibe a gyermeke, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Kislányom 21 hónaposan megy bölcsibe, muszáj lesz beadnom, mert a munkahelyen a héten felhívott, hogy addig várnak rám, utána átszerveznek mindent, és ha akkor nem megyek vissza lőttek a jó pozíciómnak, sőt talán az állásomnak is. Lehet felajánlanának valami mást, de a mostani lehetőség sokkal jobb mindennél.


Szóval olyanok válaszát várom, akik 2 éves kor előtt beadták a gyermeküket bölcsibe. Mik a tapasztalatok? Gyermeketek hogy élte meg a helyzetet? S ti? Voltak gondok, vagy hamar beszokott?

Hogy történt a beszoktatás? Utána nem lett beteges?

Bármit leírhattok, amit éreztetek, ami történt, minden érdekel.


Köszönöm!



2012. ápr. 18. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden jobban élte meg a 16 hónapos fiam a bölcsibe kerülést, mint a 26 hónapos lányom. Pedig ő sem vette rosszul. A kisebb gyerek rugalmasabb. Csak mi szülők vagyunk merevebbek. Harmadik gyerekem 17 hónaposan fog kezdeni.
2012. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is 20-24 hónapos korukban mentek bölcsibe. Semmi gond nem volt, ez mindig az anyukán múlik, a te fejedben dől el minden.


Arra fel kell készülni, hogy beteges lesz az első pár hét (rosszabb esetben hónap), de ez kortól független, ha közösségbe kerül a gyerek, az ezzel jár, legyen másfél éves vagy 3.

2012. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
23 hónaposan kezdte kisfiam, és nagyon könnyen vette az akadályt. Már a 4. nap ott is aludt. Most 2,5 éves, imádja, és nem mellesleg rengeteget fejlődött. :) Szerintem könnyebb a bölcsi után beszoktatni egy oviba, a nagyobb gyerekek, akik nem voltak bölcsisek, általában nehezebben veszik az ovis beszoktatást, nehezebben vészelik át, hogy el kell szakadni anyától.
2012. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Különösebben én sem félek, csak most olyan hirtelen jött ez a munkába állás dolog, hogy azért felmerült bennem pár kérdés.

2012. ápr. 18. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is 21 hósan kezdte,nem volt különösebb probléma,kellett neki a társaság,elég félénk gyerkőc,jót tett neki.Talán jobb is volt,h akkor kezdte,mert ez a dackorszak....most kezdené lehet nehezebben menne.

Betegesnek mindig beteges egy gyerek egy ideig,h közösségbe kerül,akár 21 hós,akár 3 éves.

Én is eléggé féltettem,féltem ettől a korai bölcsizéstől,de eddig nem bántam meg.

2012. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Tudom, hogy betegesek ilyenkor, csak érdekelt, hogy mennyire. Lányom itthon is állandóan beteg, nem tudom mi lesz vele a bölcsiben...

A társaság neki is kelleni fog szerintem.

2012. ápr. 19. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom hasonló okokból 18 hónaposan kezdte a bölcsit. (ez másfél éve volt). Két hét volt a beszoktatásra, de ő már az első hét végén szeretett volna ott aludni. Jól érezte magát, nagyon szuper gondozónénik vigyáznak rá, a kezdeti lelkesedése azóta is töretlen. Igazi kis "terézanyuként" pátyolgatta a sirdogáló gyerekeket, mindenkit megvígasztalt. A másfél év alatt háromszor volt beteg. Én cseppet sem paráztam a bölcsitől, úgy tűnik, a lányomnak is bejött.
2012. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, örülök, hogy vannak jó példák is.

Én is "edzem" magam, hogy jó lesz és szerintem lányomnak is tetszeni fog.

Lehet jobb is, hogy most kezdi majd, nem pedig télen a beteges időszakban.

2012. ápr. 23. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!