Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra a lányomat?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a kislányom. Néha ráül a bilire, ha olyan kedve van, sőt olyan is volt, hogy hozta a bilit megmutatni, hogy pisilt bele, de eddig nem igazán foglalkoztam komolyan a dologgal. Úgy voltam vele, hogy majd ha jön a jó idő, könnyebb lesz, tehát várok még. De most azon gondolkoztam, hogy ha tényleg jön a jó idő, akkor egész nap kint leszünk a levegőn, ott meg ugye nem tudom bilire szoktatni.

Azt nem tartom jó ötletnek, hogy akkor egész nap nem megyünk ki, mert éppen bilire szoktatás van.


2012. ápr. 26. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Már jó idő van, így otthon lehet akár egy bugyiba is, így lesz sikerélménye is, mert nem kell 3 réteg ruhát lehámozni róla, míg rá tud ülni a bilire. Én mondjuk ha a városba sétáltunk még adtam rá pelust, de általában akkor nem szólt. Most is ha alváshoz húzzuk a pelenkát, mondja, hogy akkor most nyugodtan belepisilhetek.
2012. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első, nagyon aranyos :D

enyém meg megkérdezi mikor pelusban van, hogy most pisilhet? :D


vedd le a pelust. nem nagy ördöngősség, mutasd meg, hogy oda tetted a bilit és ha kell neki akkor üljön rá.

egy ideig sok lesz a baleset, de ne törődj vele, kérdezgesd sokat, ültesd rá és ha sikerül akkor dicsérd meg esetleg kaphat egy matricát ha ügyesen bilibe pisil.

2-3 hét alatt megérti, ha jó idő lesz akkor vidd a kertbe a bilit és ott is oda pisiljen.

2012. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, én is ezért gondoltam, hogy majd ha jó idő lesz, elkezdjük a bilizést, mert majd lehet egy szál bugyiban is. Na de ha kimegyünk a játszótérre, oda nem vihetem pelenka nélkül.

Vagy legyen reggel kicsit bugyiban, utána adjak rá pelenkát, ha hazaérünk, megint vegyem le, aztán a délutáni játszóterezésnél megint ugyanez?

2012. ápr. 26. 16:32
 4/7 A kérdező kommentje:

Második, neked is köszönöm (meg az elsőnek is).

Tudja, mire való a bili, nem ez a gond, csak azt nem tudom, hogy oldjam meg, ha jó idő lévén szinte egész nap kint lennénk a játszótéren. Sajnos nincs kertünk, ha lenne, nem problémáznék ennyit, hanem ahogy irtad, kitenném a bilit, de a játszótérre nem vihetem magammal :)

2012. ápr. 26. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a játszóra mentek,akkor viszel magaddal popsitörlőt és váltás ruhákat,előtte kicsit kevesebbet itatod és 10-15 percenként elviszed egy fa tövébe pisilni.Azt nem ajánlom,hogy egyszer pelus,egyszer bugyi,mert az teljesen megzavarja a babákat.Nem egyszerű a történet,de rövid időn belül sikert fogsz elérni és az olyan örömöt ad az embernek.Fontos,hogy dícsérd,dícsérd folyamatosan és soha ne szidd le,zavarja őt épp eléggé a pisis ruha.
2012. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem, ez lesz a megoldás!
2012. ápr. 26. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagytok, nyugodtan lehet meztelenül is nyáron. Így talán könnyebb lesz.
2012. ápr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!