Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy ennyire könnyen...

Létezik, hogy ennyire könnyen szobatiszta lesz a 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom márciusban volt 2 éves. Eddig semmi hajlandóságot nem mutatott a bilizéshez, de tegnap gondoltam egy merészet és reggel leszedtem róla a pelenkát és nem adtam rá egész nap, csak az alváshoz és sétához.

Ezután délelőtt kétszer belepisilt a nadrágjába, majd onnantól kezdve minden alkalommal szólt, hogy pisilnie kell. Megy a bilihez, szépen letolja a nadrágot és már pisil is szó nélkül.

Azt hittem ezt mára elfelejti, de már reggel azzal kelt, hogy pisilnie kell és vette le a pelust, pizsamát. Az éjszakai pelusban volt egy pisi azért, de az ebéd utáni száraz volt és a séta közbeni is.

Lesz ebből még visszaesés vajon, vagy tényleg ennyi volt az egész? Nem merem elhinni, hogy semmi küzdés nem kellett eddig.

Mondjuk a kaki még hátravan, azzal nem tudom mi lesz, ilyen tájban szokott kakilni, de még nem látom jelét.



2012. máj. 8. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vagyunk most, csak az én lánykám már 2,5 éves. Ő is egyik napról a másikra wc-be pisil, magától. Én már próbálkoztam egy ideje, de nem volt eredménye. Ha viszont megérnek rá agyban, akkor igen, ilyen gyorsan és könnyen megy. Balesetek természetesen lesznek, még akár oviban is előfordul majd 1-2, de az is természetes. Az alapot megérti és alkalmazza, ez a lényeg.
2012. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, hánykor keltek Ti, hogy már az ebéd utáni alváson is túl vagytok 11kor? :D


lehet visszaesés, nálunk 4-5 nap után esett le neki, hogy ez már akkor így lesz, na akkor kezdett el dacolni és jött 2 hét direkt bepisilés :)

2012. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyáltalán nem vagyunk korán kelők, 9 körül szoktunk kelni, a tegnapi délutáni alvásra gondoltam:)))) Bocsi, félreérthető voltam.


Attól féltem én is, hogy majd jön az ellenkezés.

Gondolom ezt most még egy új játéknak tekinti. Na, majd meglátom, nem fogok erőszakoskodni, még ráérünk, bár szeretném ha idén nyáron ezt letudnánk.

2012. máj. 8. 11:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon könnyen ment a dolog tavaly nyáron,kislányom pár nap alatt szépen szobatiszta lett. Aztán szeptemberben bölcsibe ment, és jött a visszaesés, ami nálunk hónapokig tartott.De most már régóta minden oké, csak éjszakai alváshoz kell pelus.
2012. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a kislányod. :)
2012. máj. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, azóta is hibátlanul megy a bilizés:)

Már 3. napja, hogy elkezdtük, és az első két bepisilés óta nem volt több. Igaz, hogy a tegnapi kaki kimaradt, de ma már az is sikerült a bilibe.


Tegnap el kellett mennünk másfél órára a doktornénihez receptért, de azt is kibírta, ahogy hazaértünk, már szaladt is a bilire. Persze volt rajta pelus.


Én nagyon boldog és büszke vagyok:)

2012. máj. 9. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Irigyellek érte Titeket.Nekünk 2,5 évesen még semmi nincs.
2012. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor jöhet a kis tesó :)))))
2012. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, letezik, gratulalok!!! :)


Enyem is pont 2 evesen lett szobatiszta (pisi-kaki is), es erdekes, ettöl fogva az ejszakai pelus is teljesen szaraz volt!! Azert meg 1 evig raadtuk, egyszer itt kerdeztem is, meddig, es tiszta h--nek neztek, hogy minek adom megis ra ejszakara? Ugyanis 1 ev mulva költöztünk+ovikezdes, de ez sem okozott visszaesest! Most 4 eves, minden rendben.

Azt azert hozzatennem, es mar masfel evesen elkezdtem "regelni", meselni rola, hogy milyen lesz, ha majd nem kell pelus, kedvet csinalni hozza...stb, majd a leszokas elött nyaron napi egyszer raültettem vecere. (Alul meztelenül hideg lett volna az akkori lakasunkban nyaron is.) Sokaig semmi jele nem volt, igy teljesen el voltam kenödve, es tenyleg egyik naprol a masikra törtent. Ugy latszik, te nagyon jol eltalaltad az idöpontot. :)

2012. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Azóta is minden rendben a bilizéssel, a napi 1 kaki is szépen beállt:)

Ez a 6. nap és nincs bepisilés azóta sem.

Tényleg jó lehetett az időzítés.

2012. máj. 12. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!