Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell feltétlenül megkérdez...

Mit kell feltétlenül megkérdezni a bölcsődében beíratásnál? Listát kell írnom, mert sok kérdésem van, de hátha kapok egy kis segítséget tőletek is.

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Miket kérdeznél eddig?
2012. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hánytól hányig vannak nyitva.

Egy csoport hány fős, mennyi gondozónő van rájuk.

Mi a picik napirendje.

Mennyi a gondozási díj, illetve a kaja.

Mik kellenek a havi tisztasági csoportba.

Van e csoportpénz, mennyi.

Ágyneműt, vagy csak huzatot kell vinni.

Beszoktatás mennyi ideig tart, hogyan zajlik.

2012. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazabol az én kérdéseim a pelenkazassal és az eves-ivassal kapcsolatosak, illetve, hogy mettol-meddig lehet bent a gyerek, illetve hogy heti kétszer elhoznam ebed utan. Vagy ezt igy előre nem nagyon kene mondani?
2012. máj. 14. 08:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor az én gyerekeim mentek bölcsibe márciusban, én is írtam listát, bár egy csomó mindent elmondtak a beíratkozáskor.


- Napirend: reggel mettől meddig lehet vinni, délután mikor kell/lehet elhozni? Mikor van alvás, mennyi időt töltenek a szabadban (udvaron)?

- Hogyan történik a beszoktatás?

- Milyen a csoport? Gyerekek száma, életkora, neme ill. gondozónők kik lesznek?

- Étkezések hogyan vannak, hány órakor, miket esznek és isznak? (kaptam egy heti minta étrendet előzetesen, abban látszott minden) Ha szükséges, lehet-e bevinni valamilyen ételt (pl. tápszer, tejpép)?

- Mit kell bevinni? (nálunk havi 1-1 csomag zsebkendőt, folyékony szappant, szalvétát)

- A gyereknek mit kell vinni? pl. kinti/benti váltóruhát, benti szandit, ágyneműt, törölközőt, alvójátékot, sapkát, sálat... stb.? (nálunk udvari játszó overált adnak, van téli és átmeneti szett is; ágyneműt, törölközőt is adnak)

- Kell-e bevinni valamilyen gyógyszert? pl. lázcsillapító.

- Nálunk pelenkás babának kell vinni pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet; aki már szobatiszta, annak WC papírt.

- Van-e havi csoportpénz?

- Vannak-e extra foglalkozások? Pl. torna, zene, idegen nyelv (ezek fizetősek)

- Mennyi a bölcsi díja naponta/havonta? Hiányzás esetén mennyivel kevesebbet kell fizetni?

- Mikor vannak a szünetek? Szünetben van-e helyettesítő bölcsi?

- Van-e szülői értekezlet, vannak-e egyéb programok? (ballagás, anyák napja, stb.9

2012. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából nekem eszembe nem jutott, hogy bármit is kérdezni kellene így előre. Szülőire nem tudtam menni nyaralás miatt, ezért a bölcsivezető pár anyukát külön behívott és így beszélgettünk. Igazából mindent elmondott a fentiek közül, amit meg nem és érdekelt volna, azt menet közben mindig megkérdeztem. Általában nálunk szólnak, ha valami kell, pl. most kezdték el a fogmosást, vittünk fogkefét, fogkrémet, a napsütésre kérték, hogy naptejet is vigyünk, én még nem vittem, mert még nem kenem a fiam, az udvar meg árnyékos, de majd fogok. Pelenkát folyamatosa visszük, de párszor volt olyan, hogy ismeretlen pelenkát vettem le a fiamról, ekkor tudtam, hogy elfogyott, másnap pótoltam. Szóval ne görcsölj rá a kérdésekre, nem csak a beiratkozásnál fognak válaszolni, hanem bármikor. Ha bármi kimarad, megkérdezed később.


Ami engem nagyon foglalkoztat, hogy "minek kell megkenni a gyerekek kenyereit ujjnyi vastagon MARGARINNAL? Sajnos erre tudom a válszt (ismerős bölcsivezetőtől) és ezért nem kérdezem meg, de felháborít a margarin használat. (kp-i előírás a bölcsikeben)

2012. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezeket nyugodtan megkérdezheted, és igen, előre kell szólnod, ha hamarabb vagy később mész a gyerekért, hiszen pl. ha már altatják őket, te meg hirtelen megjelensz, hogy elviszed a gyereket, akkor borul az egész csoport altatása.


Off az utolsónak:

Na, nálunk nem kell aggódni az ujjnyi margarin miatt! Jó ismerősöm dolgozik a konyhán (vállalkozó üzemelteti). A múlt héten ügyet kellett intéznem a konyhán, és pont akkor kente a reggeliket (bölcsi, ovi, suli). Durván 150-170 gyerekre 2 fél kilós margarin és egy fél kilós lekvár volt az adag. Na, abból nemhogy ujjnyira, de max. papírvastagságon lehet megkenni egy szelet kenyeret!

2012. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!