Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit játszunk rossz időben egy...

Mit játszunk rossz időben egy 1 éves gyerekkel, aki főfoglalkozásban az anyja lábánál van mindig és nem marad meg a szobában?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha főzöl pl. adj a kezébe egy fakanalat, elé egy felfordított lábast, ültesd le, aztán mutasd meg neki, hogy doboljon:) fiam imádta.
2009. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki hogy segíts anyának ezt-azt takarítani, törölgetni, vagy adjál neki kis műanyag tányért, hogy ő is főzhessen. Én lányom imád nekem segíteni, és mindig élvezte ha hasonló dolgokat csinálhat mint én csak kicsiben.
2009. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kisfiam nagyon szerette pl. azt, ha leültünk a szőnyegre, és kerestünk egy szöszmöszt, azt bepakolta egy szöszmöszszállítónak elnevezett kisautóba, és ha már több is összejött kiautózott vele a szemeteshez és kiürítette az autót. Ha teregettem, ő adogatta a csipeszeket, ha a hajamat csavargattam, a hajcsattok között kalamolt a kis keze, és ezeket is ő adogatta nekem.

Főzésnél én is hasonlóan az előttem szólókhoz valamit a kezébe adtam, amivel elfoglalta magát, de mégis együtt voltunk. Folyamatosan beszélgettünk, én végeztem a munkám, de mégis vele is foglalkoztam, mert az ő feladata volt nekem is fontos.

Gyakran az ölembe vettem, "megcsetpápáztattam" aztán szétnyitottam a lábam, és a kezét fogva hirtelen leengedtem az "alsópolcra", aztán gyorsan vissza, volt nagy kacagás. Imádtuk még a csónakázásos játékok, a földön ülve, gyerek a a nyújtott lábaim között, átöleltem, és ringatóztunk. Közben mondogattam, hogy ring a csónak, aztán egyre erősebben ringtunk, fújt a szél, aztán egyszer csak zsupsz felborultunk, ez is mindig bejött.

2009. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kiskoromban ha anyám a konyhába csinált valamit, (vagy ha éppen nem akkor is néha) imádtam a konyhaszekrény aljából kipakolni a műanyag edényeket, aztán meg vissza:D Sok színes tál, tök érdekes egy gyereknek, el se tudja törni, max ha épp nincs kedve visszapakolni akkor, rendet kell utána rakni, de ezzel is le lehet foglalni:) Remélem tudtam segíteni.
2009. júl. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!