Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valakinek valami ötlet,...

Valakinek valami ötlet, éjszakai köhögésre?

Figyelt kérdés
FIamnak jönnek a rágófogai, picit náthás, és köhög , de nappal szinte egyáltalán nem, csak ha lefekszik aludni, kenem Luff balzsammal(az az utóbbi 2 éjjel hatott, de csak 1* mertem bekenni neki, lehet többször?), illetve kap köhögés elleni teát, stodalt (mert az köhögécsillapító is ), nincs meleg lakásban, adtam neki 1-2 kanál mézet lekekvés előtt, de köhög elég sokat, valakinek valami ötlet, házipraktika? Hagymateát nem issza meg. Köszi előre is a segítséget.
2012. máj. 16. 22:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy allergia.Pl:porra.Ki lehet vizsgáltatni.
2012. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Az enyémnél az szokott beválni, ha nem teljesen vízszintesen fekszik, hanem kicsit megemelem a fejét.
2012. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Allergia nekem is eszembe jutott, de csak 2 illetve a maival a 3. éjszaka amikor köhög, azóta mióta náthás , és hallom, hogy van learkódva neki valami. AZért adom neki a stodalt. Ugy alszik, hogy a feje egy nagy párnán van, most bekentem neki Luuf balzsammal, de csak köhög..picit tanácstalan vagyok, most próbálok főzni egy kis kamillateát, hátha a prologtatás segít... eddig a luuf balzsam segített...most nem igazán...calciumot is adtam neki.Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok:-)
2012. máj. 16. 22:13
 4/28 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hétig szokott köhögni a lányom ősszel.

Már mindent kipróbáltam, mert hányásig ment folyton a köhögés.Ami a legjobb volt, az a dunsztkötés.Eleinte csak nevettem rajta, hogy zsírral dunsztoljam a mellkasát, de csak ez vált be.Második este már kérte a mellkasára, mert olyan jól felszaggatta neki.(Neten utánaolvastam, hogy miért is használ.Azóta elhiszem.)

Párásítót is be szoktam kapcsolni minden este.Akár egész éjjel ment.

Csak akkor allergia, ha elhúzódik.3 hét után szokták kivizsgálni.

2012. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszi a zsíros ötletet:-), csak nincs itthon zsírom :-( pediog szokott lenni, de lefogyott....most egy picit megnyugodott, nem köhög, de a zsírt holnap kipróbálom, gyorsan utána is olvastam. Most végső elkeseredésembe , csináltam kamillateát, sok kamillával, tettem a forró vízbe sót, meg egy kis Luuf balzsamot, biztos ami biztos, és betettem a szoba 2 pontjára pohárba, hátha valami jóság kipárolog belőle. Csak remélni tudom, hogy éjjel félálomba nem fogom azt hinni, hogy az a teám, és belekortyolok :-)
2012. máj. 16. 22:29
 6/28 anonim ***** válasza:

Hát igen...Nehogy leidd magad:D

Jobbulást a manónak!Biztos csak a nóziból csordogáló váladék irritálta a nyelőcsövét.

2012. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
orrszívás lefekvés előtt + magas párna, ahogy előttem írták
2012. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
bebiszitter vagyok,tapasztalt a temaban. a legjobb megoldas ami nalunk szuperul bevalt hogy egy jo nagy fej voroshagymat darabolj aprora es tanyerra tedd az agya melle! teljesen megszunteti a kohogest.
2012. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Na nem ittam a teából, de a "főzetem" segített, 11 körül elmúlt a köhögés, és csak 4 kor kelt egy pici köhögére, majd most 7 kor.:-D

Utolsó, nagyon köszönöm neked is! Ki is próbálom ma éjjel, ha továbbra is köhög. DE lehet én is butus voltam, mert olyan ügyesen kifújja az orrát, és nem szívtam neki este lefekvés előtt, és lehet kellett volna még neki, csak nem akartam "elrontani", hogy végre megtanulta kifújni a nóziját, amúgy 2 éves.

2012. máj. 17. 07:20
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz egy tanácsot, attól, mert ügyesen fújja az orrát még jó sokáig szívd neki, mert még jóval később, idősebb korban is kell nekik a "rásegítés". Közel sem olyan hatékony az orrfújásuk mint az orrszívás. :) Az én lányom 4 éves, de ha folyik az orra, rengeteget orrszívózunk. A fülgyulladás és egyéb nyalánkságok elkerülése végett. :)
2012. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!