Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy egyszerre...

Van olyan, hogy egyszerre lesz éjjelre és nappalra is szobatiszta egy gyermek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a kislányom egyik napról a másikra lett szobatiszta,éjjelre és nappalra.Azóta sem tudom miért ért ekkora szerencse.A kisfiamtól,viszont félek,ő teljesen más habitusú,mint a nővére.

2012. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Létezik, de ritka.

Az éjjeli szobatisztasághoz ált, komplexebb idegi szabályozás kell, mint a nappalihoz.

2012. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik pillantról a másikra lett szobatiszta a lányom (2.5 éves volt),aztán egy hét után mindig száraz volt reggelre a pelus,néhány napig még alá tettem,aztán többé az sem kellett.Az viszont igaz,hogy hamarabb lett volna szobatiszta,de nem volt hajlandó a wcre ülni.Mindig szólt,ha jött pisi vagy kaka,de csak a pelusba volt hajlandó.
2012. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az en kislanyom kb 2 hete lett szobatiszta es azota ejszaka sem pisil csak reggek mikor felebred!en meg adok ra ejszakara pelust de sztem nem sokaig!ja es 26 honapos
2012. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen, de ahhoz bizonyos fajta érettség kell szerintem. Ha van ilyen, gondolom nem 1,5 évesen egyből.

A fiam 2,5 éves a napokban, és múlthét óta vettük le a pelust, csak alváshoz adok rá. Két napra rá itthon az éjszakainál is száraz a pelusa, itthon (hétvégén) a délutáninál is az volt. A bölcsiben nem, mert ebéd előtt kérdezik tőlük, hogy kell e pisilni, ebédhez isznak, gondolom ez jön ki még alvás közben. Én itthon ebéd után is elküldöm, ha tud pisiljen a wc-be....

Ugyanez van este is. Fürdésnél pisil a bilibe, utána reggel jön, és szól, hogy pisi jön. De ma pl. nem szólt, tele is volt az éjszakai pelusa, bár éjjel egy csomó vizet is megivott meg fent is volt....

Szóval nálunk ez a helyzet így 1 hét alatt.

Levenni éjjelre a pelust még nem veszem, mert a kókuszmatrac eddig még nem lett balesetes, akkor ezek után se legyen, mert ez lesz a kistesóé nyár végén. Majd ha megjön az új ágy új matraccal, és továbbra is többnyire száraz a pelus, majd levesszük, próbálkozunk majd a lepedő alá vízálló lepedőt tenni egy ideig.

Még így is baráti, a napi 1 pelenka :o))


Még annyi, hogy azt gondolom, hogy ezt is valamilyen szinten fel kell dolgozniuk a kis agyukban, hogy már nappalra nincs pelus, szerintem az már sok lenne, hogy egyszerre éjjelre sincs pelus.... De lehet, hogy ezt csak én gondolom így.

2012. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom (és a mi történetünk is kb ezt erősíti), ha a szobatisztaság eleve nincs siettetve, akkor nagyjából egy időben éjjelre is szobatisztává válik. 2,5 éves a gyermekem, pár hónapja próbálkoztunk a bilivel (alvás előtt és után az ismerkedés kedvéért). Mikor kijött a jóidő, megbeszéltem vele h leveszem a pelust, kap kalssz bugyikat és néhány baleset után szobatiszta lett a nappali alvás idejére is. Aztán egy hét múlva az éjjeli pelenka is száraz volt reggel, vagy épp reggel pisilt bele ébredés után. Ezért levettem róla. Heti egy-két baleset van (amikor később kászálódok ki hozzá az ágyból), de ma pl éjjel szólt és megvárt, ügyesen. Vettem gumilepedőt, így a matracot sem kell féltenem.
2012. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok,akkor mi vagyunk a kivételek.Kislányom 22 hónaposan nappalra már szobatiszta volt.Türelmesen vártam,nem foglalkoztam különösebben azzal,hogy mikor lesz az alvások alkalmával is szobatiszta,hiszen tudtam,hogy pici még és így is óriási szerencsém van.Azonban három hónap múlva három éves lesz és semmi hajlandóság nincs az éjszakai és déli alvást illetően arra,hogy levehessem a pelenkát róla.Hatalmasakat alszik,szinte soha nem ébred meg,sokszor abban a pózban találom reggel,ahogy este elkapta az álom.Iszonyat mélyen és nyugodtan alszik.Próbálkoztam már azzal,hogg éjszaka három óránként kiviszem pisilni,de a védőnő lebeszélt róla,azt mondta,hogy agyilag meg kell érnie rá,nem érek ezzel el semmit.Fogalmam sincs mit tegyek,már kezdek nyugtalanná válni,hiszen szeptembertől kezdi az óvodát és hát jó lenne,ha nem pisilne be a déli alvások során.
2012. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen.Nekünk 11 napja nincs pelusunk s ebből csak 2-szer pisilt ve éjszaka,vagyis hajnalba.

29 hónapos.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lányom ügyes volt nagyon.Nappal szobatiszta lett 1 hét múlva már éjjelre sem kellett a pelenka.21 hónapos volt!! :)Ha kelett neki felébredt.Nem pisult be.....

A fiamal már nem megy ilyen könnyen.

2012. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy így olvasom a sorokat,többnyire kislányos anyukák írják le a tapasztalataikat.De mi a helyzet a kisfiúkkal?

Ők is hamar ráálnak?

2012. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!