Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon válogatós kisgyerekkel...

Nagyon válogatós kisgyerekkel tapasztalat?

Figyelt kérdés

Lassan két éves kisfiam csak pékárut, banánt, rizst, sült krumplit, babapudingot hajlandó enni (+ tejet, gyümölcslét iszik). Kb. fél éve tart ez az állapot, kifogytam az ötletekből. 2-3 naponta sikerül vagy 5 kanál gyümölcsturmixot (benne titkos pici hússal vagy zöldséggel) vagy nagy ritkán spenótot pár kanállal megkóstoltatni vele. De persze igyekszem jó képet vágni, ne érezze rajtam a stresszt...

Amit próbáltunk: együtt evés, szórakoztatás (mesenézés), éheztetés, nasi, cukros ital nincs napközben, díszes terítés, színes, vicces ételek, választék, evés közösségben, vendégségben, étteremben, gyári babakaják, rendelés. Egyébként szépen bánik a kanállal, villával.

Látom rajta, hogy marha kiváncsi, de azt is, hogy valamiért fél vagy tán piszkosnak tartja főleg a főtt ételeket... Ja és az étvágyával nincs gond, sőt pufók gyermek (főleg, hogy szénhidrátból áll az étrendje...).

A "vicc" az egészben, hogy amiket eszik, én pont nem ehetem (glutén, tej).

Ha van valakinek tapasztalata, ötlete, köszönöm előre is!



2012. máj. 24. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

na add neki ezeket. majd éhes lesz, eszik. közhely, de működik.

gyümiturmixot szerintem már ne adj neki, se babakaját, babapudingot, 2 éves! azzal kínáld meg amit ti is esztek, gyümölcsöt meg egyszerűen nyomd a kezébe :)

enyém keveset eszik, de legalább csipeget, ha sokat vagyunk kint akkor meg még a főzit is szereti :)

ti is igyekezzetek minél többet a levegőn lenni :)

2012. máj. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha hagynám, azén 2 évesem is csak ilyeneket enne. Imádja az édességet, gyümölcslevet, elélne egész nap ilyesmin. De azért próbálok "normális" ételeket is adni neki. Ahogy az előttem válaszoló írta, a leves nagyon jó ötlet, valamiért azt nagyon szívesen eszi. Próbálj meg sűrűbb leveseket készíteni: pl gulyásleves, frankfurti, krémlevest is sokszor készítek bármilyen zöldségből, lisztet nem is teszek bele, csak összeturmixolom. Ezeket nagyon szereti.

Az evőeszközt az én fiam is ügyesen használja, szíve szerint a vajas kenyeret is "késsel-villával" enné, nehogy koszos legyen a keze. Szalvéta állandóan van mellette, hogy minden percben törölhessen:)

Ennyit tudtam tanácsolni, remélem segített valamit!

2012. máj. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam, az éheztetés is kilőve. Többször próbáltam, hogy nem kap, csak olyat, amit nem akart eddig enni. Így több napig kimaradt az ebéd... Aztán egyszer igazán megkeményítettem a szívem - 28 órán át nem evett (csak vizet kapott), a végén már csak feküdt és nyöszörgött, de akkor sem kérte a 4 féle konyhában rá váró ételt.

Az is gond lehet, hogy ebédidőben (fél12től 2ig) alszik általában. Próbáltuk, hogy a fél8-as reggeli után már csak ébredéskor kap ebédet, de addig meg nagyon agresszív, ha éhes, nem lehet vele sehová menni vagy ha mégis, szívbaj nélkül odamegy a jászótéren kunyerálni, ha valaki kiflit vagy ropit vesz elő. (A magunkkal vitt almát pl. bezzeg nem kéri.)

Szoktam levest csinálni. A levet néha megkóstolja, a darabokat nem.

Egyébként nem édesszájú (nem kéri a túrórudit, palacsintát sem), sőt a sós dolgokat jobban szereti. Inkább valamiért az ételek állagával van baja - csak a kézzel fogható (és a kezét nem összepiszkoló, lehetőleg fehér színű) darabosat vagy teljesen pépeset hajlandó enni, de ez utóbbit nem mindig. És még a legkisebb újdonságoktól is fél (pl. májkrém vagy ketchup a kenyerén), pedig én egyfolytában zöldséget, gyümölcsöt, húst eszem előtte és mindig megkínálom a sajátomból.

Már gondolkodom a bölcsin is, de félek, mi van, ha pont rosszul sül el. :(

2012. máj. 25. 07:58
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, az én fiam 4 éves, 2 évesen kb. 1 falatot sem evett. akkor tiszta stressz voltam ettől, dokihoz vittem, hogy mi baja :) a doki mondta, h semmi :) borzasztó rossz evő volt 1-4 éves kora között. én ráhagytam. rá fogsz jönni, hogy pontosan tudják ők, h mit kíván a szervezetük. ez furán hangzik, de így van. a fiam pl. semmiféle zöldséget nem evett évekig. (spenótot nagy ritkán). most már eszik gombát, pár falat nyers zöldséget, krémelveseket, ilyesmit. ránott sajt eddig kilőve, nem tudom miért, most 2 napja azt eszi :) a tojással pont így voltunk. a gyümölcsökből csak és kizárólag a babagyümit ette, nagyrészt még most is, de a múltkor már önszántából megevett 1 fél banánt. szóval én azt tanácsolom, hogy azt adj neki, amit kíván. természetesen próbálkozz mindig húsokkal, főtt étellel délben, mert persze az nagyon fontos lenne, esetleg rakott zöldségekkel, stb... hátha egyszer vmi megtetszik neki.
2012. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam hasonloan valogatos volt ennyi idosen, nekem a doki mindig azt mondta, nem szabad eroltetni mert ellentetes hatast erek el. Nem is eroltettem, ha nagyon rossz korszaka volt, adtam neki multivitamint par hetig, attol megjott az etvagya. Eheztetes nalunk sem mukodott. En arra figyeltem hogy minden nap egyen gyumolcsot, akarmilyen formaban, turmix, bebietel barmi. Igyekeztem ugy fozni, h a menuben legyen olyan kaja is, amit tuti meg fog enni, pl rizs, teszta, husleves, kremlevesek (ebbe hust is turmixoltam) de ott volt hozza a fozelek, a fasirt, a salata stb amit en joizuen ettem, hogyha akarja megkostolhatja. Soha nem beszeltem kajarol az asztalnal, nem kerdezgettem, h ker e, ott volt es ha kert evett, ha nem akkor csak rizst evett. Kb fel ev nehez korszak utan elkezdett bizonyos eteleket megkostolni, paprikat, uborkat, ceklat, rantott hust, sajtot, es szepen lassan megszeretett egy csomo uj etelt. Azota eszik pl rakott krumplit, lebbencs levest zoldbabot!!! Uh nekunk ez a technika bevalt. Most mult 3 eves.
2012. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Éheztetést nálunk a védőnő javasolta többször, de inkább már sajnálom, hogy ezzel kínoztam szegényt. A gyerekorvos csak annyit mondott, hogy ő ilyesmivel nem foglalkozik, nekem kell megoldani.

Most én csak azt csinálom, hogy főzök 2-3 félét mindig, ebből egy olyan, amit biztos megeszik és reménykedek...

2012. máj. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!