Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2 és fél éves a kisfiam,esténként már belepisil a bilibe.De a kakival baj van.Nem hajlandó ráülni a bilire sem.Amikor meg belekakil a pelusba,inkább letagadja,hogy nincs kaka.Tegnap vittem pelusozni és sír,hogy az az övé és anya elveszi.Próbáltam elmagyarázni,hogy anya és apa is a wc-be kakil és lehúzza,de nem hatja meg.
2012. máj. 27. 05:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem érett még a szobatisztaságra!

Nálunk is ez van 3 évesen. Elvittem pszichológushoz, ő ezt azzal magyarázta, a gyerekek olyan testrészüknek képzeli a kakit, mint a kezét, lábát. Azt hiszi ha bele kakil a wc-be, lehúzzáktok, és nem lesz több. Olyan mint a körömvágás, azt sem engedi, mert fél elveszíti, levágod, nem nő többé, olyan neki mintha neked le akarnák vágni a kezed!

Nem szabad erőltetni, majd ha ő akarja, akkor bele kakil a bilibe, Wc-be.

Nem szabad erőltetni, mert nem mer majd kakilni, vissza tartja majd.

2012. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom néha ugyanezt csinálja, de sok türelemmel néha rá tudom venni hogy a bilibe menjen, pl. múltkor mondta hogy kell neki , mondom gyere gyorsan a bilire, jön a hiszti hogy pelusba, mondom a pelust elvitte e cica, néha beletörődik és ráül a bilire kakilni, néha elkezd sírni a pelus után, olyan nem erőltetem, inkább ráadom, mert akkor képes nem kakálni napokig..
2012. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!