Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ételallergia tesztelés hogyan...

Ételallergia tesztelés hogyan zajlik kisgyermekeknél?

Figyelt kérdés
Vérvétel, vagy szurkálás?Csak pulmonológia végezheti?
2012. máj. 31. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 éves kor alatt csak vérvétel van, fül orr gégészetről is küldhetnek. Mi kedden voltunk, a pulmonológián is és a fül orr gégészeten is megvizsgálták majd mellkasfelvételt készítettek és utána vérvétel is volt. 1 hónap múlva megyünk vissza akkor lesz eredmény.
2012. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3.5 évesen vérvétel volt. A fül-orr-gégész utalt be, de a háziorvos is írhat beutalót és a pulmonológus is.
2012. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Pulmonológiára küldött a gyermekorvos táplálékallergia gyanú miatt, de csak szeptember végére kaptunk időpontot.Addig is jó lenne valamit lépni ezért kérdezem.Lehet, hogy akkor fül-orr-gégésznél kellene kezdenünk.5 éves a kislányom.
2012. máj. 31. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos adhat beutalot allergologiara vagy gyerek gasztrora is. Elvileg mindket helyen kellene csinalniuk allergiatesztet, akar verbol, akar szurkalassal. Mi jovo heten megyunk allergologiara es juliusra van idopontunk gasztrora. Jartunk fizetos allergiakozpontban is, ahol vervizsgalatbol probaltak az etelallergiat kimutatni, sajnos negativ eredmennyel. Utana kozolte doki neni: "hat anyuka, mivel negativ az eredmeny, a gyerek mindent ehet, csak mertekkel es ha kiujul az ekcemaja, akkor kenegesse kremmel". Nem voltam vele megelegedve ugyanis a lanyom ekcemaja olyan csunya, mintha egesi serulesek lennenek az arcan:-((( es tuti valami allergia ill. belproblema okozza. Tuneteket kezelni nem nehez, az okokat kene megtalalni. Amugy 2,5 eves a lanyom.
2012. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Először mi is allergológiára kaptunk beutalót, de kiderült itt nincs is olyan.Utána átírta a doki pulmonológiára.Most hétvégén megint nagyon előjött. Tiszta csalánkiütés lett a lányom és bedagadt a szeme teljesen.Megpróbáljuk a bőrgyógyászatot habár nem tudom ott végeznek-e ilyen tesztet.
2012. jún. 4. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ma hivtam a Bethesdat es ott sem Allergologiai osztalykent szerepel, hanem a Pulmonologian van allergologiai ambulancia es nekunk is oda van idopontunk jovo hetfore. Amugy tovabbra is csalankiuteses a lanyom, 1 honap tejmentes etrend mellett is. Azt mondtak ma a telefonban, hogy a heten adjak neki tejet, tejtermeket, hogy a borteszt ki tudja mutatni, ha allergias lenne ra. Egyedul a kremeket használhatom, de a szteroidosakat csak este, mert napfeny hatasara pigment hianyt okozhat:-(
2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi szegediek vagyunk.Itt nagyon hosszú a várakozási idő a pulmonológiára, annyit nem szeretnék várni főleg így.Szegény kislánykám nagyon szenved a sok csalánkiütéstől. Az meg, hogy folyamatosan kapja a gyógyszert nem az igazi. Próbálunk rájönni mi lehet, ami kiváltja.Remélem nálatok is mihamarabb rájönnek az okára. Jobbulást nektek.
2012. jún. 4. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! Koszonom a jokivansagokat. Hidd el, itt is sokat kell varni idopontra. Mi pestiek vagyunk. Martciusban kertuk az idopontot allergologiara, jobban mondva pulmonologiara es gasztrora is, allergologiara, mint irtam jovo het hetfon megyunk, gasztrora juliusban. Marcius es julius kozott eltelt par honap:-((( Most meg drukkolok, mert tegnap este meg ma reggel lazas volt a lanyom es ma reggelre kiutesei is lettek. Remelem nem valami gazos dolog, mert ha bukjuk a jovo heti idopontot, gozom sincs mikorra adnak legkozelebb.

Nalatok vannak gyanus etelek? Milyen tunetei vannak, a csalankiutesen kivul?

2012. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nálatok is jó hosszú a várakozási idő.Nem semmi ez az egészségügy és fő a megelőzés.

Próbálkozunk rájönni mi lehet a kiváltó ok.A szója és a paradicsom ami gyanús.Szóját szinte minden tartalmaz, így nehéz kiszűrni.Már egy túró rudi elfogyasztása után is csupa pötty a teste. Ami még tünet lehet, de nem tudom, hogy az allergia miatt van-e. Nagyon sokat fáj a hasa, amit a dokink egy legyintéssel elintézett.Szinte mindig beteg.Második év az oviban, de kéthetente betegeskedünk.Sokat tüsszög és köhög.Amikor beteg, akkor plusz két hét köhögés, ami első pár napban szinte csillapíthatatlan. Erre mondta a gyermekorvos asztmatikus is lehet.Hétvégén meg nem először csúnyán bedagadt a szeme alatt.

Remélem gyorsan elmúlik a lázatok és jövő hétre rendbe jöttök.Jobbulást kívánok.

2012. jún. 5. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Koszonjuk:-) Doki szerint a kiutesek a laztol vannak, csak az a furcsa, hogy reggel a tejivas utan volt tele az egesz teste, ami kb 1 ora mulva elmult es 10 korul joghurtot evett, aminek megint az egesz testet beborito kiutesek lett a vege. Azt tudni kell, hogy 1 honapja tejmentes dietan volt, ami ugyan nem sokat segitett az arcan levo ekcemara, de az allergologus mondta, hogy a heten feltetlen adjak neki tejet-tejtermeket, mert kulonben a borteszt akar negativ is lehet tejre a dieta miatt:-((( Lanyom is sokat kohog es gyakoriak a felso leguti panaszok. Mindenhol azt olvastam, hogy ezek illetve az asztmatikus tunetek allergia miatt is lehetnek ill. szerintem a hasfajas is lehet az, foleg, ha elotte tejtartalmu etelt evett.
2012. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!