Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdjem így a szobatisztaság...

Elkezdjem így a szobatisztaságra nevelést? (többi lent).

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 23 hós lesz holnap. Szeretném elkezdeni a bilizést. 1 hete elbújik, ha kakil. Tudja, hogy mire kell használni a bilit, viszont nem beszél még, így nem mondja, hogy pisilne. Szerintetek van értelme így elkezdeni? Hogyan? Egész nap ne adjak rá pelust, vagy csak egy-egy órára?


Köszönöm a válaszaitokat!


2012. jún. 3. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

LEarom én hogy csináltam.

Kedvenc plüsskutyust elővettem, elkezdtük pisltetni (Volt h még vizet is öntöttünk a bilibe)

Na, utána együtt pisiltek a bilibe

Aztán pedig ő mutatta a kutyusnak, hogy kell.

De ez nem így pikk-pakk, hetek, hónapok alatt, volt közben NEEEEEEM, meg földrepisilés, kutyadobálás....de csak szépen, türelmesen csináltam. És volt rajta pelus, akkor vettem le már, amikor úgymond éreztem h nem fog elszaladni a bili látványára, hanem TUDJA mire való. Ez a legfontosabb. Van egy pont, mikor látod rajta, h felismeri h ez neki jó tulajdonképpen, ő is akarja.

2012. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meglepően furán alakul a szobatisztaság.

25 hónaposan kezdte a bölcsit a fiam.Nem is beszéltünk róla,hogy bármikor le akarnák venni róla a pelust.Mindig mondták a gondozónők,hogy pisis a pelusa még várjunk a szobatisztasággal nincs megérve még rá.

Május elején töltötte a 3 évet és utána vették le róla a bölcsibe de először csak 1-2 órára majd mindig növelték az időt.Ez 3,5 hete volt.A bölcsibe teljesen szobatiszta.Egyszer sem pisilt vagy kakilt be.Sajnos itthon nem megy olyan egyszerűen.Amikor elkezdték a bölcsibe a pelenka nélküli létet akkor itthon is levettem róla a pelust délután.Volt olyan nap is amikor 1 óra alatt 6 szor is bepisilt.Többször be is kakált a bugyiba.

1 hete nem adunk rá pelust csak éjszakára és napról napra egyre jobban alakul az itthoni szobatisztasága is.Ma pl már csak 1 szer pisilt be.Kakinál már mindig szól és szépen a wcbe és a bilibe kakil.A pisiléssel még van egy kis baleset.

Én még nem kezdeném el,bár ez teljesen gyerek függő.

Nekem az egyik ismerősöm mondta mikor picike volt a fiam,hogy ő sajnos elrontotta a nagyfiával.Nagyon erőltette a szobatisztaságot már 1,5 -2 éves korába és a kisfiú sajnos még 5 évesen sem volt szobatiszta.A kisöccsét viszont sosem kérte sosem mondta neki,hogy bilibe kéne pisilni meg kakilni nem erőszakoskodott vele, így a kistesó már 2 évesen teljesen szobatiszta volt.

A mi családunkba is van egy testvérpár ahol a nagyfiú most lesz 5 éves és alvásnál még mindig bepisil ő 3 évesen kezdett beszélni.A kishúga 2 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra és sosem pisilt be.Bár tény,hogy egyszerű volt a kislánnyal hiszen ő 2 évesen már mondatokban beszélt.

2012. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, ment a zöld kezecske:-).
2012. jún. 3. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!