Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor viszitek orvoshoz a...

Mikor viszitek orvoshoz a gyereket? Mennyire próbáljátok a saját immunrendszerére bízni a gyógyulást?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 22 hónapos. Eddig 2x volt náthás, hogy szívni kellett az orrát még 1 éves kora előtt. És 1x volt betegecske magas lázzal, de 3 nap után átment rajta lázcsillapítóval. (Ezt még a költözés előtti gyerekorvosunkkal konzultáltam, nem kellett őt elvinni orvoshoz.)

Most ahova költöztünk, azt hallottam a háziorvos előszeretettel ír fel antibiotikumot...

Férjem lebetegedett pénteken, nátha, láz, köhögés, és már azt hittem megúsztuk, de ma éjjel a kisfiam is belázasodott. Most napközben is kicsit bágyadtabb, és 37,8-38,2 közti hőemelkedése van. De különösebben nem gondolom, hogy most orvoshoz kéne rohannunk. Vigyázok rá, itatom, figyelem a lázát. Ha rosszabbul lenne, vagy elkezdene nagyon köhögni elvinném holnap. De szerintem átmegy rajta...

Amikor elbizonytalanodtam, az volt, mikor a szomszédasszony átszaladt valamiért, és szóba jött a dolog, akkor teljesen elszörnyedt, hogy vigyem orvoshoz, mert antibiotikum kell neki. Mégiscsak 2 gyereke van, a nagyobbik ovis, több tapasztalata van a betegségekkel, hisz egy csomószor beteg volt már neki a nagyobbik...


Ti mikor, milyen tünetekkel viszitek a gyereket el orvoshoz? Hogy ne legyen fölösleges se, de túl későn se....


2012. jún. 4. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én torokba kukucskálok, ha gennyes-tüszős, akkor azonnal orvos, mert akkor kell az antibiotikum.

Ha a takony zöld-kék-egyéb színű, akkor is kell.

Ha zörög, ahogy veszi a levegőt, akkor is megyünk orvoshoz, bár erre nem feltétlen kell antib.

Ha napokig tartó láz van, akkor is lemegyünk az orvoshoz, inkább nézzen rá.


Ha csak torokgyulladás van vagy átlátszó takony, akkor nem megyünk.

Akkor itthoni gyógymódok: kalcium, sinupret, sóoldat, c-vitamin, tantum verde spray.


Köhögni nem nagyon szoktak az én gyerekeim.

2012. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én próbálom magunkat az arany középúton tartani.

Ha kicsit köhög, reggel-este szívom az orrát, de más tünet nincs, és - ami a fő - nem rosszabbodik, akkor nem viszem.

Ha belázasodik, hallom hogy megtelik váladékkal a tüdeje stb. akkor viszont azonnal.

Nekem mindig azt szokta mondani a dokink, hogy amíg jó a kedve, jól eszik és jól alszik, addig nincs nagy gond.

2012. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod!!Ha úgy látod, hogy még "elvagytok" otthon, tudod kezelni és nem súlyosbodik, akkor ne vidd el.

Nincs igaza a szomszédnak, nem kell minden áron antibiotikum, az a legjobb, ha azt ki tudjátok hagyni!

Én is várnék még ma a helyedben, ha estére jobban felmegy a láza és durvábbak lesznek a tünetei, akkor holnap vidd el.

Kisfiam 19 hónapos,eddig párszor volt náthás, kb 2x látta orvos, de a piros torkára kalciumot kapott, a köhögésre meg hársfateát.Szóval a mi dokink nem erőlteti az antibiotikumot aminek nagyon örülök.

Első baba, az első láznál én is egyből rohantam, de pl pár hete átment rajta ez a 3 napos láz,elég magas volt a láza,de nem vittem el, nem is lett semmi gond.

És én is 2x meggondolnám, hogy elvigyem-e ha tudnám, hogy ennyire antibiotikum párti...

2012. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Nekünk nem antibiotikum párti a dokink,így bármikor levihetném.De,nem szoktam.Én ha már a 3.napon is fennáll a szokatlan tünet akkor (láz,hányás,hasmenés,bámi fájdalom)első körben a védőnőt hívom és Ő mondja,hogy van-e valami levegőben.Terjed -e mostanság valami betegség.Megmondja,hogy ha ez,meg ez van akkor kell menni dokihoz.Ha nincs akkor fölösleges:-))Eddig működött nálunk.Középfülgyulladása volt 1 évesen,mondta-ügyelet.Hányás,hasmenése is volt(nem lázasodott)monda-fölösleges lehurcolni- 5 nap alatt gyürte le a szervezete.Szerencsére:-))
2012. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer húztam az időt, enyhe hőemelkedése volt, néha köhögcsélt picit, gondoltam ez nem olyan húha betegség...aztán végül fülgyulladás lett belőle...úgyhogy most már inkább elmegyek a dokihoz, meghallgatom mit mond, és mivel jobban ért a gyerekbetegségekhez, ezért általában hallgatok is rá. Inkább minthogy később a betegség ráhúzódjon valamire.

Nem azt jelenti ez, hogy egy aprócska köhögésre rohanok orvoshoz vele, viszont ha lázas, ha levert, ha nincs étvágya, tehát több tünet is megjelenik, akkor természetesen elviszem dokihoz.


Amúgy az én dokim minidig ír antibiotikumot, de ha úgy látja nem annyira vészes a dolog, akkor hozzáteszi, hogy figyeljem még 1-2 napig a lányomat, és csak akkor váltsam ki a gyógyszert, ha tényleg rosszabbnak érzem az állapotát (ha nagyon beteg akkor persze egyből ajánlja a gyógyszert).

2012. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi orvosunk semmire nem ír antibiotikumot csak ha biztos benne hogy bakteriális fertözés.


Megnézi a gyereket alaposan de a végén orrcseppet, köhgögtetöt és lázcsillapítot ír, ajánl.


Èn amíg nem volt lázas és nem köhögött nem vittem.


Ami veszélyes láz és köhögés egyben akkor mindenképpen orvoshoz vele.


Múltkor 2 napja nagyon csúnyán köhögött, szinte ugatott, mire a dokihoz értem lázas volt. Nagyon ovatosan végig hallgatta, de nem hallott semmit, így csak köhögtetöt írt fel, el is múlt pár nap alatt neki.


Fosásra, hányásra is csak egy olyan szert ír ami nem gyógyszer, ha a gyerek nem eszik iszik vizsgálja tovább.

Töbsször fosott de a kedve mindig jó volt.

2012. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Betojok, vidd el orvoshoz, max nem ír semmit. Kisgyerekről beszélünk! Ha nekem van 38-as lázam akkor is irány a doki. Aztán ilyen kb évente 1x van, szóval hü.lyeség, hogy ettől gyengülne az immunrendszere...
2012. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!