Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves kislányomnak ekcémája...

A 4 éves kislányomnak ekcémája van, mint kiderült. Mikor múlik el, kinövi-e?

Figyelt kérdés
Az első folt kb. 2 hónapja a popsiján jeletkezett, amire a doktornő azt mondta, hogy sömör és kenjem popsikrémmel. Ahogy bekentem az terjedt tovább az egész popsijára, az alkaljaira is. A másik doktornő azt mondta, hogy allergia, így a pástétomot megvontuk tőle,mert erre gyanakodtunk. Közben kenytem körömvirágkrémmel, de csak annyiban segített, hogy nem voltak olyan erőteljesek a pöttyek. Tegnapelőtt ismét jártunk az orvosnál, aki megállapította, hogy ekcéma, és egy baromi drága krémet írt fel.
2008. ápr. 26. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ekcémás voltam 15 éves koromig, most a fiaim is azok lettek. Nekik atópiás ekcémájuk van, ami nem ételallergiától van. Ezt nektek is jó lenne tudni, hogy mitől van. Náluk száraz bőr miatt van. A kicsinek már elmúlt, de a 3 éves fiamnak a talpán, és a popsiján makacsul ottvan. Mi nem kaptunk drága krémeket, gyógyszertári keverteket írt föl a doki. Először a nagynak szteroidosat, amitől enyhébb lett, de aztán nem használt tovább. Valamilyen szinten jobb lett, de teljesen nem tudja elmulasztani. Nálunk az a megoldás, hogy minden este vastagon Bepantennel bekenem, mert az jó zsíros krém, ettől enyhül, de most fogunk megint menni újabb fajta krémért. Sajna addig kell kísérleteznünk, míg meg nem találjuk a jót :o( Egy "jó" hír. Mivel neked lányod van, nála legalább ott van a leendő mensi, nekem is miután megjött, a hormonváltozásokkal az ekcémám is eltűnt. Nyoma sincs....
2008. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én születésem óta ekcémás vagyok, és mind a 3 gyerekem hajlamos rá sajnos.

Lehet öröklött dolog, ha bárki a családban bármire allergiás, akkor van rá esély. De az is lehet, hogy ő most lett érzékeny valamire, nálam például fennáll fémérzékenység, ha konzervet eszek, akkor már kijön az ekcémám, vagy a farmer szegecsétől is! És nem feltétlen ott jön ki, ahol érintkezik a bőrömmel.

Sajnos ritkán derül ki, mi okozza, egy allergiavizsgálatot mindenképp érdemes csináltatni. Egyébként száraz tapintású a bőre? Nagyon fontos megelőzésképpen a hidratálás, a zsíros krém nem jó, mert nems zívódik be; nem száraz, hanem vízhiányos a bőr, legjobbak a Babé termékek, gyógyszertárban jutsz hozzá, nem olcsó, de sokáig elég! Kezdjétek a fürdéshez való Babé tusfürdővel, ha az kevés, akkor jöhet mellé egy testápoló is.

Nem tudom, mit írt fel a doki, általában szteroidtartalmú fürdetőkrém-szerűséget szoktak felírni, az nem mondható drágának, viszont azt csak a foltra szabad kenni, és csak pár napig, aztán szünetet kell tartani.

2008. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi az 5 éves kisfiammal küzdünk ezzel az ekcéma dologgal.

Nagyon jó gyerekorvosunk van és ő írt össze nekünk egy akcióprogramot, hogy hogyan deríthetnénk ki, hogy mitől jön elő az ekcéma.

Egyelőre úgy néz ki, hogy a csoki a "bűnös", de még mindig nem vagyok benne teljesen biztos. Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy elég sok gyereknek okoz gondot a csoki. (Nem kell, hogy sokat egyen, egy kicsi is elég - a reggeli kakaó is elég!)


Mi kaptunk egy nem-szteroid, gyógyszertárban kikavarós krémet, amivel este lefekvés előtt kell bekenni.

Gyógyszertári fürdetővel fürdik és száraz, de még nem ekcémás bőrre is kaptunk egy gyógyszertári krémet.

Ezek nekünk nagyon beváltak.

2008. máj. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!