Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam Szeptemberben kezdi...

Kisfiam Szeptemberben kezdi az ovit és még nem szobatiszta! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha ráültetem a wc-re pisil de nem szól előtte ,mondjuk még nem igazán beszél .. Mit tegyek ,hogyan legyen szobatiszta ?
2012. jún. 8. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

ne add vissza a pelust, és bizonyos időközönként pisiltesd meg

mit jelent az hogy nem igazán beszél? mond már valamit vagy semmit? mert ha semmit, akkor én emiatt felkeresnék egy szakembert, mert ha jól sejtem 3 év körül van a kicsi nem ?

2012. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom, a hét elején kezdtem: egyszerűen levettem róla a pelenkát, és fél óránként szóltam, hogy menjünk megöntözni a bokrokat:) Jött, pisilt. 3. napja már egész nap nincs pelus, csak alváshoz, és eddig 2 baleset volt. Mindig elmondom, hogy milyen ügyes nagyfiú, aki nem pisil a bugyiba, csak a wc-be, vagy bokorba.


Tegnap vettünk neki egy fellépős wc szűkítőt, megtanulta hogy kell használni, azóta egyedül megy wc-re, és nagyon büszke rá. (igaz 10 percenként megy, mert élvezi a fellépőt, de mindegy:D)


Még a hétvégén is jó idő lesz, nem is adok rá pelust, még a kocsiban sem, majd teszek alá gumilepedőt meg textilpelust, ha mégis lesz baleset.


Már egy csomó mindent megpróbáltam, de ez látszik a legcélravezetőbbnek.

2012. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a héten kezdtem el azt, hogy itthon levettem a pelenkát, ráadtam kisgatyót, és megbeszéltem vele, hogy szóljon ha kell pisilni. 2-3-szor még bepisilt - játék közben -, de már szól, ha kell neki, és megyünk is a WC-re. Már szól utána, hogy töröljem meg a kukiját, és hadd nyomja meg a "kis gombot". Viszont kakilni még pelenkába akar..

Alváshoz (a du.-i-hoz is) pelenkát használ. Ha elmegyünk itthonról, akkor is pelenkát adok még rá.

Viszont a jövő héten már megpróbálom azt, hogy kis gatyóba megyünk ki a játszótérre.

2012. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi itthon szobatiszták vagyunk, de ahogy elhagyjuk a lakást, jönnek a balesetek. Alvásnál dettó így van, és mi is szeptemberben megyünk oviba, és az én fiam is csak nemrég kezdett el tisztábban beszélni.

Ne aggódj, hosszú még a nyár!

2012. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!