Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy néz ki kisfiam lisztérzéke...

Úgy néz ki kisfiam lisztérzékeny, ilyenkor járhat "átlagos" óvodába, vagy egy speciálisat kell keresni?

Figyelt kérdés
Nemsokára óvodába megy, és nem tudom, hogy hogyan működik ez. Nem tudom, hogy egy sima oviba vihetem-e a kaját neki, vagy hogyan működik. Viszont azt sem szeretném, ha kirekesztettnek érezné magát, vagy betegnek....jobb lenne egy speciális intézményt keresni? és mindemellett minden tapasztalatot szívesen veszek a betegséggel kapcsolatban, köszönöm
2012. jún. 8. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, járhat, a kaját viheted, az a legjobb, ha elkéred előre a heti étrendet, és ugyanazt megfőzöd.

És igen, sajnos kirekesztett lesz. Az ovis szülinapokra nagyon kell figyelni. :(


Nincs igazából ilyen speciális ovi lisztérzékenyeknek.

Még BP-en sincs, nem tudom hol laktok.


Millió dolog van, nekem a férjem LÉ.


A nagyobbik gyerek nem örökölte, a kisebbiket még nem tudom.


Huh, nagyon sok infó van, a lisztérzékeny.hu jó kis oldal.


Holnap lesz Óbudán lisztérzékeny találkozó, sok gyerekprogrammal. Mi megyünk.:)

2012. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kistestvérem tejfehérje érzékeny volt 5 éves koráig (hál'isten kinőtte), de ovinál ugyanazzal a nehézséggel szembesül. Náluk úgy volt bölcsiben, majd oviban is, hogy ugyanonnan kapta az ebédet, ahonnan a többi is, de a szolgáltató vállalt allergiadiétás ételt. Náluk nem lehetett bevinni az ÁNTSZ miatt. De van olyan intézmény, ahol helyben főznek, ott is lehet kérni, hogy csinálják liszt nélkül.
2012. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igazából nálunk működik egy ovi, ahova allergiás gyerekek járnak, nem csak LÉ, hanem más is, viszont alapítványi, és rettenet drága. akkor majd az ovit kell megkérdeznem, hogy vihetek-e neki külön, vállalják-e.
2012. jún. 8. 22:21
 4/9 A kérdező kommentje:
úgy látom míg meg nem szokom szép kis listával megyünk vásárolni :(
2012. jún. 8. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Szólj ha kell segítség, én már tapasztalt vagyok, kitanulmányoztam mindent a témában a férjem miatt. Ő olyan, mint egy gyerek. :)


Ja, amúgy nálunk helyben főznek az oviban, de nem vállalták a LÉ mentességet.

Érdeklődtem azért előre, mi van ha...

És a fiam szerintem LÉ lesz.

És hozni sem lehet sehonnan, így kénytelenek megengedni, hogy vigyen kaját, aki rákényszerül.

A gyerekkel nagyon meg kell tanítani, mit ehet, és mit nem.

Persze egy 3 évesnek, tudom, nehéz.

De a lányom 3,5 és mindig kérdezi, ebből ehet-e apa, ebben van-e búza. Stb.

És otthon is egyen olyan, amiből ő nem ehet, még ha az ínycsiklandozó is, ne csak közösségben találkozzon ilyennel.

2012. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy szívás, de én ezért amúgy nem vinném alapítványi oviba, főleg nem méregdrágán.

Ő hamar megszokja, hogy ő mit ehet, mit nem, alkalmazkodnak nagyon hamar.:)

Ez egy életen át elkíséri, suliban is probléma lesz.

Ezzel a betegséggel együtt kell élni, jó ha megszokja már hamar, mi a helyzet.:)

ha belejöttök már nem olyan vészes.

De az első fél év kemény. A mit ehet, mit főzhet...

2012. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jaj,a netet bújom már 2. napja, nem egyszerű, de megszokás kérdése úgy látom. Pesten vannak a minták, nem tudom mennyi idő mire kiderítik, hogy valóban az-e. Viszont amíg biztosak nem lesznek benne, addig nem szabad diétáznia. De szegényem állandóan kakil, többet mint amennyit eszik, meglehetősen aggódom. Mondjuk mi nem szoktunk sütiket enni, a kenyeret sem igen szereti, ellenben a pudingot, főzeléket, kifőtt tésztát, pizzát nagyon. De most legalább tudjuk mitől nem hízik. Szóval akkor nem is ehet se leveskockát, se halrudat, a felvágottakat is át kell nézni nagyon....ti mit szoktatok és hol venni, amit lehet enni? milyen márkákat? a Sparban láttam direktben ilyen termékeket, azok jók?
2012. jún. 9. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd ha tényleg LÉ, megvan az eredmény, akkor írjál. Addig felesleges írnom regényt.:)
2012. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
okés, igaz :), köszi szépen :)
2012. jún. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!