Bölcsi Dunakeszin?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az önkormányzati bölcsikkel kinek milyen tapasztalata van? Melyik jobb-rosszabb, miért? Hogy bánnak a gyerekekkel? Milyen eséllyel lehet bekerülni, ha viszonylag normális anyagi körülmények között élünk, de egyedül nevelem a gyereket (apuka meghalt...)

Illetve Baby Bocsokkal kapcsolatban szintén a tapasztalatok érdekelnének. Voltunk ott megnézni és nagyon tetszett is, de azért az ára elég húzós. Megéri? Milyenek a gyerekekkel? stb stb.

Köszi mindenkinek, aki megosztja velem. :)



2012. jún. 14. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy összesen 2 ÖK-i bölcsi van, nagy a túljelentkezés.

Nem hiszem, hogy a fizetésen múlik a bekerülés, az, hogy egyedül neveled és dolgozol mellette, már elég kell, hogy legyen.

Lányomat most írattam be, várom a papírt, hogy felveszik e szeptembertől. Mindenképpen kell munkáltatói igazolás hozzá, ahogy látom, az a legfontosabb.

Amikor bementem a bölcsibe, nagyon szimpatikus volt mindenki, egytől egyig kedvesek voltak velem, és egyik bent lévő gyerek sem sírt, kiegyensúlyozottnak tűntek.

Tapasztalatom nincs, de tetszett.

2012. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Hát... van a Fóti úti bölcsi épületében egy szintén önkormányzati gyermekmegőrző, ami azért lazább. Tegnap ott is voltunk és a felügyelő hölgy pont mondta, hogy van ott olyan gyerek, aki azért nem bölcsiben van, mert nem vették fel. Anyuka 2 gyereket nevel egyedül... szóval nem tudom, pont ezért kérdeztem. :)

Sajnos sok rossz tapasztalatot hallottam már mindkét bölcsiről, de azok mondjuk 4-5 évvel ezelőtt voltak, remélem, hogy már jobb a helyzet... :)

2012. jún. 14. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Arról a Fóti megőrzőről én is tudok, az a baj, hogy ott nincs ebédeltetés, tízóraira is azt kapnak amit visznek a szülők. Emiatt ebéd környékén haza kell hozni a gyereket, így pedig nem lehet mellette dolgozni.

Az ismerősöd dolgozik? Mert ha otthon van a kisebb gyerekkel, akkor az kizárja a nagyobb felvételét.


Nekem nincs olyan ismerettségem akitől bármit is hallhattam volna bármelyik helyről, de nincs olyan óvoda/bölcsőde amiről ne tudnának rosszat mondani. Én szeretem megtapasztalni és az alapján véleményt alkotni.


Persze, van egy csomó magánbölcsi, túl nagy is a választék, de ezeket nem szeretném megfizetni, egyenlőre nem is tudom. Ha felveszik a kislányom az államiba, elkezdjük és ha elégedetlen lennék, még bármikor lehet magánba menni, de fordítva már nem.

2012. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, dolgozik. A kisebbik 2 éves és ő volt abban a megőrzőben. A nagyobb óvodás...

Igen, én is ezért vacilálok, mert biztos voltam benne, hogy a negatív dolgok csak az érem egyik oldala....

Viszont amit tegnap láttam, az nagyon nem tetszett.... kb 20 kétéves motorozott egy 30m2-es teraszon, felügyelet nélkül... gondozónő sehol, ők meg kint, nem igazán az időjárásnak megfelelő öltözetben.... sírni tényleg nem sírt senki, de ....

Azt is hallottam, hogy nem etetik a gyerekeket, csak eléjük teszik az ételt és ha kiönti, kiönti, ha megeszi megeszi.... az enyém pl még nem hajlandó önállóan enni, pedig másfél éves. Minden más területen a korához képest fejlettebb, de enni nem eszik egyedül.... és a bocsoknál ezt megemlítettem, ott azt mondták, hogy nem gond, ennyi idősen még nem is kell feltétlenül, megetetik. Ha nem tud egyedül elaludni, oda kucorodnak mellé... ezt biztos, hogy államiban nem csinálják meg, de az ára!!!

2012. jún. 14. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 2x voltam bent, először ebédidő volt, másodszor alvásidő. Beláttam a csoportokba, ebédnél szépen ettek a gyerekek, szerintem aki nem tudod önállóan enni, az is megtanult. A gondozónénik ott sürögtek körülöttük, én nem láttam, hogy borogattak volna vagy nem evett volna valaki. Tök nagy nyugi volt. Nem miattam csinálták, nem is tudták, hogy ott vagyok, sétálgattam a folyosón.

Az alvás is simán ment, mindenki dolgozott valamit, halkan, csendben, hogy ne zavarják a gyerekeket. Volt aki az ebédet szedte le, volt aki felmosott, volt aki a gyerekekre felügyelt, volt aki a szekrényhez ment egy kisgyerekkel, hogy az alvójátékokat bevigyék a többieknek.

Én egy szervezett, jól működő, kissé családias hangulatú bölcsit láttam.

A pici lányom már a 3-ik gyerek, van tapasztalatom bölcsi és ovi terén, bár ennyi alapján nehéz azt mondani, hogy jó vagy rossz. Nem beszélgettem senkivel, úgy értem, nem nyílt napra mentem, ahol mindenki a jó oldalát mutatja, hanem egyszerűen csak úgy hívatlanul beállítottam és hosszasan várakoznom kellett, mert nem ért rá a vezető hölgy épp. Ez időben nézelődtem.

Ja, az összes gondozónő/dadus fiatal, legalább is akit én láttam és mind mosolygott.:) Nekem tetszett.

Én a Barátság lakótelepiben az emeleten voltam.

Kíváncsi vagyok melyikben láttad ezt a motorozást!

2012. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A Fóti úton láttam.

De szerintem te oviról beszélsz... legalábbis önkormányzati bölcsődéről én csak Fóti úton és Garas utcában tudok.


A lakótelepen csak óvodát ismerek.

2012. jún. 14. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:

A Garas utca a lakótelepi,a szomszédos utcát hívják barátság útnak. A suli mellett egy épületben van az óvodával a bölcsőde is. Ha jól emlékszem II. számú bölcsinek hívják. Tuti, hogy bölcsiben voltam:)))

Azért az megnyugtató, hogy Te a másikban voltál, nem az általam kiszemeltben.

2012. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Épül a 3. bölcsi a Kincsem utcában! Idén eddig mindenit felvettek! Minket is pedig csak januárban kezdünk. :)
2013. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minket is felvettek de csak Novemberben nyílik...:S
2013. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!