Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradjon még bölcsiben, vagy...

Maradjon még bölcsiben, vagy inkább az ovit válasszuk?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3 éves a kislányom, és szeptember óta egy remek bölcsibe járunk. Könnyen beszokott, nagyon szereti, enni is elkezdett ott. Most felvették a körzetes oviba, de kicsit hezitálok. Erősen kötődik a gondozókhoz, sokszor kell babusgatni, és testileg is apró gyerek. A nagyobb mászókákon nem túl ügyes, a játszótéren még van, hogy én kapom el, ha esik. Szóval félek, hogy korai lenne az ovi. Ott tényleg jobban fejlődik? Mivel tud többet az ovi?

2012. jún. 16. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha szereti a bölcsit és maradhat is, akkor sztem ráér még az ovival. Abba is gondolj bele, hogy a bölcsiben feleakkora a csoportlétszám, vagyis kétszer annyi személyes figyelem jut egy gyerekre...

Ráér még az ovival!

2012. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az ovodát választanám!!!! Az ovodába megtanulnak sokmindent. Szineznek játszanak versikéket tanulnak és a többi. Van.olyan ovoda ahol az idegennyelvet tanítják és azért jó mert a gyerekek fogosabbak ra. Hamarabb megtanulják. Hogy ha atól félsz hogy le fog esni a mászokáról akkor szolsz majd az ovonőnek és ő fogja tudni a dolgát!!
2012. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolog a döntésedben az legyen, hogy mikor szeretnéd iskolába íratni.

Azt mondod, hogy testileg nem elég fejlett, akkor feltételezem, jobb lenne 7 évesen iskolába küldeni.

Ha pedig ezt választod, akkor az elmondásod alapján hagynám még egy évet bölcsiben, majd utána szépen végigjárja az óvodai 3 évet,és mehet a suliba.

Aki visszatartja még egy évet a suli előtt a gyerekét, annak ott a választás, hogy vajon melyik csoportot ismételje? A középsőt? Akkor nem kell végignéznie, hogy a többiek elmehetnek iskolába, neki meg bent kell maradnia, ha mondjuk a nagycsoportot ismétli. Neked tök jó lehetőséged van ennek kikerülésére!

Leírom az én példámat.

A nagylányom koraszülött volt, másfél évesen bölcsibe kényszerült egyéb okok miatt, majd 3 évesen oviba, ahogy a papírforma előírta.

Ovi utáni nyáron elköltöztünk, de nem suliba írattam, hanem egy másik óvodába +1 évet, így 7 évesen ment iskolába.

Semmi hátránya nem származott belőle, nekünk ez nagyon szerencsésen jött ki.:)

Tegnap ballagott 8.-ik után majdnem kitűnő bizonyítvánnyal, és egy 5 osztályos gimnáziumba megy tovább.

Így már 2 évet fog veszíteni a nagy átlaghoz képest, de megéri:))


Jól elkanyarodtam a témától, nem ezt kérdezted.


Én a helyedben megbecsülném a remek bölcsit és kihasználnék még 1 évet. Nem minden sarkon találni ilyen helyet és a kislányodnak is a javára szolgálna!

2012. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha augusztusban betölti a 3 évet nem biztos hogy fogadhatja a bölcsőde. Ezen túl egy óvodában olyan foglalkozások, és fejlesztések vannak, amik megfelelnek az életkorának. A bölcsődében nincs ilyesmi, sőt a kisebb gyerekek visszavethetik a fejlődését. Én mindenképp az óvodát javasolnám. Ha szereti, kötődik a gondozókhoz valószínüleg az óvónőkhöz is fog, ők is fogják babusgatni, ölbevenni, simogatni a kicsiket. Mindent meg fog kapni amire szüksége van. Csak annyit javasolnék, hogy járj utánna az óvoda Házirendjének, Óvodai Nevelési Programjának, mielőtt választasz, illetve kérdezd meg a szülőket, nekik mi a véleményük.


Egy óvodatitkár

2012. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én oviba vinném.

Ugyanis! Az új közoktatási törvény szerint azok a gyerekek, akik augusztus 31-ig betöltik a 6-ot, iskolába kell menjenek, ha iskolaérettnek nyilvánítják Őket. Szóval nem lehet már "csak úgy" maradni még egy évet, ha nincs rá igen alapos indok.

Azon kívül lehet, hogy kevesebben vannak a bölcsiben, de egy 3-3,5 éves gyereknek másra van szüksége, mint egy pelenkás kisbabának. Fejlődés szempontjából egy ekkora gyereknek jobbat tesz az ovis közösség, az ovis feladatok, tevékenységek, mint a bölcsi, ahol a pólyások igényeit, szükségleteit is figyelembe kell venni.

2012. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos hozzászólást! Engem is az új törvény akasztott meg kicsit, mert én hét évesen vittem volna suliba szívem szerint. De ki tudja milyen szabály lesz érvényben akkor. A bölcsiben maradhat, és nagyon szereti is. Nem tudom miért kellene több "fejlesztés", hiszen itthon sokat foglalkozom vele, járunk játszótérre, nagyobb unokatestvérekkel együtt van sokat, szóval nem vagyok meggyőződve róla, hogy az óvodai fejlesztés olyan nagyon kellene neki. Még elmegyek az óvodai szülőire jövő héten, talán akkor tudok dönteni majd.
2012. jún. 17. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok. Kislányom csak októberben tölti a 3-at. Remek bölcsibe jár. Nagyon szereti ő is és őt is nagyon szeretik. Én nem is gondolkodtam az oviba. Erre behívattak és azt mondták írassam be az oviba. Nagyon meglepődtem. Állítólag nagyon fejlett és ügyes és jobb lenne neki, ha nem maradna a bölcsibe a kicsik között. Ott többet tudna tanulni, fejlődni. Teljesen elbizonytalanodtam, de végülis hallgatok rájuk. Így ahogy betölti a 3-at megy az oviba. Már nagyon várja. Majd meglátjuk jól döntöttünk-e. Nehéz dolog.
2012. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam a szülői értekezleten, én a bölcsi mellett döntöttem még. Az ovis csoportban 28-an lennének. Most 13 a teljes csoportlétszám a bölcsiben, de nagyon ritkán vannak 10-nél többen. Ovi majd jövőre. Köszönöm a hozzászólásokat!
2012. jún. 23. 10:23
 9/10 maxbaba válasza:
fejlodni
2012. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 maxbaba válasza:
Hello ,en is igy voltam a fiammal ,en hagytam a bolcsibe ,sokan nem gondolkoznakes az ovikat istenitik osszekeverik hogy mind ket intezmeny mas funkciokkal bairmig az oviba nagy reszbe nevelesi munka folyik a bolcsibe gondozasi.Elmondom nektek hogy mint volt ovodapedagogus a mai vegyes csoportba az egyik ovoneni besetal 10 re addig a masik van 25 gyerekkel ott is az tanul a gyereked ami ragad ra mert oorulnek hogy a nagyokat tudjak iskolaba felkesziteni.lesz igy is 3 evetek az oviba azon kivul azt latom hogy a jo dolgokon kivul a kicsik sok butasagot is osszeszednek.......amikor megkerdeztek tolem nem felsz hogy visszafejlodik akkor azt valaszoltam es szerintetek mi lesz az oviba ha 6 eves lesz ott is lesznek 3 evesek,sookal nagyobb az eletkori kulonbseg mig a bolcsibe 2-4 az oviba 3-7 eves gyerekek jarnakk,mi nem bantuk meg hogy maradtunk
2012. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!