Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 kisgyerekkel mennyit költötö...

2 kisgyerekkel mennyit költötök kajára havonta?

Figyelt kérdés
Mi havi 120 e körül, és itt lehurrogtak, hogy az nagyon sok, hogy szórjuk a pénzt. Az igaz, hogy nem szoktam rajta gondolkodni, hogyha a gyerekek akarnak egy csokit, de szerintem ez reális. Mindig van gyümölcs, elég sokszor eszünk húst is. De nem veszünk cigit, üdítőt, piát. Ja, és ebben benne van a pelenka is.
2012. jún. 24. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

kb. nekünk is pont ez a szám jött ki, két kicsi, pelenka, cigi, üdítő nélkül. szerintem ez reális, ha nem mindenből az auchan-diszkont pont terméket veszed...

kinek mi a sok? nekem ebben van mangalica-tepertő és danone actimel is a gyerekeknek, persze nem minden nap.

addig jó, amíg tudod, hogy költhetnél kevesebbet is és ha kell, tudsz min spórolni még.

2012. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanennyi megy el kajára +macska.

Múltkor engem itt eléggé lepontoztak, mert sokan havi 40 e ft kajapénzből élnek, 3-4-en és nem akartam elhinni.

Ez a kajapénz kényelmes, nem számolunk semmit, nem veszünk extra luxus dolgokat.

Pelenka nálunk márcsak 1 gyereknek kell.

2012. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
jo nektek,hogy ennyit költhettek kajára,nekünk még a bevétel sem ennyi,nemméghogy a kajapénz
2012. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb ennyi nekünk is ami kajára marad. Mindig változatosan eszünk,hol húst-hol mást. Két gyerek,férj és én. (Augusztusban szülök,úgyhogy lesz még egy éhes száj,bár egyenlőre neki még csak cici fog kelleni.)
2012. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, kutya-macska nálunk is van, ők min. plusz egy személynek elmennek simán. De én sem érzem, hogy szórnánk a pénzt. Csak attól félek, ha valamelyikőnk esetleg munkanélküli lesz, hogy oldjuk meg, mert ennél kevesebből... Hát, biztos nem lenne csoki a gyerekeknek. De minden olyan drága, itt a húst emlegetik sokan, de bármit főzök, drága.
2012. jún. 24. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:

90 e ft körül megáll a havi kaja + tisztítószer + pelus 4 gyerekes családunkban (mindegyik gyerek 6 év alatti, nemsokára születik az 5.baba)

Nem spórolunk semmin, de beosztjuk a dolgokat. A gyerekek nem válsztanak, hogy ezt kérem meg azt, nincs chips, csoki, nyalóka, rágó, van helyette saját dzsemm, szörp, sütemény, birsalmasajt, gyümölcsök - mindent megbecsülnek)

Tejtermékeket, joghurtot is beosztom napi fejadagra. Húst hetente 1x eszünk.

2012. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk hasonló a helyzet, mi akkor járunk tescoba vagy ilyesmi helyre, ha mosóport ,öblítőt rötyipapírt ilyesmi nagybevásárlást kell rendezni

egyébként a piacon vásárolunk, vagy a közeli kisboltban

mi sem veszünk se cigit se piát

viszont gyümi, zöldség, hús, gyümölcslé, magvak vagy aszaltgyümi mindig van itthon

ha a gyerek szeretne valamit egy kis nasit, vagy vagy kubut szintén nem tagadom meg tőle.


ne vedd a szívedre a megszólást

örülj, hogy megengedhetitek magatoknak, ha később megszorultok van miből meghúzni a nadrágszíjjat

2012. jún. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igy van , ahogy elöttem is irták, örülj , hogy tudsz ennyit költeni kajára.Én nem hurroglak le , annyit költs , amennyi szerinted reális, nem kell foglalkozni mások véleményével. Van aki ugy vállal gyereket , hogy feleennyi sem jut kajára 5-6 gyerekkel, de mégsem panaszkodik és hurrog le másokat. Rengeteg az irigy , gonosz ember , sajnos ily világot élünk.

5 gyerekes anyuka

2012. jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel a terhességem előtt jól kerestünk. Ez azt jelentette,hogy kettőnknek havi 500ezer és millió között jött be, kb.1,5 évig (akkorra tanultuk meg azt a vállalkozást amit 4 évig csináltunk. Az elejétől veszélyeztetett terhes voltam(előtte 4-szer vetéltem). Innen től a minimálbér utáni táppénz és a férjem 100ezer alatti közalkalmazottija maradt. 2 éves a lányom, mostanra fogytak el a tartalékok. Talán megszoktuk, amikor jól ment, de 100 ezer alatt nem tudunk kijönni, pedig nincs háziállat, se pia, se cigi, se üdítő, se csoki, és még vidékről a szüleimtől is kapunk húst, tojást, zöldséget gyakran. Pelus és tápszer költség van. Minden tiszteletem azoké,akik 40-60 ezerből is kijönnek- nem tudom hogy csinálják - mi sem dorbézolunk.
2012. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát azt én sem tudom. És amikor anyósom itt lakott velünk, akkor meg mindig panaszkodott, hogy miért nincs minden nap hús. Ő meg egyedül élt 60 e Ft-ból, tényleg nem is értettem, ő minden nap húst evett? Vagy egyesek hol vásárolnak? Én a Pennyben szoktam, szerintem itt még az a legolcsóbb.
2012. jún. 25. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!