Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam lefekvés után...

4 éves kisfiam lefekvés után annyira leizzad, mintha vízzel öntötték volna le. Mivel takarjátok, hogy öltöztetitek, hogy hajnalosan mikor már nem izzad, ne fázzon meg?

Figyelt kérdés

Pizsifelsője, párnája csurom vizes, csavarni lehetne. Félek, hogy később mikor már nem izzad,hajnalfele, de a pizsifelső még vizes, nehogy megfázzon. Többször megébred 3-4 körül, és hideg karja, lába, mindene, olyankor átöltöztetjük, betakarjuk. De mikor nem ébred meg félek, hogy reggelre jól megfázik.

Ti, főlg akiknek ilyen izzadós a gyereke, hogy szoktátok ezt megoldani? Hogy fektetitek, mivel takarjátok?

Délutáni alváskor is ha egy atlétában van és vékony lepedővel takarom, ugyanez az ábra, tiszta víz.

Ezt kinövik, vagy ilyen izzadós marad? A családban ennyire izzadós nincs senki.



2012. júl. 9. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lepedővel takarózunk mi is a gyerkőcök is . nem vagyunk izzadósok de ha pamut lepedővel betakarod az is felszívja a nedvességet.


v. pamutból varrt ágynemü huzattal úgy hogy nincs benne a töltet azt nyár elején kimoshatod és ősszel elég visszarakni újra felhúzni.

2012. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is rettentően izzadékony, akárcsak az apja. Újszülöttként is itthon ha 22 foknál melegebb volt a lakásban, tiszta izzadt volt, gyöngyözött az orrán a verejték. Ez így van a mai napig is. Én tök mesztelenül altatom, most is így alszik. A hátára szoktam textilpelenkát tenni, de csakis a hátára, a lábára már nem. Ő is csupa víz, mire elalszik, de ő utána valahogy mindig "megszárad". Este, ha tárva nyitott ablaknál alszik, akkor szoktam ráadni egy kis vékony atlétát, meg bugyit. A takarója pedig csak egy ágynemű huzat. De az szinte csak addig van rajta, amíg én betakarom. Egész este forog, nem tudom mindig takargatni. De eddig mégsoha nem fázott meg, se hapci, se orrfolyás, semmi. Ebből azt gondolom, hogy nála ez a módszer megfelelő. Ha túlöltözteted nem tud kellőképpen szellőzni a bőre. Ne félj, nem fog megfázni.
2012. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krisztivan ***** válasza:
Csak egy pelus van rajta,mert különben csavarhatom a vizet az alvós ruhájából.Nem fázik és lehet azért olyan hideg a Te fiad is mert izzad és adja le a hőt:-))
2012. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia, én nem adok rá semmit, csak egy pelust, még nem szobatiszta. nekem is nagyon izzadós a lányom, a haja tidzta tacsakos este mikor lefekszik, ezért is nem adok rá semmit, mert nagyon forróvérű..:-)) Mondjuk nálunk most 30 fok van a szobájában. Sőt elaludni is csak úgy tud, hogy enyhén nedves textilpelussal betakarom az alsó lábszárát, ez hajnalra megszárad, és akkor átmegyek, és betakarom vele az egész testét, de volt hogy nem keltem fel, és úgy aludt hajnalban is, és nem fázott meg. Ez így megy már 3 hete.

Du. dettó.

Mikor adtam rá egy vékony spagettipántos kis pólót, állandóan felébredt és sírt iszonyúan, tépte le magáról, ezért váltottam a meztelenségre, így nem izzad, tehát nem is tud megfázni, mert 30 fokban nem fázhat meg sztem...

2012. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pizsifelső?? max gatya nyáron
2012. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod, pamut pizsamában altatom és pamut paplanhuzattal, töltet nélül. Ez mkor elalszik soknak bizonyul, de később már kevésnek, gondolom mikor kint is hűl még a levegő, ő sem izzad már annyira. A baj az, hogy mindez akkor van már mikor mi is alszunk vagy aludnánk, így nem tudom betakarni.Így ha túl korán takarom be tovább izzad, és később szerintem fázik. Jó esetben ilyenkor megébred és betakarjuk, de nem mindig és reggel látszik, hogy át van fázva.
2012. júl. 9. 15:15
 7/12 A kérdező kommentje:
a fiam megszokta, hogy van rajta pizsi és valamivel be is takarjuk, így már próbáltam, hogy ne takarjam be este, de kérte, hogy takarjuk be. meg kell próbáljam, hogy ne adjak rá semmit, habár már 4 évesen erőssen tud ellenkezni ha valamit egyféleképpen szokott meg. Erre nem is gondoltam, hogy semmit ne adjak rá. Köszi a válaszokat. Amúgy a pizsi pamut és rövidújjú
2012. júl. 9. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

uh, ez már kínzás, bocs :)

azért izzad mert bazira túlöltözteted és emiatt fázik is, így lesz a megfázás a nyári kánikulában.

ha nem adnál rá semmit, nem izzadna le és nem fázna hajnalban.

miután elaludt egy nagyon vékony pamut lepedővel takard be, ne öltöztesd túl ennyire mert tényleg betegség lesz a vége

2012. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Négyéves az én fiam is, és egy bugyiban alszik csak. Pedig ő is nagy pizsamás-takarós. Próbáld meg levenni róla a pizsialsót először és felső helyett csak egy trikót ráadni. Takarónak pedig egy puha törölköző pont megteszi. Ha fázik magára húzza, ha melege van ledobja.

Bár nem írtad nálatok hány fok van a lakásban, de gondolom ott sem kevés. Hidd el elég. Tényleg így fázik meg, ha leizzad. A többszöri ébredés is pont ezért van, mert nem tud jót aludni.

2012. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

másfél éves a lányom és ilyen melegben csak pelus van rajta éjjelre, és nincs takaró sem rajta....

Sőt este vizes hajjal fekszik le, hogy az egy kicsit még hűtsön rajta, ha lehet.... Ha már nem lenne pelenkás akkor szerintem bugyiban aludna.... ezer fok van, minek pizsi?

2012. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!