Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő, válogatós gyerekete...

Rossz evő, válogatós gyereketek evése javult valamit az oviban?

Figyelt kérdés
Aggódom, hogy a fiam éhen fog halni... Vagy ha látja a többi gyereket enni, ő is jobban fog enni?
2012. júl. 10. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehogy hal éhen. Majd eszik, ha éhes lesz. Ott tudja, hogy ez a menü, és nincs más.

A lányom állítólag mindent megeszik az oviban, itthon meg nagyon válogat. Én is féltem, hogy majd nagyon lefogy, vagy ilyesmi, mert én ovis koromban csont és bőr voltam. Igaz, akkor nagyon durva antibiotikumokat adtak a legkisebb náthára is. De a lányom szép, nem sovány, nem kövér, pont jó.

2012. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az enyém amúgy is olyan kis vékony... ha még ebből fogy is...:(
2012. júl. 10. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a friss levegő is meghozza az étvágyat.

Én is rossz evő voltam, de mindig jártunk kirándulni, ott az erdőben, hegyekben mindig iszonyú éhes voltam. :D

2012. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban az a szabály, hogy mindent meg kell kóstolni. utána nem erőltetik, ha nem ízlik, de a kóstoláshoz rakaszkodnak. Így az elmúlt egy évben a lányom rájött, hogy jó néhány dolgot szeret azok közül, amit itthon nem akart enni vagy én nem (nem úgy) főztem.

Sőt, bő 1 szinte húsmentes év után a lányom újra rendszeresen eszik húsételeket, sőt halat is.

Ezen kívül pár ételhez van az oviban "B terv". pl. ha főtt tészta az ebéd olyan szósszal vagy pl mákkal, amit sokan nem szeretnek, akkor lehet helyette kakaóval vagy porcukorral enni. A reggeli kenyérhez is a nemszeretem felvágott, vagy májkrém helyett mindig lehet sima vajas kenyeret kérni vagy a szülők által bevitt lekvárból, mézből tesznek rá.


Ja és önszántából még egy válogatós ovis gyerek sem halt éhen szerintem.

2012. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mikor ovis voltam mindig 2x ebédeltem mert mindig szar kaják voltak, csak 30-40% volt az esélye hogy megettem, ezért mikor apukám hazavitt mindig akkor is ebédeltem, de akkor is keveset. 10 éves koromig nagyon sovány voltam, azóta gyenge testalkatú és ici-picit "sörhasú" vagyok. (Azért sörhasú mert a lábaim meg a karom nem vastagok csak kicsit nagy a hasam)

14/f

2012. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen aggódtam!

Reggelire itthon megiszik 2 dl kakaót.

Oviban nem reggelizik.

Tízóraira gyümölcslét, teát, szörpöt kapnak.

Ebéd vagy leves+második, vagy csak második.

Ilyenkorra annyira éhes, mivel még csak ivott, hogy mindent megeszik!

Délben hozom el a gyereket, de az öltözőben még az uzsonnáját is megeszi, ami pl. Zsíros kenyér hordós káposztával, lekvárosnkenyér, vajas, májkrémes, felvágottas kenyér, és megeszi a szendvicset még ebéd után!


Szóval akkora fordulatot vett a lányom, hogy mindent megeszik, azokat is, amit itthon nem.

Láttam hogy megeszi a lekváros kenyeret, itthon is csináltam neki, de itt már nem ette meg!

2012. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki mondja és tényleg nehéz elhinni, pedig igaz: ritka az a gyerek, aki oviban nem eszik. Akkor tényleg nem is éhes. Az enyém mennyiségileg rendesen eszik, de válogat. Az oviban viszont szinte mindent megeszik, ő az egyik legjobb evő, mindig dicséri dadus néni.
2012. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom, hogy az éhség nagy úr. Itthon többfélével kínálgatom, ott meg eszi nem eszi, nem kap mást.
2012. júl. 11. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!