Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan állhatnának helyre...

Hogyan állhatnának helyre 4évesem -eddig normális- alvási szokásai?

Figyelt kérdés

Eddig (egy jó ideje)minden este egyedül, a helyén aludt el, zokszó nélkül. Éjjel nem ébredt, ha netán mégis, gond nélkül visszaaludt szépen, csendben.

Egy hete viszont kéri, h üljek le mellé, mikor lefekszik. Azzal a hamis ígérettel köszönök el tőle, h majd jövök nemsoká vissza. És nem jövök...Kérdezget párszor, mikor megyek, én mondom, h mindjárt. Végül belealszik ebbe. Éjjel is ébred azzal, h mikor megyek már át hozzá. Én félálomban átszólok, h mindjárt. Persze egy idő után megjelenik nálunk.

Nem akarok engedni neki, bevallom. Nem akarok ülni mellette, sem este, sem éjjel, sem magunkhoz szoktatni. Ezt már 2évesen végigjátszottuk, eleinte este ültem oda mellé, aztán már minden éjjel 3-4órákra. Szörnyű volt, de megoldottuk. Emiatt félek, megint ennek nézünk elébe. Ráadásul most már át tud hozzánk jönni, akkor még nem tudott. Hiába próbálok következetes és kitartó lenni, ma hajnalban mégis nálunk kötött ki, mert 1 óra óta kisebb megszakításokkal fenn volt.

Hogy búcsúzzak el este tőle? Ez a trükk, h mindjárt jövök, olyan szívtelen. És inkább felébred, csak h hívhasson, végül átjön. Fogalmam sincs, mit tegyek. Nálatok mi vált be?


2012. júl. 13. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt kell benne tudatosítani, hogy mindenki alszik éjjel, ő a saját ágyában, te a sajátodban. Lehet az is, hogy valami rosszat álmodik és fél visszaaludni. Vagy fél valamitől, egy árnyéktól vagy bármitől. Nekem is 4 éves a fiam, minden este megkérdezi, hogy vigyázok-e rá. Mondom neki, hogy persze hogy vigyázok. Alszom az ágyamban és bármi van jövök. Emellett vigyáz rá még egy malacka és egy rendőrautó is :) Este csak kicsit vagyok nála, amíg elalszik világít egy nagyon halvány lámpa, amit később lekapcsolok.

Szerintem nem túl hatásos ez a mindjárt jövök duma, inkább egyezzetek meg valamilyen kompromisszumos megoldásban, vagy maradj mellette pár napig amíg elalszik.

2012. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!