Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok szülő hogy...

Miért mondja sok szülő hogy nincs elég ideje erre meg arra?

Figyelt kérdés

Mindenkinek arra van ideje amire szeretné!

Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok de mégis képes vagyok rá hogy hajnali 4kor felkelek ebédet főzni, vagy hogy éjfélkor vasalok, pakolok.

Ha ezeket megcsinálom délután simán lefeküdhetek aludni, vagy csinálhatom amiket szeretnék.

Miért panaszkodik sok anyuka?


2012. júl. 14. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
19%

Mert rosszul osztja be az idejét. Mindenkinek más a fontos, lehet pl., hogy a nyálas sorozatoknál ott ragad, aztán kapkod mint a mérgezett egér.

Másrészt panaszkodni sikk, a pelus-hányás-játszótér-gyerekorvos körforgásban egy kis gőzkieresztés, hogy én vagyok a legfáradtabb, a legszerencsétlenebb.

2012. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
21%
Mert kényelmesek és nem osztják be az idejüket úgy min Te.
2012. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
98%

"Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok"

"délután simán lefeküdhetek aludni"


A kérdésedre itt van a válasz ugyanis a legtöbb anyuka NEM egész nap van a gyerekekkel, hanem egész nap dolgozik és csak utána van otthon, ahol a házimunkát is el kell végeznie, stb. Ha rendszeresen hajnali 5-kor kelsz, és este 11 után jutsz ágyba, mire ezeket elvégzed, akkor utána már nincs idöd semmire, mert néha aludni is kell. (A legtöbb munkahelyen ugyanis nem veszik jó néven, ha délután lefekszik a dolgozó aludni.

2012. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
94%

Bizonyára mások vagyunk.

Te így oldod meg, mert te bizonyára jobb vagy másoknál, könnyebben megy neked. Biztos ezért mertél bevállalni több gyereket is.

Valaki meg panaszkodik, bizonyára azért mert nehézségekbe ütközött személyiségéből, élethelyzetéből adódóan. De ugye nem gondolod, hogy ettől még ő rossz ember, rossz anya, és ostoba is?

Tudod vannak panaszkodós, meg provokatív anyukák. Te az utóbbiba tartozol.

2012. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azokra a szülőkre értettem akik otthon vannak a gyermekeikkel :-)
2012. júl. 14. 14:25
 6/99 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én senkit nem szerettem volna provokálni! Attól még lehet jó anya, lehet hogy mindent megad a kicsijének csak épp magára nincs ideje.
2012. júl. 14. 14:27
 7/99 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Oké hogy neked elég négy óra alvás, de pl. az én szervezetem olyan, hogy ha nem alszok 7-8 órát, akkor kimerült, ingerült vagyok, amit a gyerekeim szívnak meg. Ezért nekem fontos, hogy 10-11 között elaludjak, mert a kislányom 6-fél 7 felé ébreszt. Én nem szoktam panaszkodni, mert a házimunkát, főzést, játszóterezést már kialakítottam, de ezen felül nincs időm másra. Illetve akkor lenne időm, ha pl. lenne valaki aki délután leviszi a 22 hónaposomat és a 3,5 évesemet játszóterezni, addig mondjuk el tudnék menni úszni, vagy tornázni vagy bevásárolni gyerekek nélkül. De mivel egyedül vagyok egész héten velük, férjem csak hétvégén jön haza, de akkor meg maszekol, így sok mindenre nincs időm.

A házimunka meg azért nem ördöngősség így se, hogy az éjszakát alvással töltöm. 9-re kész az ebéd, és a rendrakás, utána reggeli, majd játszótér délig, akkor ebéd, amíg alszanak (13-15:30 kb) addig netezek, kádat takarítok, vasalok..., majd 17-19-ig megint játszótér, vissazfelé bolt, itthon vacsi, 8-kor fürdés, fél 9-kor megy a kicsi aludni, fél 10-kor a nagy.

2012. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
97%
pedig elég provokáló a kérdésed.nem konkrét kérdést teszel fel,hanem hogy ki miért panszkodik,pedig te megtudod csinálni,akkor más is.de nem vagyunk egyformák,mindeki másként éli meg a problémáit,és nem mindenkinek van kecve éjjel vasalni,vagy 4-kor kelni.örülj neki,hogy neked megy.és ne foglalkozz azzal akinek nem,igazán nem is látsz bele más életébe,pffú de unom amikor ismeretlül itélkezünk mások flett.
2012. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
100%

hát egy kicsit tényleg provokáló volt a kérdésed.

mert ez teljesen attól függ ki milyen életet él,és főleg,hogy milyen a gyereke napközbe,ugyanis az enyém éjjel 4-5ször fel kel pedig már 1éves,és emellett a foga is jön,ugyhogy napközben is nyűgös-ezért képtelen lennék hullafáradtan felkelni 1-2óra alvás után,hogy neki álljak bárminek.

2012. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2012. júl. 14. 14:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!