Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor érettek a szobatisz...

Most akkor érettek a szobatisztaságra vagy sem?

Figyelt kérdés

2 évesek az ikerfiaim, múlt héten mikor azok a nagy melegek voltak, levettem róluk egyszer-egyszer a pelust. Egy idő után volt hogy szóltak, miután becsurgott, de volt hogy nem. Bilibe nem sikerült még, és ha ráültetem sem ment, ráülnek szívesen, de ennyi. Úgy érzem nem tudják hogy kell irányítani.

Pár napig nem vettem le a pelust, mert nem is voltunk itthon, de ma megint levettem, és az egyik mihelyst befolyik már kiabál is hogy Anya gyerek! Bili! De addigra mindig bemegy. Másik is szól néha, meg megmondja ha kakis. De előtte még sosem szóltak.

Hagyjam még, vagy hogy csináljam?


2012. júl. 15. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal kéne kezdeni, hogy reggel ébredés után ráülteted őket a bilire. Ilyenkor, mint a felnőtteknek is, biztos, hogy kell pisilniük, tehát tudnak majd produkálni. Ha reggel szoktak kakilni, akkor talán az is belesikeredik. Nálunk legalábbis így volt. :) Első reggel belepisilt, belekakilt a fiam és attól kezdve minden reggel, ébredés után pisilünk, kakilunk a bilibe.

Aztán napközben már ne adj a fiúkra pelust,az a legjobb, ha semmit nem adsz rájuk alulra, persze, ha elég meleg van hozzá. Így nem kell az időt vesztegetni a vetkőzéssel. Kisfiamnál elég hamar eljött, hogy vissza tudta tartani. Először elég sok mellé ment, aztán már csak pár csepp, és kb 1,5 hét múlva már simán visszatartotta, amíg a bilihez ért.

Ez persze a saját tapasztalatom és tudjuk, hogy minden gyerek más. De azért egy próbát megér. Sok sikert és szép produktumokat a bilikbe. :)

2012. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2.5 éves a kisfiam, reggel leveszem a pelust, ayonnal bili, pisil, örülünk, utána ha otthon vagyunk, csak kis alsónadrágot kap, ha kell pisi, szól, de még előfordul, hogy picit belemegy az alsóba, ha kell kaki, hát...az vagy sikerül a bilibe mert szól, vagy későn szól...de ezért, ha már elkezdtük, nem adom vissza a pelust. Ha nem vagyunk itthon még javában pelus, éjjel és du alvás pelus...mi itt tartunk...próbálgasd...
2012. júl. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia!nekem is 2 évesek az ikerfiaim:)én is a nagy melegben levettem a pelust róluk:)A nagyobbik a nagy dolgát már azóta a biliben szereti végezni,a pisit 10ből 6szor kb.A kissebbik nehezebb ügy lesz,ő(mint nálad)mindig kicsit későn szól.Szerintem folytasd(folytassuk!),amikor lehet ne add rájuk!én abban bízom,őszre sikerül!kitartás minden jót(ha van kedved írd meg a folytatást)
2012. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!