Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 éves, és a főétkez...

PMBA kérdése:

Kislányom 2 éves, és a főétkezése 3 féle bébiételből áll, még mindig. Mi a véleményetek? Ha valakinek van ötlete, kérem ossza meg velem!

Figyelt kérdés
Ezen kívül eszik mindenféle péksüteményt, kenyeret stb, és ami a fogára való édesség (keksz, turórudi, stb. ). Semmit nem hajlandó megkóstolni, amit mi eszünk az 1 éves kora óta nem érdekli, és visításban tör ki, ha megkérdezzük, hogy kér-e belőle. A védőnő azt mondja, hogy szenvedjünk tovább, majd megkóstolja. Vagy majd az oviban a "banda szellem" segít ezen.

2012. júl. 16. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egy évesen volt ez a probléma. Leültünk vele egy asztalhoz enni, (etetőszékét az asztalhoz toltuk) és mi is odaültünk. Szép lassan belenyulkált a tányérunkba, és rájött, hogy ízlik neki:) De beletellett vagy egy hónapba, amíg át nem tért a mi kajánkra....
2012. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én száműznék a házból mindenféle édességet, túró rudit és társait, hogy még csak kísértés se legyen, hidd el ha éhes lesz eszik. Az oviban sem fognak elé bébiételt tenni. Ő már nem kicsi, megérti amit mondasz neki.
2012. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nálunk minden étkezésnél lányunk mellettünk ül,de el kezd őrjöngeni,ha megkínáljuk. Ha elé rakom csak úgy,akkor eltolja, ki is öntené,de azt már nem hagyom :).
2012. júl. 16. 14:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. választ is. Jogos,anyukám azt mondja,hogy ki kellene éheztetni(tehát:nincs semmilyen nasi),de nincs szívem hozzá...
2012. júl. 16. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vmi iylesmi, mint amit a 2. ír, mert az én fiam is végnélkül enné az édességet, "normál" kajára meg fintorog, max. húst hússal eszik. Én is-ha látom rajta h makrancoskodik megint a főtt kajára- letiltom az édességről, napi 1 túrórudi és kész. Ha éhes, kaphat mást, szoktam mondani, h azonkivül minden más van. Illetve a bolonyait nagyon szereti, azt gyakrabban főzök a "kedvvért" is .
2012. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék neki addig édességet, amíg nem eszik rendes kaját.


DE, az is igaz, hogy valószínűleg az óvódában megoldódik a probléma. Anyósom óvónő, mindig meséli szeptember-október környékén hogy milyen válogatósak a gyerekek. Aztán ez pár hét alatt megszűnik, megesznek majdnem mindent.

2012. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen,az édesség megvonás,az még oké,de nem eszik csak pépeset... a turmix meg nem pépesít annyira, hogy olyan ,mint a bébiétel. Tudom,hogy 2 évesen nem kell pépeset adni neki,de a szilárd táplálékot,csak a nassolásnál fogadja el...
2012. júl. 16. 14:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Végigjártátok a szervi utat? Van e neki vmi neurológiai vagy bármilyen eltérése ami miatt nem rág? ha nincs akkor ugyanúgy vagytok mint én voltam a fiammal.

2 évesen bébiétel jellegű dolgokon élt, plusz joghurton.

Ő rágni sem volt hajlandó. Nem is beszélt.

Közösségbe került védőnői és orvosi tanácsra. Ott elkezdett beszélni a sok gyerek hatására és néhány nem evős nap után szép lassan mindent megkóstolt és rágni kezdett.

Az oviban is még voltak problémák az önálló evéssel, de szépen leszoktatták mindenről.(morzsányi darabokra vágás, arról hogy egyedül meg se próbált enni, pohárból ivás stb.)

Én akárhogy próbálkoztam itthon, lepergett róla és csak sírt ordított, végül már én is csak sírtam. A férjem meg ráhagyott mindent.

2012. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Mivel megeszi a kenyeret, péksütit, ezért valószínű kis kényelmes a gyermek.

Nasit nem adnék neki, ebben könyörtelen lennék vele(az enyémek sem ehetnek nasit, csak ha rendesen ettek)

Illetve ez nagyon gonosz, de a bébiételt és a pürés dolgokat is száműzném. A lányom(18hónapos) egy napig nem volt hajlandó enni, csak a tejet akarta meginni, első nap engedtem neki, második nap a reggeli tejen kívül nem adtam csak vizet, és estére úgy evett, azóta "belátta" enni is kell, és újra rendesen eszik.

Sajnos néha a "kőszív" és némi füldugó kell, hogy rend legyen.

2012. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
És az ovira azért nem bíznám, mert sajna ha olyan az ovi, ahol a problémás(kicsit nógatandó a gyermek valamiben) gyereket hazaküldik, anyuka ezt meg azt nem tudja jeligével, akkor plusz gondjaid is lehetnek...(a mi ovink sajna pl ilyen, ha az óvónő nem bír a gyerekkel a szülőre hárítja- oké a mi dolgunk, de a gond megoldásáig látni se akarja a gyereket, mert így is leterhelt jeligével, a bandaszellem meg nem mindig megoldás)
2012. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!