Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg minden anyuka végigsír...

Tényleg minden anyuka végigsírja az első fél évet a kétgyerekes anyává válás útján?

Figyelt kérdés
Nincs négy kezem és nem tudok egyszerre két helyen lenni és borzasztó lelkiismeretfurdalásom van valahányszor az egyikhez nem tudok épp menni. Azt tudtam hogy fizikailag fárasztó lesz és nem sok időm lesz magamra de a lelki része váratlanul ért
2012. júl. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sírni nem sírtam, de az elején olyan napi 3 órát aludtam csak. És a 2 éves lányomat beültettem a tévé elé, mert tényleg nem volt időm vele foglalkozni. Volt olyan, hogy úgy szoptattam, hogy közben a másik kezemmel a nagyobbik gyereket etettem. Szóval azért ha nincs is 4 kezed, az ember leleményes.
2012. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, de ismerős... Lányom 3 éves volt, amikor a fiam született. Sajnos egyáltalán nem óhajtott szopizni, be is sárgult, ezért inkább fejtem. Az elején még jól is ment, aztán kiderült, hogy másodjára egy zabálnivaló zabagépet szültem (lányom a fényevő kategóriába tartozott már újszülöttként is), egyre többet evett, az életünk pedig rémálommá vált. Szegény kislányom mást se hallott, csak hogy "mindjárt kicsim, csak anya lefeji a tejet", egyfolytában mesét nézett, szétunta magát. Kisfiamat gyorsan megetettem és ahelyett, h babáztam volna, vettem elő a fejőt. Az első két hétben még csak-csak működtek a dolgok, anyukám itt volt, szórakoztatta a nagyot, dajkálta a kicsit, amig én fejtem-fejtem-fejtem. Akkor még viszonylag simán be is indult a tejleadó reflex, hamar lefejtem az adagokat, de egyre rosszabb lett. Pl 5 fejésből 3-szor nem indult be, félórákat küzdöttem harminc-negyven milliért - ha beindult, tiz perc alatt megvolt a 140 ml.

Egyfolytában bőghetnékem volt, h milyen szar anya vagyok, itt a két gyönyörű gyerekem és egyikkel sem foglalkozom, mert fejem a tejet.

Aztán egyik éjjel megette a részét, és követelte azt, amit épp akkor fejtem - reggelre. IGy előkerült a tápszer (ami miatt szintén borzasztóan éreztem magam, h nem tudom megadni neki azt, amit a nagynak igen - 11 hónapig szopizott), először csak pótlásként, majd amikor már minden egyes fejés negyven percig tartott és a hülye be nem induló reflex miatt nem jött ki a tej, azt mondtam elég, ennyit nem ér az anyatej. Tápszer lett, és mindenki boldogabbá vált :)

Annyiból nagy szerencsém volt/van, hogy lányom nagyon várta és imádja a tesóját, elejétől fogva "segitett" nekem, igy az időnk nagy részét hármasban játszva töltöttük (amikor épp nem fejtem :) ) - mi játszottunk, tesó aludt :)

Hú jó hosszúra eresztettem...de remélem érzed, h nem vagy egyedül...tudom, h borzasztó érzés, egyfolytában a sirás kaparja a torkod... de hidd el, pár hét, és jobb lesz, tudod, ilyenkor a hormonok is még ezerrel dolgoznak :)

2012. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első félév nem volt gond, de amikor elindult négykézlább, akkor néha kiborultam. A kicsitől semmit nem lehetett csinálni, mindent szétrancsírozott, borított, még a olvasni sem tudtam a nagynak,mert kitépte a könyvet a kezemből. Szóval nálunk a 6 hónaptól 14-16 hónapos korig időszak volt gáz, aztán a nagy is 3,5 éves lett és meg tudtam vele beszélni a dolgokat és azóta sokkal megértőbb, együttműködőbb, én is ügyesedtem, tudom mikor kit mivel és hogy és most már sokkal könnyebb. Nem beszélve arról, hogy egyre többet játszanak egymással is :)


Nálatok mennyi a korkülönbség?

2012. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2,5 év a korkülönbség nálunk a kicsi most 4 hetes, hasfájós és se cumit se cumisüveget nem fogad el csak a cici amin cumizik és senkit nem fogad el csak engem,a nagy meg szeretné hogy futkározzunk, emelgessem stb amit szoptatás közben vagy épp síró babával megoldhatatlan :(
2012. júl. 17. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 év 2 hónap.


Pocifájás... ez pech. Mi olvastunk vagy legóztunk szoptatás közben, igaz, nem volt hasfájás, nem kellett ringatni.


Első gyerkőc hasfájós volt, így alapból tudom milyen, hát drukk, hogy hamar elmúljon !


(2. gyerek is hasfájással kezdte, aztán olvastam, hogy a laktoherb okozhat ilyet és amint azt elhagytam, elmúlt a hasfájás, tej pedig ugyannyi maradt)

2012. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!